12 marca - III Niedziela Wielkiego Postu - ogłoszenia

Ogłoszenia – 12.03.2023 r. – III Niedziela Wielkiego Postu

Dziś od godz. 15:00 do godz. 17:15 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym. 

Przez wszystkie dni Wielkiego Postu w naszym kościele jest możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00 do godz. 21:00, a w niedzielę od godz. 15:00 do 17:15.

Dziękuję za ofiary złożone na dzisiejszą tacę, przeznaczone na fundusz budowy kościoła. 

W poniedziałek, 13 marca, przypada 10 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy jutro w modlitwie o Ojcu Świętym. 

W sobotę, 18 marca, imieniny obchodzi Ks. Arcybiskup Edward Ozorowski, a w niedzielę, 19 marca,swoje imieniny obchodzi Ks. Arcybiskup Józef Guzdek, Metropolita Białostocki. Msza św. z okazji Imienin Arcybiskupów  będzie sprawowana w Archikatedrze białostockiej w sobotę, 18 marca br. o godz. 18.00. Zapraszamy do modlitwy w intencji Dostojnych  Solenizantów.

Ze względu na IV Niedzielę Wielkiego Postu obchody uroczystości św. Józefa Oblubieńca zostały przeniesione na poniedziałek – 20 marca.


Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście:

Gorzkie Żale:

  • niedziela o godz. 17.15,
  • wtorek o godz. 18.30.

Droga Krzyżowa:

  • piątek o godz. 18.45
  • sobota o godz. 17.00 (z udziałem dzieci)
  • sobota o godz. 18.45 (z udziałem młodzieży)

Trwa septenna przed Uroczystością Św. Józefa Oblubieńca NMP. W każdą niedzielę do 19 marca po Mszy św. o godz. 12:00 poprzez to nabożeństwo przygotowujemy się duchowo do przeżycia tej uroczystości. 

Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dn. 26-28 marca. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży ze Szkół Podstawowych nr 12 i 16 w dn. 29-31 marca. Parafialna Droga Krzyżowa ulicami parafii odbędzie się 1 kwietnia (sobota) po Mszy św. o godz. 18:00. 

Dziękujemy za okazywaną życzliwość i troskę. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszej parafii życzymy pokoju w sercu i owocnego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Szczęść Boże.

Wasi duszpasterze.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli:

​+ Lech Rutkowski, l. 64

​+ Joanna Dąbrowska, l. 29

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ogłoszenia diecezjalne

Rekolekcje Wielkopostne parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz prawników odbędą się w dniach 19-21 marca, niedziela - poniedziałek - wtorek, w Starym kościele farnym w Białymstoku. Msza św. codziennie o godz. 19.30. Rekolekcje pod hasłem "Królewstwo Ukrzyżowanego" poprowadzi Werbista, o. Henryk Ślusarczyk. Zapraszamy do uczestnictwa.

Żłobek Familijny, Przedszkole Familijne i Szkoła Podstawowa STER zapraszają rodziców zainteresowanych spersonalizowaną edukacją i wartościowym wychowaniem dzieci do poznania oferty placówek zawartej na stronie www.ster.bialystok.pl. Dni otwarte szkoły 16 i 23 marca. Zapraszamy!

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok