18 sierpnia - XX Niedziela Zwykła - ogłoszenia

 1. W tym tygodniu:

  22.08 – czwartek przypada kalendarzowa uroczystość NMP Królowej Rodzin. Msze św. będą o godz. 7.00 i 18.00. UROCZYSTOŚĆ – ODPUST – NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ RODZIN PATRONKI naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę 25 sierpnia. Główna Msza św. o godz. 12.00. Po Mszy św. procesja eucharystyczna. Bardzo proszę rodziców o przyprowadzenie dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia dzwoneczkami podczas procesji. W dniu odpustu zapraszamy również na godz. 21:00 na Apel Jasnogórski – zabierzmy ze sobą świece.
  Kazania odpustowe wygłosi O. Teofil Niewiński OFM.  Zachęcamy do skorzystania w tym czasie z sakramentu pokuty i eucharystii. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Zaprośmy swoje rodziny, znajomych z innych parafii. Niech to będzie nasze wspólne spotkanie u mamy, bo gdzie mama, tam dom.
  W tym dniu na Mszy św. o godz. 9:00 podziękujemy za posługę duszpasterską w naszej parafii ks. Tadeuszowi Rutkowskiemu.

 2. Trwa Nowenna przed Uroczystością odpustową NMP Królowej Rodzin. Dziś nowenna o godz. 17:30. Od poniedziałku do soboty włącznie po wieczornej Mszy św.
 3. Do nabycia jest czasopismo „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do lektury. 
 4. Stowarzyszenie Rodzina na Plus zaprasza na autokarową pielgrzymkę na trasie Toruń – Chełmno w dn. 21-22 września. Są jeszcze wolne miejsca, szczegóły na tablicy ogłoszeń lub po Mszy św. w kancelarii.
 5. Informujemy, że w ubiegłym tygodniu udało się pozyskać darowiznę rzeczową w postaci krzeseł i mebli do wyposażenia sal w domu parafialnym z których korzystają wspólnoty parafialne. W najbliższym czasie planujemy uruchomienie kawiarenki parafialnej oraz udostępnienia toalet. Potrzebne jest do tego przeprowadzenie prac remontowych. Jeśli ktoś może zaoferować pomoc rzeczową lub fachową w tym zakresie to proszę o kontakt.
 6. Dziękuje za ofiary na budowę naszej nowej świątyni. W ubiegłym tygodniu na fundusz budowy naszej świątyni złożyliśmy 1165 zł. i 100 $ oraz na tacę w ubiegłą niedzielę złożyliśmy 9532 zł 80 gr, 20 $, 1 euro i 20 euro centów. Rozpoczynamy kolejny etap budowy kościoła, murowanie ściany szczytowej oraz częściowo wież. Są to prace niezbędne byśmy w przyszłym roku mogli pokryć dach. Bardzo proszę o modlitwę i za wszelkie wsparcie jeszcze raz bardzo dziękuje.

Dziękujemy wszystkim za okazywaną życzliwość, zainteresowanie, składane wota Matce Bożej, za złożoną ofiarę na kwiaty do ołtarza i Matki Bożej oraz wykonane prace porządkowe i życzymy dobrego tygodnia.

Szczęść Boże!

Grafik Mszy św. w niedzielę 18 sierpnia 2019 r.
Godz. 7:00 ks. Stanisław Hołodok
Godz. 9:00 ks. Tomasz Owsiejko
Godz. 10:30 ks. Tadeusz Rutkowski
Godz. 12:00 ks. Piotr Kobeszko
Godz. 18:00 ks. Piotr Kobeszko
Godz. 19:30 ks. Tomasz Owsiejko

Grafik dyżurów w konfesjonałach

Godz. 7:00 ks. Piotr Kobeszko, Ks. Tomasz Owsiejko, Ks. Tadeusz Rutkowski
Godz. 9:00 ks. Piotr Kobeszko, Ks. Stanisław Hołodok, Ks. Tadeusz Rutkowski
Godz. 10:30 ks. Piotr Kobeszko, Ks. Stanisław Hołodok, ks. Tomasz Owsiejko
Godz. 12:00 Ks. Tomasz Owsiejko, Ks. Stanisław Hołodok, Ks. Tadeusz Rutkowski
Godz. 18:00 Ks. Tomasz Owsiejko, Ks. Stanisław Hołodok, Ks. Tadeusz Rutkowski
Godz. 19:30 ks. Piotr Kobeszko, Ks. Stanisław Hołodok, Ks. Tadeusz Rutkowski

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok