28 maja - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - ogłoszenia

Ogłoszenia – 28.05.2023 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Obchodzimy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Jest to jeden z najważniejszych dni w roku liturgicznym. Po konkretnym, “dotykalnym” doświadczeniu Jezusa spotkanie z Bogiem w osobie Ducha Świętego przemienia uczniów od wewnątrz i otwiera przed nimi nowe horyzonty. My także jesteśmy uczniami - poświęćmy dziś choćby kilka sekund na świadome zaproszenie Ducha Świętego do swojego życia. Zaświadczamy, że to zaproszenie zaowocuje.

  Tego dnia za odśpiewanie hymnu “O Stworzycielu Duchu przyjdź” - a robimy to na początku każdej dzisiejszej Eucharystii - możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Skorzystajmy z tej okazji, ofiarując odpust za siebie lub osobę zmarłą. Nabożeństwo majowe odprawimy, jak w każdą niedzielę maja, o 17:30.

 2. W tym tygodniu, razem z końcem miesiąca, dobiegają końca także nabożeństwa majowe. W tygodniu zapraszamy na nie po wieczornej Mszy świętej.

 3. Jednocześnie już w czwartek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Ich godziny pozostają identyczne, jak w maju - w dni powszednie spotykamy się po wieczornej Eucharystii, natomiast w niedziele i uroczystości o godzinie 17:30.

 4. Jak na początku każdego miesiąca, zapraszamy na “pierwsze” nabożeństwa:

  • Czwartek - modlitwa w intencji powołań podczas Mszy św. o 18. W godzinach 22-24 Godzina Święta i możliwość adoracji najświętszego sakramentu w kaplicy w domu parafialnym. Tego dnia obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W Sanktuarium Najświętszego Sakramentu odbędzie się archidiecezjalny dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Pokornie prosimy Was o modlitwę w intencji księży tego dnia.
  • Piątek - po wieczornej Mszy świętej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiadamy dłużej: rano od 6:30, po południu od 17:30. O 9:00 rozpoczniemy odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
  • Sobota – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o 17:00. W programie, jak zwykle, modlitwa różańcowa i 15-minutowe rozważanie.
  • Niedziela (Uroczystość Trójcy Przenajświętszej) - nieszpory eucharystyczne i procesja po Mszy świętej o godzinie 12:00.
 5. 1 czerwca (czwartek) obchodzimy bardzo ważną okazję - Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy rodziców na Eucharystię o 18:00 do wspólnej modlitwy w intencji dzieci. Oprócz tego, w przyszłą niedzielę uczcimy ten dzień niespodziankami dla dzieci po Mszach świętych o 10:30 i 12:00.

 6. W przyszły czwartek, 8 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Zgodnie ze zwyczajem w tym dniu odbędzie się procesja eucharystyczna, która przejdzie tradycyjną trasą ulicami naszej parafii. Już dziś serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzyków w zwyczajowych miejscach. Będziemy wdzięczni za potwierdzenie swojej gotowości i możliwości ich przygotowania.

 7. Dziękujemy za okazywaną życzliwość i dobro! Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła. W maju w kancelarii i na konto złożyliśmy na ten cel 9125 zł.

 8. W naszym kościele w kaplicach św. Józefa oraz w Matki Bożej Fatimskiej zamontowaliśmy nowy system świeczników wotywnych, uważany za najczystszy i najbezpieczniejszy z obecnie dostępnych. Jest to innowacyjny, bezobsługowy, bezpieczny, niewydzielający sadzy i nie generujący odpadów system. Dzięki temu nie wywołuje on negatywnego wpływu na wnętrze kościoła i na środowisko. Pierwszy miesiąc obecności nowych świeczników traktujemy jako test. Po jego zakończeniu podejmiemy decyzję o stałym montażu w kościele. Prosimy o podzielenie się opiniami. Do ogłoszeń dołączamy kilka słów o tradycji świec wotywnych oraz sposobie obsługi nowych świeczników. Zapraszamy do zapoznania się z nimi. 

 9. W domu parafialnym udostępniliśmy toalety do publicznego użytku. Rozumiemy, że rodzice małych dzieci, osoby niepełnosprawne lub starsze mogą ich potrzebować w trakcie trwania nabożeństw. Wejście znajduje się z tyłu domu parafialnego, naprzeciw zakrystii. Na ścianach dostępne jest odpowiednie oznakowanie. W damskiej toalecie zamontowano także przewijak dla niemowląt.

 10. Nasza Parafia, Fundacja Vita et Familia oraz Społeczność Tato.Net zapraszają na warsztaty „Siedem sekretów efektywnego ojcostwa”, czyli na ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Warsztaty odbędą się w Białymstoku, w sali konferencyjnej naszego Domu Parafialnego w dniach 2-3 czerwca (piątek 18.00 – 21.00, sobota 9.00 – 17.00). Na piątkowe zajęcia zapraszamy także Żony uczestników.

  Udział  jest bezpłatny.

  Zapisy na stronie www.vitaetfamilia.pl przez formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc ograniczona.

  Wypowiedzi uczestników:

  Czas spędzony na warsztatach to bardzo dobra inwestycja. To bez wątpienia dla mnie drogowskaz do poszukiwania, inspiracja do podejmowania działania w codziennej drodze, do odkrywania i radowania się powołaniem, jakim jest ojcostwo. – Tomek

  Dowodem dla mnie, że warsztaty są wartością samą w sobie jest to, że po powrocie do domu mój 7 letni syn Szymon, wiedząc dlaczego nie byłem w domu całą sobotę powiedział „Dziękuję ci tato, że byłeś na szkoleniu, żeby być lepszym tatusiem” – Dominik.

Życzymy Wam dobrego tygodnia!

Wasi duszpasterze

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł

Śp. Lucjan Czerech l. 89

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok