16 sierpnia - XX Niedziela zwykła - ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XX Niedziela Zwykła - 16.08.2020r.

 1. Trwa Nowenna przed Uroczystością odpustową NMP Królowej Rodzin. Dziś nowenna o godz. 17:30. Od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., w sobotę o godz. 17:30.
 2. UROCZYSTOŚĆ – ODPUST – NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ RODZIN patronki naszej parafii odbędzie się w dniach 22 - 23 sierpnia.

  Program odpustu:

  Sobota 22 sierpnia:

  • Godz. 17:30 - Nowenna do NMP Królowej Rodzin
  • Godz. 18:00 - Msza św.
  • Godz. 20:00 - AKATYST ku czci Najświętszej Maryi Panny (Oprócz niezaprzeczalnych walorów estetycznych, Akatyst nosi w sobie wielką duchową siłę. Wykonanie Akatystu będzie miało charakter liturgicznej modlitwy, formę nabożeństwa). Przynieśmy ze sobą świece.

  Niedziela 23 sierpnia:

  • Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00 i 19:30. (Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. Bp Henryk Ciereszko. Po Mszy św. procesja eucharystyczna).
  • Godz. 21:00 - Apel Jasnogórski (zabierzmy ze sobą świece)

  Homilie odpustowe na wszystkich Mszach św. wygłosi O. Krzysztof Pałys OP.

  Zachęcamy do skorzystania w tym czasie z sakramentu pokuty oraz przyjęcia komunii świętej. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny.

 3. Dziękujemy za ofiary na budowę naszej nowej świątyni. W ubiegłą niedzielę złożyliśmy 10111, 10 zł. W kancelarii i na konto złożyliśmy 2125 zł. Dziękujemy wszystkim za okazywaną życzliwość, zainteresowanie, za złożone w dniu wczorajszym kwiaty. Dziękujemy wszystkim mężczyznom za ubiegłotygodniowe prace porządkowe.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka na leczenie 4 – miesięcznego Nikodema, którego rodzice pochodzą z naszej parafii. Nikodem cierpi na rzadką chorobę SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Szansa na skuteczne leczenie tej choroby jest od niedawna na wyciągniecie ręki, jednak cena tego leczenia jest astronomiczna (podanie leku genowego kosztuje 9 milionów złotych). Dzięki ludziom dobrej woli wielu dzieciom już się udało. Rodzina i Nikoś toczą walkę z dwoma najgroźniejszymi przeciwnikami – z chorobą, która pozbawiła już tak wiele dzieci przyszłości i z czasem, który zabiera zdrowie bezpowrotnie. Ogarnijmy ich naszą modlitwą i jeśli możemy wesprzyjmy składając ofiarę do puszki w przyszłą niedzielę.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

Wasi duszpasterze.

Z naszej wspólnoty odeszli:
+ Krystyna Marta Adamczyk l. 55
+ Marek Pruszyński l. 56.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok