5 marca - II Niedziela Wielkiego Postu - ogłoszenia

Ogłoszenia – 05.03.2023 r. – II Niedziela Wielkiego Postu

W dzisiejszą II niedzielę Wielkiego Postu Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na rzecz misji.

Dziś od godz. 15:00 do godz. 17:15 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym.

Przez wszystkie dni Wielkiego Postu w naszym kościele jest możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00 do godz. 21:00, a w niedzielę od godz. 15:00 do 17:15.

8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet, pamiętajmy tego dnia w naszych modlitwach o wszystkich niewiastach. Tego dnia również swoje urodziny obchodzi ks. Tomasz, o którym będziemy pamiętać w modlitwie przez cały dzień.

Ofiary, które złożymy w przyszłą niedzielę na tacę, będą przeznaczone na fundusz budowy naszego Kościoła.

Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście:

Gorzkie Żale:

  • niedziela o godz. 17.15,
  • wtorek o godz. 18.30.

Droga Krzyżowa:

  • piątek o godz. 18.45
  • sobota o godz. 17.00 (z udziałem dzieci)
  • sobota o godz. 18.45 (z udziałem młodzieży)

Tradycyjnie, jak co roku, można jeszcze wziąć do domu skarbonkę w ramach akcji „Jałmużna Wielkopostna”. Złożone ofiary przeznaczone będę na pomoc seniorom. Skarbonki znajdują się na końcu kościoła.

Trwa septenna przed Uroczystością Św. Józefa Oblubieńca NMP. W każdą niedzielę do 19 marca po Mszy św. o godz. 12:00 poprzez to nabożeństwo przygotowujemy się duchowo do przeżycia tej uroczystości.

Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dn. 26-28 marca. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży ze Szkół Podstawowych nr 12 i 16 w dn. 29-31 marca. Parafialna Droga Krzyżowa ulicami parafii odbędzie się 1 kwietnia (sobota) po Mszy św. o godz. 18:00.

Dziękujemy za okazywaną życzliwość i troskę. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszej parafii życzymy pokoju w sercu i owocnego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Szczęść Boże.

Wasi duszpasterze.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli:

+ Jan Gryko, l. 72

+ Karol Modzelewski, l. 39

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ogłoszenia diecezjalne

Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza pracowników świata medycznego na Rekolekcje Wielkopostne do Domu Księży Werbistów przy ul. Zambrowskiej 24 w Kleosinie w dniach 10-11-12 marca br. Na rekolekcje zapraszamy środowisko medyczne i niemedyczne związane ze Służbą Zdrowia. Rozpoczną się w piątek 10 marca o godz. 18.00 w kaplicy Domu Księży Werbistów w Kleosinie.

W ramach wieczoru poświęconego św. Tomaszowi z Akwinu Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na otwarty wykład nt. "Systemy inteligentne i ich miejsce we Wszechświecie". Wygłosi go prof. dr hab. Robert Poczobut. Wydarzenie odbędzie się 7 marca br. o godz. 16:30 w AWSD w Białymstoku, ul .Warszawska 46. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wydarzeniu.

Msza Święta dziękczynna za ocalenie miasta Białegostoku, w 34. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, będzie sprawowana we czwartek, 9 marca 2023 roku, o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla Związków Niesakramentalnych, które odbędą się w dniach 9 i 10 marca 2023 r. (czwartek i piątek). Msza Święta z nauką rekolekcyjną będzie odprawiana o godz. 17:30 w starym kościele Farnym. Rekolekcje na temat "Miłość pomimo..." wygłosi ks. Dominik Budzicki. W piątek po Eucharystii spotkanie integracyjne w sali za Katedrą.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok