4 czerwca - Uroczystość Trójcy Świętej - ogłoszenia

Ogłoszenia – 04.06.2023 r. – Uroczystość Trójcy Świętej

  1. Obchodzimy Niedzielę Trójcy Świętej. Zakończenie okresu spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. Po Mszy św. o godz. 12:00 Nieszpory oraz procesja eucharystyczna.

  2. Trwają nabożeństwa czerwcowe, w dni powszednie spotykamy się po wieczornej Eucharystii, natomiast w niedziele i uroczystości o godzinie 17:30.

  3. W poniedziałek 4 czerwca o godz. 20:00 Modlitwa różańcowa mężczyzn w ramach naszych spotkań Różaniec męska sprawa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  4. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie: Św. Bonifacego, biskupa i męczennika (05.06.), Św. Norberta, biskupa (06.06.) oraz Św. Efrema, diakona i doktora kościoła (09.06.).

  5. W czwartek, 8 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 połączona z procesją eucharystyczną, 13:00 i 18:00. Procesja eucharystyczna przejdzie tradycyjną trasą ulicami naszej parafii. Serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzyków w zwyczajowych miejscach. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach a dzieci do czynnego zaangażowania w procesję.

  6. Jako wspólnota parafii uczymy się odpowiedzialności i troski za siebie. Jednym z przejawów tej troski jest modlitwa za siebie nawzajem. Dziś w sposób szczególny naszej opiece modlitewnej pragniemy powierzyć osoby młode naszej parafii które w ubiegłą niedzielę wyraziły wolę rozpoczęcia przygotowań do sakramentu bierzmowania. Przed ołtarzem są złożone kartki z imionami kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy do podjęcia duchowej opieki modlitewnej za tych młodych ludzi. Wystarczy po błogosławieństwie podejść, wziąć jedną kartkę, na której widnieje imię młodej osoby i w codziennej modlitwie do czasu przyjęcia sakramentu bierzmowania otoczyć ją swoją modlitewną pamięcią.

  7. Zapraszamy rodziców dzieci w wieku od 3 do 18 lat na wykład "Jak usłyszeć własne dzieci 10 kroków do poprawy komunikacji i relacji z dziećmi?". W poniedziałek 12 czerwca w godz. 19.00-21.00 w sali konferencyjnej domu parafialnego. Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Wstęp wolny.

  8. Dziękujemy za okazywaną życzliwość i dobro! Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła. W przyszłą niedzielę ofiary które złożymy na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów materiałów związanych z pokryciem dachowym wież kościoła, które w ubiegłą niedzielę zapowiadał ks. proboszcz. Dziś ks. proboszcz głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na ten cel w Bazylice w Bydgoszczy.

Życzymy Wam dobrego tygodnia!

Wasi duszpasterze

Ogłoszenia diecezjalne

Arcybiskup Metropolita Białostocki Józef Guzdek, na podstawie kan. 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 9 czerwca 2023 r. wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji.

Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji o pokój na świecie (dziesiątek różańca) lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.

W dniach 17-18 czerwca 2023 r. (sobota, niedziela) organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich, którzy poprzez rowerowe pielgrzymowanie pragną uczcić Matę Bożą i wraz z Nią powierzać swoje intencje Panu Bogu. Pielgrzymka dotrze do Różanostockiego Sanktuarium w sobotę i następnego dnia powróci do Białegostoku gdzie nastąpi jej zakończenie. Zapisy i szczegółowe informacje o pielgrzymce dostępne są na stronie - rekoakcje.pl - lub pod nr-em tel. 600 111 974 Można również zeskanować kod z plakatu wakacyjnych propozycji rekoakcji.pl"

Podczas organizowanego przez jezuitów najbliższego spotkania z formacji duchowej ks. dr Aleksander Jacyniak SJ wyjaśni, czym jest ikona oraz odczyta ikonę Trójcy Świętej autorstwa Andrieja Rublowa. Spotkanie odbędzie się w tydzień po Uroczystości Trójcy Świętej, w niedzielę 11 czerwca o 18.30 w tymczasowej kaplicy Parafii św. Stanisława Kostki na osiedlu Dolina Cisów w Wasilkowie, przy ul. Białostockiej 108.

Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza na kolejną edycję Koncertu Uwielbienia Bogu Dźwięki, który zostanie wykonany przez Akademicką scholę ADONAI wraz z zespołem i uczestnikami warsztatów muzycznych. Oprawę wizualną stanowić będą tworzone na żywo obrazy z piasku do każdego z utworów. Koncert odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca br. o godz. 20.30 przed białostocką katedrą. Wstęp wolny.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok