20 grudnia - IV Niedziela Adwentu - ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedziela Adwentu - 20.12.2020 r.

Przypominamy i prosimy, aby stosować się do zaleceń sanitarnych: ilości osób obecnych na nabożeństwach, pilnowania dystansu, zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji dłoni. Osoby z objawami infekcji prosimy o pozostawanie w domach.

W tym tygodniu:

 • Roraty będą od Poniedziałku do Środy o godz. 6:00.
 • Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od poniedziałku do środy: rano od godz. 6:00, popołudniu od godz. 17:30.
 • W środę po wieczornej Mszy św. będzie można zabrać do domu Betlejemskie Światło Pokoju, z którym przybędą do nas harcerze.
 • Kancelaria parafialna będzie czynna do środy włącznie. Prosimy, by w tym czasie załatwić wszelkie potrzebne sprawy kancelaryjne.
 • Opłatki wigilijne są dostępne w kancelarii przy zakrystii po każdej Mszy św. oraz w kancelarii w domu parafialnym. Dostępne są również opłatki bezglutenowe dla osób, które ze względów zdrowotnych tego potrzebują. Przy wyjściu z kościoła od ministrantów można nabyć sianko na stół wigilijny.

W tym tygodniu:

24 grudnia – czwartek - Msza św. rano tylko o godz. 7:00 – (możliwa spowiedź od godz. 6:30). Zadbajmy w tym dniu o religijny charakter wieczerzy wigilijnej poprzez wspólną modlitwę, odczytanie Ewangelii o Narodzeniu Pańskim (Łk 2,1-14), łamanie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Zachęcamy do tradycyjnego zachowania postnego charakteru tego dnia oraz powstrzymania się od pokarmów mięsnych w wigilię.

 • Pasterka, czyli Msza Święta pasterzy, otwierająca oktawę obchodów liturgicznych związanych z tajemnicą Wcielenia będzie odprawiona o godz. 22:00 i o godz. 24.00.
 • 25 grudnia – piątek - Uroczystość Bożego Narodzenia - Msze św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Z racji na uroczystość oczywiście nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • 26 grudnia – sobota – Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika – Msze św. o godz. 7:00, 9:00. 10:30, 12:00 i 18:00
 • 27 grudnia – niedziela – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 14:00, 18:00, 19:30.
TRANSMISJE ON – LINE
 • 25 grudnia – piątek – Uroczystość Bożego Narodzenia - Msza św. Pasterzy godz. 24:00
 • 25 grudnia – piątek – Uroczystość Bożego Narodzenia – Msza św. godz. 9:00
 • 27 grudnia - niedziela – Święto Św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa – Msza św. o godz. 9:00

Święta Bożego Narodzenia - plakat

Dziękuję Wam za uczestnictwo rekolekcjach, kapłanom za pełnioną w tym czasie posługę. Dziękuję za ofiary na budowę kościoła złożone na tacę w ubiegłą niedzielę w wysokości 7302,11 zł.

Dziękujemy ks. Proboszczowi i Parafianom z Bazyliki Św. Wincentego a Paulo, za okazaną pomoc i życzliwość. Na zakończenie prowadzonych przez naszego ks. Proboszcza rekolekcji parafianie złożyli ofiary wysokości 9210 zł. Ponadto została nam zaoferowana pomoc w postaci przekazania częściowego wyposażenia do kościoła: m. in. ławek, ołtarzy, ambon, tabernakulum, konfesjonałów, które będą mogły w przyszłości stanowić początkowe tymczasowe wyposażenie w nowym kościele.

W minionym tygodniu zaoferowana została nam również pomoc w postaci przekazania materiału – cegieł – na dalsze murowanie wież naszego kościoła. Jest nadzieja, że w przyszłym roku materiały zostaną nam systematycznie przekazane. Pozostaje nam teraz modlitwa i gromadzenie funduszy na opłacenie prac i pracowników by móc wznowić prace na budowie naszej świątyni.

Trwają prace nad przygotowaniem i opracowaniem folderu dotyczącego wyceny okien w naszym nowym kościele. Mamy już kilka ofert, czekamy na kolejne i po wybraniu najbardziej optymalnej rozpoczniemy akcję „Okno dla Mamy” w ramach której będziemy zbierać fundusze na zakup i montaż okien w kościele oraz szukać sponsorów na poszczególne okna.

Zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa Metropolity w związku ze stanem epidemii, w tym roku nie odbędzie się Wizyta Duszpasterska zwaną „kolędą”, w tradycyjnej dotychczasowej formie. Chcemy jednak się z Wami spotkać i towarzyszyć Wam naszą modlitwą i błogosławieństwem. Będziemy chcieli zaprosić Was na Msze św. w Waszej intencji. Każdego dnia będziemy się modlić za parafian z poszczególnych ulic i bloków prosząc o Boże błog. dla naszych rodzin i domostw. Na zakończenie każdej Mszy św. będzie możliwość poświęcenia lub zabrania poświęconej wody oraz specjalnej modlitwy do odmówienia po powrocie do domu. Z racji na wprowadzane po świętach nowe obostrzenia, terminy takich spotkań podamy na początku nowego roku kalendarzowego.

Osobom chorym z naszej wspólnoty parafialnej życzymy sił, powrotu do zdrowia. Wszystkim parafianom dobrego czasu przedświątecznych przygotowań i ogromu cierpliwości.

Wasi duszpasterze

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli:
Śp. + Irena Hodun l. 79
Śp. + Jan Sokół l. 81
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

GRAFIK – IV Niedziela Adwentu - 20.12.2020 r.

Godz.

Celebrans

Spowiedź, Taca, Komunia św.

7:00

Ks. Paweł

Ks. Tomasz, Ks. Daniel, ks. Adrian, ks. Proboszcz

9:00

Ks. Proboszcz

Ks. Daniel, ks. Adrian

10:30

Ks. Daniel

Ks. Tomasz, ks. Adrian, ks. Proboszcz

12:00

Ks. Proboszcz

Ks. Daniel, ks. Adrian, ks. Tomasz

14:00

Ks. Adrian

Ks. Tomasz, ks. Daniel, ks. Proboszcz

18:00

Ks. Daniel

Ks. Tomasz, ks. Adrian, ks. Proboszcz, ks. Paweł

19:30

Ks. Tomasz

Ks. Daniel, ks. Adrian, ks. Proboszcz

Komunia Święta

15:00 15:30

Ks. Proboszcz

16:00 16:30

Ks. Adrian

17:00 17:30

Ks. Daniel

Kamień z Groty Mlecznej

Podczas tegorocznej pasterki przyjmiemy do naszej świątyni Kamień z Groty Mlecznej z Betlejem z Ziemi Świętej, który na prośbę ks. Proboszcza otrzymaliśmy z Kustodii Ziemi Świętej. Grota Mleczna jest miejscem znajdującym się w pobliżu Bazyliki Narodzenia Pana Jezusa. Tam według tradycji miała na chwilę zatrzymać się Święta Rodzina tuż po podjęciu decyzji o ucieczce do Egiptu. To miejsce wiąże się też z historią o kropli mleka, którym Maryja karmiła Dzieciątko Jezus. Kropla miała spaść na skałę podczas karmienia, a po tym cała grota stała się biała.

Być może to legenda, mnóstwo ludzi jednak wyprosiło tam łaskę potomstwa. To miejsce gdzie modlą się ludzie różnych wyznań z całego świata prosząc w modlitwie o uzdrowienie przy schorzeniach uniemożliwiających poczęcie dziecka, o dar macierzyństwa, o szczęśliwy poród w zagrożeniu ciąży oraz o zdrowie dla kobiet cierpiących z powodu mastektomii.

Relikwie Groty Mlecznej trafiały do Europy już w VI w.

Obecnie nie każdy może jechać do Betlejem, by modlić się o dar potomstwa i powierzać tam Bogu swoje intencje. Dzięki życzliwości Kustodii Ziemi Świętej i staraniom naszych księży będziemy w ten sposób w duchowej łączności z tym miejscem i przed wizerunkiem naszej Matki Królowej Rodzin będziemy modlić się za nasze rodziny. Sensem wszystkiego jest bowiem wytrwała modlitwa o poczęcie dziecka, pełna ufności, najlepiej praktykowana przez obu małżonków.

Kamień z Groty Mlecznej na czas świąt umieścimy w żłóbku, a następnie zostanie przygotowany specjalny klęcznik dla małżonków, z odpowiednim miejscem w którym zostanie umieszczony jeden fragment kamienia, a drugi znajdzie miejsce przy obrazie Matki Bożej Królowej Rodzin.

CARITAS LAUDATO SI - PROJEKT

Nasza Parafia rozpoczęła realizację lokalnej inicjatywy „Żyj bosko z ekotroską” w ramach projektu Caritas Laudato si. Pragniemy w naszej wspólnocie parafialnej promować encyklikę Laudato si, uczyć się troski o wspólny dom, jakim jest planeta Ziemia. Zrobimy to poprzez warsztaty ekologiczne, konkursy oraz teatrzyk i piosenkę dla najmłodszych. Wszyscy pragnący zdobyć wiedzę ekologiczną mogą już zapisywać się na warsztaty ekologiczne, które odbędą się w styczniu i lutym przyszłego roku. Szczegóły na stronie internetowej Parafii. Msza święta inaugurująca przedsięwzięcie odbędzie się 2 stycznia w sobotę o godz. 15:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i przedsięwzięć.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok