15 września - XXIV Niedziela zwykła - ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXIV Niedziela Zwykła - 15.09. 2019r.

W tym tygodniu:

 1. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 14.00 w domu parafialnym odbędzie spotkanie wszystkich ministrantów i rodziców. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 2. 18 września – środa – Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski. To dzień imienin ks. Stanisława rezydującego w naszej parafii. W tym dniu o godz. 18:00 będziemy modlić się w intencji solenizanta i złożymy życzenia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o godz. 18:00.
 3. 21 września – sobota – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 4. W piątek na wieczorną Mszę św. serdecznie zapraszam liderów wszystkich wspólnot, grup, ruchów i stowarzyszeń działających w naszej parafii a po Mszy św. na wspólne spotkanie formacyjno – duszpasterskie w domu parafialnym i podjęcie wspólnej refleksji nad programem duszpasterskim naszej parafii na najbliższy rok.
 5. 20 września 1919 r. z inicjatywy mieszkańców Kolonii Bacieczki powstała inicjatywa powołania Ochotniczej Straży Pożarnej. W tym roku mija 100 lat od tamtego wydarzenia. To część historii również naszej parafii. By uszanować pamięć i oddać wdzięczność tym, którzy przez lata służyli mieszkańcom tej ziemi w najbliższą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9:00 w int. dziękczynnej za służbę członków OSP Bacieczki oraz w int. zmarłych z OSP Bacieczki, którzy byli członkami rodzin wielu spośród nas.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 14:00 odbędzie się Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po Mszy św. spotkanie organizacyjno – formacyjne z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.
 7. Młodzieży z klas VII i VIII mieszkającą na terenie naszej parafii, a uczącą się w szkołach poza naszą parafią zapraszamy i prosimy o zgłaszanie się do ks. Adriana lub po Mszy św. do zakrystii w celu zgłoszenia rozpoczęcia formacji do sakramentu bierzmowania.
 8. Jest czasopismo diecezjalne: „Drogi Miłosierdzia” na wrzesień i „Gość Niedzielny”. Można nabyć przed kościołem.
 9. Rozpoczynamy zapisy kandydatów na ministrantów. Chętni, by służyć Panu Bogu przy ołtarzu mogą zapisywać się po każdej Mszy św. Informacje i zgłoszenia u ks. Tomasza.
 10. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza do wzięcia udziału w kampanii charytatywnej „Torba Samarytanka” prowadzonej w ramach obchodów akcji „Kromka chleba dla sąsiada”. Akcja jest ukierunkowana na pomoc ubogim i najbardziej potrzebującym seniorom z naszej Archidiecezji. Wystarczy po Mszy św. zgłosić się do zakrystii i odebrać specjalną torbę, którą należy wypełnić produktami o długim terminie przydatności i wypełnioną zwrócić w następną niedzielę. Za każdy gest dobrej woli serdeczne Bóg zapłać.
 11. W ubiegłym tygodniu na tacę przeznaczoną na fundusz budowy naszej świątyni złożyliśmy 10115,71zł, 7,48€ oraz na konto i w kancelarii złożyliśmy 1020 zł. Bardzo dziękuję za te ofiary oraz za modlitwę w tej intencji. Trwają prace budowlane w wieżach kościoła.

Dziękuję za troskę, życzliwość i okazywane zainteresowanie sprawami wspólnoty parafialnej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł:

+ Wiesław Daszuta, l. 56

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Ogłoszenia i komunikaty Kurii Metropolitalnej Białostockiej - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 15.09.2019 r.

 1. Msza Święta inaugurująca rok formacyjny Ministrantów, Ruchu Światło Życie i innych wspólnot młodzieżowych Archidiecezji Białostockiej będzie sprawowana w Katedrze białostockiej w sobotę, 21 września br., o godzinie 11.00. Liturgii przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Do uczestnictwa we wspólnej modlitwie zapraszamy wszystkie wspólnoty młodzieżowe naszej Archidiecezji wraz z księżmi odpowiedzialnymi za ich formację.
 2. "Akcja Katolicka Archidiecezji Białostockiej zaprasza na sympozjum pt. "Stanisław Moniuszko - pieśń religijna i narodowa. 200. rocznica urodzin kompozytora, dyrygenta i organisty", które odbędzie się 21 września 2019(sobota) o godz. 15.30 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym, ul. Kościelna 1A w Białymstoku. Wstęp wolny.
 3. Spotkanie formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w sali przy Katedrze białostockiej (od strony zakrystii) w sobotę, 21 września 2019 roku o godz. 10.00. W programie: konferencja i Msza św. o godz. 12.00 oraz omówienie aktualnych zagadnień Kół Żywego Różańca. Zapraszamy do uczestnictwa.

Grafik Niedziela 15.09.2019 r.

Godz.

Celebrans

Spowiedź, Taca, Komunia św.

7:00

Ks. Paweł

Ks. Stanisław, Ks. Henryk, ks. Piotr

9:00

Ks. Stanisław

Ks. Paweł, ks. Piotr

9:00

Ks. Henryk

10:30

Ks. Piotr

Ks. Paweł, ks. Henryk, ks. Stanisław

12:00

Ks. Daniel

Ks. Piotr, ks. Paweł, ks. Stanisław

14:00

Ks. Maciej

ks. Daniel, ks. Tomasz, Ks. Adrian

18:00

Ks. Tomasz

Ks. Adrian, ks. Daniel, ks. Piotr

19:30

Ks. Adrian

Ks. Tomasz, ks. Piotr

Homilie głosi ks. Maciej Słyż - Misjonarz z Peru

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok