27 grudnia - Święto Świętej Rodziny - ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA 27.12.2020 r.

  1. 27 grudnia – niedziela – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa - Msze św. wg. tradycyjnego niedzielnego porządku.
  2. 28 grudnia – poniedziałek – Święto Świętych Młodzianków, Męczenników
  3. 31 grudnia – czwartek – o godz. 17:00 Msza św. na zakończenie roku 2020 oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy dziękczynno – przebłagalne. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.
  4. 1 stycznia – piątek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Z racji na uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 14:00, 18:00 i 19:30. Nie będzie Mszy św. o godz. 7:00.
  5. Nasza Parafia rozpoczęła realizację lokalnej inicjatywy „Żyj bosko z ekotroską” w ramach projektu Caritas Laudato si. Pragniemy w naszej wspólnocie parafialnej promować encyklikę Laudato si, uczyć się troski o wspólny dom, jakim jest planeta Ziemia. Zrobimy to poprzez warsztaty ekologiczne, konkursy oraz teatrzyk i piosenkę dla najmłodszych. Wszyscy pragnący zdobyć wiedzę ekologiczną mogą już zapisywać się na warsztaty ekologiczne, które odbędą się w styczniu i lutym przyszłego roku. Szczegóły na stronie internetowej Parafii. Msza święta inaugurująca przedsięwzięcie odbędzie się 2 stycznia w sobotę o godz. 15:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i przedsięwzięć.
  6. W Boże Narodzenie w naszej parafii rozpoczęła się akcja „Paczuszka dla Maluszka”, organizowana przez Fundację Serce w Sercu i Fundację Małych Stópek. Zbierane są: pieluszki, chusteczki nawilżane, pudry, kremy, szampony, oliwki i ubranka dla potrzebujących dzieci, między innymi uratowanych przed aborcją. Dary prosimy zostawiać pod choinką, na której wiszą papierowe bombki., która znajduje się w kaplicy św. Joanny. Więcej szczegółów dostępnych jest na papierowych bombkach. Zachęcamy do zabrania ich ze sobą do domu. Akcja trwa do 2 lutego.

Dziękujemy za okazywaną życzliwość. Życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

Wasi duszpasterze

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok