22 marca - IV Niedziela Wielkiego Postu - ogłoszenia

IV Niedziela Wielkiego Postu - 22.03.2020

  1. W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w naszym kraju, zgodnie z zarządzeniami państwowymi oraz zarządzeniem Arcybiskupa Metropolity Białostockiego mówiącymi: „We wszystkich Mszach Św., wraz z duchowieństwem parafialnym, posługującymi w liturgii i uczestnikami może brać udział maksymalnie 50 osób.” Przypominamy i prosimy, aby umożliwić uczestnictwo we Mszy Św. w kościele osobom, które zamówiły intencje oraz podejmującym posługę liturgiczną. Prosimy Was o zrozumienie i skorzystanie z udzielonej dyspensy oraz uczestnictwo we Mszy Św. za pośrednictwem środków przekazu. Pomoże to nam wszystkim wypełnić odpowiednie przepisy i zapewnić bezpieczeństwo.
  2. W niedzielę o godz. 9:00, 12:00 i 19:30 przeprowadzimy transmisje Mszy św. z naszego kościoła. Możliwość obejrzenia transmisji za pośrednictwem naszej strony parafialnej oraz parafialnego facebooka. Zapraszamy do łączności i wspólnej modlitwy.
  3. Codziennie o godz. 20:30 jako wspólnota kapłańska gromadzimy się w kaplicy domu parafialnego na modlitwie różańcowej, z której transmisja jest również przeprowadzana na naszym parafialnym facebooku. W ten sposób chcemy być blisko Was i z Wami. Zapraszamy do dołączenia i wspólnej modlitwy każdego wieczoru.
  4. Codziennie w naszym Kościele jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 10:00 – 12:00 oraz 15:00 – 17:00. W soboty w godzinach porannych jest sprzątanie świątyni dlatego adoracja odbywa się w godz. 15:00 – 17:00. W trakcie adoracji w Kościele jest obecny kapłan. Spowiedź w tym czasie jest możliwa w pomieszczeniu obok zakrystii po zgłoszeniu do dyżurującego w kościele kapłana.
  5. Drodzy Młodzi! Kandydaci do bierzmowania. Zachęcamy was i prosimy, abyście nie zmarnowali czasu, który teraz jest przed Wami. Jest dobra wiadomość: nie musicie zbierać podpisów, których tak bardzo nie lubicie, jednak zapraszamy was abyście „polubili” naszego parafialnego facebooka, łączyli się z nami we wspólnej modlitwie w tym czasie, właśnie tą drogą, a w prywatnych modlitwach zatroszczcie się o osobistą wieź z Bogiem. Zostańcie w domu, nie zostawiajcie modlitwy. Różaniec, droga krzyżowa, modlitwa jest na wyciągnięcie ręki, sięgnijcie po nią.
  6. Wszelkie formalności kancelaryjne prosimy załatwiać drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod nr tel: (0-85) 654-73-70 w godz. 8:30-9:30. Sprawy wymagające osobistego spotkania prosimy załatwiać po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  7. Wczoraj wyłączyliśmy z użytku powszechnego i zamknęliśmy część domu parafialnego, którą na prośbę służb medycznych przekazaliśmy na czas trwania epidemii na działalność i stacjonowanie Jednostki Pogotowia Ratunkowego, która będzie wyjeżdżała do nagłych wezwań. Z taką prośbą zwrócił się do nas dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia. W ten sposób włączamy się w pomoc służbom i prosimy o modlitwę za tych, którzy niosą pomoc chorym.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy pomimo niemożliwości obecności i uczestnictwa we Mszy św. w kościele pamiętają o potrzebach związanych z utrzymaniem świątyni i parafii za ofiary złożone w minionym tygodniu na konto. Dziękujemy za troskę o potrzeby kościoła.
  9. Życzymy wam dużo sił, cierpliwości i wytrwałości. Pamiętamy o Was w modlitwie.

Wasi duszpasterze.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok