19 stycznia - II Niedziela zwykła - ogłoszenia

II Niedziela okresu zwykłego - 19.01.2020 r.

 1. W dniu dzisiejszym jako wspólnota parafialna otaczamy modlitwą J.E. ks. bp Henryka Ciereszko, który obchodzi swoje imieniny. O godz. 18.00 w Katedrze białostockiej będzie sprawowana Msza św. w int. solenizanta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W tym tygodniu:

 1. 21 stycznia – wtorek – Wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy.
 2. 24 stycznia – piątek – Wspomnienie św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła.
 3. 25 stycznia – sobota – Święto Nawrócenia św. Pawła. Zakończenie 30 Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o godz. 18.30.
 5. Są czasopisma: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” oraz „Drogi Miłosierdzia”. Można nabyć przed kościołem.
 6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli ks. Piotra Kozłowskiego, który obecnie pełni posługę duszpasterską w Szwajcarii. Ks. Piotr wygłosi homilie, a po Mszach św. będzie rozprowadzał książki swego autorstwa, których dochód będzie przeznaczony na potrzeby młodzieży z którą pracuje.
 7. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary podczas kolędy, które są przeznaczone na fundusz budowy Kocioła. W ubiegłą niedzielę na tacę na budowę kościoła złożono: 11 321,63 zł, $10 i 5€. Serdeczne Bóg zapłać!
 8. W przyszłą niedziele o godz. 9 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ks. Tomasza z okazji imienin. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i wyrażenia wdzięczności poprzez swoją obecność.
 9. Trwa wizyta duszpasterska. Zwracamy się z prośbą o zrozumienie i cierpliwość w oczekiwaniu na kapłana. Przypominamy, że o przynależności do danej parafii decyduje nie adres zameldowania a zamieszkania. Jeśli ktoś zmienił adres zamieszkania lub zamieszkał na terenie naszej parafii, zapraszamy do zgłoszenia się do zakrystii lub kancelarii. Dzisiaj do bloków przyjdą ministranci, aby przypomnieć o kolędzie. Bardzo proszę o ich życzliwe przyjęcie.
 10. Plan wizyt duszpasterskich w najbliższym tygodniu:
  • 20 stycznia: poniedziałek – ul. Pietkiewicza 1, 2, 5 ​​​od. godz. 16:00
  • 21 stycznia: wtorek – ul. Pileckiego 8, 11 ​​​​od. godz. 16:00
  • 22 stycznia: środa – ul. Pietkiewicza 2a, 2b, 2c, ul. Kołłątaja 71 ​od. godz. 16:00
  • 23 stycznia: czwartek – ul. Pietkiewicza 3, 4, 4a, 4b ​​​od. godz. 16:00
  • 24 stycznia: piątek - ul. Pietkiewicza 4c, 4d, 7 ​​​od. godz. 16:00
  • 25 stycznia: sobota - ul. Wróblewskiego, Komety, Gwiezdna, NMP Królowej Rodzin ​​​od. godz. 10:00

Dziękujemy za okazywaną życzliwość w minionym tygodniu oraz podczas wizyt duszpasterskich. Życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:
​+ Krystyna Marciniak l. 72
+ Wiaczesław Doroszkiewicz l. 75
+ Wacława Czajkowska l. 85
+ Stanisław Woźniewski l. 69
​Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ogłoszenia Kurii Metropolitalnej

 1. Msza św. o jedność chrześcijan pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego będzie sprawowana w sobotę 25 stycznia 2020 roku o godz. 18.00 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku przy ul. Abpa R. Jałbrzykowskiego 5. Zapraszamy do uczestnictwa.
 2. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku w dniach od 31 stycznia do 2 lutego 2020 r. organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej pod hasłem „On żyje i chce, abyś żył”. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach osoby powyżej 16. roku życia. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej: awsd.bialystok.pl

Grafik 19. 01. 2020 r. - II Niedziela okresu zwykłego

Godz.

Celebrans

Spowiedź, Taca, Komunia św.

7:00

Ks. Paweł

Ks. Piotr, ks. Tomasz

9:00

Ks. Piotr

Ks. Henryk, ks. Adrian

10:30

Ks. Tomasz

Ks. Paweł, ks. Tomasz, ks. Piotr

12:00

Ks. Daniel

Ks. Paweł, ks. Tomasz, ks. Piotr

14:00

Ks. Adrian

Ks. Daniel, ks. Stanisław, ks. Henryk

18:00

Ks. Stanisław

Ks. Henryk, ks. Daniel, ks. Adrian

19:30

Ks. Adrian

Ks. Stanisław, ks. Adrian

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok