13 grudnia - III Niedziela Adwentu - ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III Niedziela Adwentu - 13.12.2020 r.

Przypominamy i prosimy, aby stosować się do zaleceń sanitarnych: ilości osób obecnych na nabożeństwach, pilnowania dystansu, zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji dłoni. Osoby z objawami infekcji prosimy o pozostawanie w domach.

Osoby korzystające z dyspensy zapraszamy do uczestnictwa i łączności poprzez transmisje Mszy św. w niedzielę o godz. 9:00 i 12:00 za pośrednictwem strony internetowej oraz parafialnego facebooka.

W niedzielę w godz. 15:00 – 18:00 istnieje możliwość indywidualnej modlitwy i adoracji Najśw. Sakramentu oraz przyjęcia Komunii św. co pół godziny. Zachęcamy osoby, które uczestniczą w eucharystii za pośrednictwem mediów o skorzystanie z możliwości przyjęcia komunii świętej w tym czasie.

W tym tygodniu:

 1. 13.12. – 15.12. NIEDZIELA – WTOREK Parafialne Rekolekcje Adwentowe „Szczęśliwy jest ten, kto się Mną nie zgorszy”. Mt 11,6. Prowadzi ks. Tomasz Mazurek. Módlmy się za ks. Rekolekcjonistę i za siebie nawzajem.
 2. Program rekolekcji:
  • Niedziela: Msze św. o godz. 7:00, 9:00 (transmisja on-line), 10:30, 12:00 (transmisja on-line), 14:00, 18:00, 19:30. W godzinach od 15:00 do 18:00 możliwość indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz przyjęcia Komunii św. dla osób uczestniczących we Mszy św. za pośrednictwem mediów.
  • Poniedziałek i Wtorek: Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 18:00, 19:30 (transmisja on-line).
 3. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przed każdą Mszą św. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W racji na rekolekcje w Poniedziałek i Wtorek nie będzie Mszy św. Roratniej. W tym tygodniu Roraty będą od Środy do Soboty o godz. 6:00.
 5. Dziś podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo Matek oczekujących potomstwa.
 6. Prosimy o zgłaszanie chorych chcących przystąpić do spowiedzi i komunii św. związanej ze zbliżającymi się świętami. Chorych można zgłaszać po Mszy św. w kancelarii przy zakrystii. Zgłoszone osoby odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 19 grudnia o godz. 9:00.
 7. Opłatki wigilijne są dostępne w kancelarii przy zakrystii po każdej Mszy św. oraz w kancelarii w domu parafialnym. Dostępne są również opłatki bezglutenowe dla osób, które ze względów zdrowotnych tego potrzebują. Świece Wigilijne “Caritas” można nabyć przy wyjściu z Kościoła oraz w tygodniu w zakrystii lub w kancelarii.
 8. Przy wyjściu z kościoła od ministrantów można nabyć sianko na stół wigilijny.

Dziękujemy Wam za okazywaną troskę i życzliwość oraz za ofiary na dzisiejszą tacę.

Osobom chorym z naszej wspólnoty parafialnej życzymy sił, powrotu do zdrowia. Wszystkim parafianom dobrego przeżycia czasu rekolekcji oraz potrzebnych sił w nadchodzącym tygodniu.

Wasi duszpasterze

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odszedł:
Śp. + Jerzy Grzybko l. 68
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Rekolekcje Adwentowe 2020

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok