21 maja - Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa - ogłoszenia

Ogłoszenia – 21.05.2023 r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa

W dniu wczorajszym podczas Mszy św. sprawowanej przez JE ks. Bpa Henryka Ciereszko 11 osób z naszej wspólnoty parafialnej zostało ustanowionych Lektorami. Gratulujemy i życzymy owocnej posługi.

W tym tygodniu nabożeństwa majowe połączone z nowenną przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18:00 w sobotę i niedzielę o godz. 17:30.

W najbliższych dniach uczniowie klas VIII Szkół Podstawowych przystąpią do swoich pierwszych poważnych egzaminów. Chcemy ich wesprzeć naszą modlitwą. Serdecznie zapraszamy młodzież oraz ich rodziców na Mszę św. w poniedziałek (22.05.) o godz. 18:00.

W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych (24.05. – środa) oraz Św. Filipa Nereusza, Prezbitera (26.05. – piątek). W piątek przypada również Dzień Matki. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i wspólną modlitwę w int. naszych mam.

Zapraszamy serdecznie wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia oraz wszystkich wiernych do uczestnictwa w Wigilii Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 27 maja br. o godz. 19.30 w Archikatedrze. Prosimy o zabranie ze sobą świec.

W następną niedzielę (28.05.) przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz. 14:00 Msza św. z udziałem młodzieży klas VIII Szkół Podstawowych i złożenie deklaracji związanych z przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania.

Dziękujemy za okazywaną życzliwość i dobro! Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła. W ubiegłą niedzielę na tacę na ten cel złożyliśmy 14139 zł. Dziękujemy rodzicom i dzieciom, które wczoraj przystąpiły do I Komunii Świętej, za dar ołtarza jako ofiarę na budowę kościoła w kwocie 3680 zł.

Życzymy Wam dobrego tygodnia!

Otaczamy Was modlitwą,

Wasi duszpasterze

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł

Śp. Rafał Dembowski, l. 27. Rafał był naszym ministrantem. Po nieszczęśliwym wypadku modliliśmy się przez wiele lat razem z Jego rodziną i bliskimi o siły i powrót do zdrowia.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok