1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych - ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - Uroczystość Wszystkich Świętych

1 Listopada – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – Msze święte wg. niedzielnego porządku: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 14:00, 18:00, 19:30. Będą je sprawowali księża goście, którzy wspomagają naszą parafialną wspólnotę w tych trudnych dniach. Tak jak zapowiadaliśmy w ubiegłą niedzielę, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Białymstoku. Po Mszach św. możliwość nabycia tradycyjnego już kalendarza seminaryjnego na 2021 r.

2 listopada – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH - Msze św. o godz. 7:00, 10:30 i 18:00.

Penitencjaria Apostolska wydała dekret dotyczący możliwość uzyskania listopadowych odpustów za zmarłych. W tym roku, ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19 odpusty zupełne za zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad.

W tym tygodniu od wtorku do soboty nie będzie Mszy św. o godz. 6:30. Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00 i 18:00. Zamówione intencje Mszy św. w tych dniach kapłani sprawują w kaplicy domu parafialnego.

Uroczystości pogrzebowe śp. Ks. Kan. Henryka Abramowicza pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego odbędą się 3 listopada 2020 r. Msza św. o godz. 11:00 w kościele NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie. Następnie nastąpi pochowanie na cmentarzu w Wasilkowie.
Uroczystości pogrzebowe będą transmitowane drogą internetową. Link do transmisji zostanie udostępniony w dniu pogrzebu na naszej parafialnej stronie internetowej oraz parafialnym facebook`u.

W tym tygodniu codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 Msza św. za śp. Ks. Henryka Abramowicza. Dodatkowo od wtorku do czwartku o godz. 17:15 w naszym kościele modlitwa różańcowa za duszę śp. Ks. Henryka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Wypominki można składać w zakrystii po Mszy św. Z racji na zaistniałą sytuację zostają one przeniesione na następny tydzień.

  • Z poniedziałku 2 listopada ​– na poniedziałek 9 listopada
  • Z wtorku 3 listopada ​– na wtorek 10 listopada
  • Ze środy 4 listopada ​– na środę 11 listopada
  • Z czwartku 5 listopada ​– na czwartek 12 listopada
  • Z piątku 6 listopada ​– na piątek 13 listopada.

6 listopada – I piątek miesiąca. Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź od godz. 6:30 rano oraz popołudniu od godz. 17:30. Nie będzie I- piątkowych odwiedzin chorych.

7 listopada – I sobota miesiąca. Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi połączone z różańcem o godz. 7:00.

Przypominamy i prosimy, aby stosować się do zaleceń sanitarnych: ilości osób obecnych na nabożeństwach, pilnowania dystansu, zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji dłoni.

Osoby, które korzystają z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej eucharystii zapraszamy na transmisje nabożeństw z naszej parafii, które przeprowadzamy drogą internetową z naszego kościoła o godz. 9:00 i 12:00. Link jest dostępny na naszym profilu na facebooku, naszym kanale na YouTube oraz stronie internetowej.

W tym trudnym czasie całym sercem zawierzajmy się Panu - Jezu, ufam Tobie - i Jego Matce, Królowej Rodzin. Prosimy o modlitwę i pamiętamy o Was w modlitwie!

Wasi Księża

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok