11 sierpnia - XIX Niedziela Zwykła - ogłoszenia

 1. W tym tygodniu:
  • 13.08 – wtorek – po wieczornej Mszy św. nabożeństwo fatimskiej i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Przynieśmy na procesję świece.
  • 14.08. - środaWspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Prezbitera, Męczennika po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin.
  • 15.08 – czwartekUroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Na wszystkich Mszach św. poświecenie plonów i kwiatów. Jest to dzień ważny też dla naszej parafii. 15 sierpnia 1998 r. w Białostockiej Katedrze ks. Abp poświęcił wizerunek Matki Bożej Królowej Rodzin, który znajduje się w naszej świątyni. Zapraszam by w tym dniu, kiedy poświęcamy plony i kwiaty przyjść na Eucharystię i przynieść Matce Bożej kwiat róży. W tym geście składania róż wyrazimy oddanie i zawierzenie Maryi oraz nasze duchowe owoce i wdzięczność Maryi za otrzymane łaski. Po zakończonej w tym dniu Eucharystii będzie można złożyć róże przed ołtarzem, a płatki pobłogosławionych róż dołączymy do obrazków z wizerunkiem Matki Bożej Królowej Rodzin, które przygotowujemy. W tym dniu ofiary do puszek na archidiecezjalne radio „i”.
  • 16.08 – piątek - rozpoczynamy doroczną wielką Nowennę do Matki Bożej Królowej Rodzin przygotowująca do Uroczystości Odpustowej Matki Bożej Królowej Rodzin, która odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia. Będziemy modlić się codziennie przez dziewięć dni po wieczornej Mszy św. Intencje poszczególnych dni nowenny widnieją na tablicy ogłoszeń.
  • 17.08 – sobotaWspomnienie św. Jacka, Prezbitera.
 2. Do nabycia jest czasopismo „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do lektury.
 3. W niedzielę 18 sierpnia odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne upamiętniające mieszkańców naszego miasta pomordowanych w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku. Z tej okazji godz. 18.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odprawiona będzie Msza Święta w intencji poległych oraz za mieszkańców Białegostoku a o godz. 20.00 odbędzie się MODLITWA przy Krzyżu – Pomniku (ul. Gen. Maczka).
 4. Dziękujemy za ofiary na budowę naszej nowej świątyni. W ubiegłym tygodniu na ten cel złożono 1370 zł. Dziękujemy również za ofiary złożone na dzisiejszą tacę oraz tradycyjnie za składaną makulaturę.

Dziękujemy wszystkim za okazywaną życzliwość i życzymy dobrego tygodnia.
Szczęść Boże!

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:
+ Maria Radziszewska l. 78
+ Marek Księżopolski l. 56
+ Marek Woronowicz l. 60

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok