14 lutego - VI Niedziela zwykła - ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA 14.02.2021 r.

 1. 17 lutego – środa – ŚRODA POPIELCOWA – Rozpoczyna się okres Wielkiego Postu oraz czas Komunii św. wielkanocnej (KEP ustaliła, że okres w którym obowiązuje to przykazanie, obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej).

  Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 16:30, 18:00 i 19:30 (transmisja on-line).

  W tym dniu obowiązuje post ścisły - czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i trzy posiłki w tym jeden do syta - dla osób (od 18 do 60 roku życia) oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych jak w każdy piątek od 14 roku życia.

 2. Od Środy Popielcowej do 1 Niedzieli Wielkiego Postu będą trwały dni modlitw o ducha pokuty.
 3. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu jest dniem modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich. W piątek będziemy wspólnie się modlić w tej intencji podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Inicjatywa ta jest odpowiedzią na apel Papieża Franciszka, abyśmy solidarnie wzięli na siebie odpowiedzialności za ból naszych braci, zranionych na ciele i na duszy. Zachęcamy do podejmowania w tym dniu, ale w także w innym czasie, modlitwy i dzieł pokutnych w intencji wszystkich osób skrzywdzonych w Kościele.
 4. Nabożeństwa Pasyjne w naszej parafii:
  1. Gorzkie Żale
   • niedziela o godz. 17.15
   • wtorek o godz. 18.30
  2. Droga Krzyżowa
   • wtorek o godz. 17.00 (z udziałem dzieci)
   • piątek o godz. 18.30
   • sobota o godz. 18.45 (z udziałem młodzieży)
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii Św. uczących się w Szkole Podstawowej nr 16 oraz uczących się poza parafią. Po Mszy św. o godz. 14:00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii Św. uczących się w Szkole Podstawowej nr 12. Serdecznie zapraszamy.
 6. Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na realizację Figury Św. Józefa. Do puszek na ten cel zebraliśmy 6250 zł. Dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na fundusz budowy naszej świątyni. W przyszłą niedzielę ofiary które złożymy na tacę będą przeznaczone na Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku.
 7. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszej parafii życzymy dobrego i owocnego przeżycia Wielkiego Postu. Szczęść Boże.

Wasi duszpasterze.

Przypominamy i prosimy, aby stosować się do zaleceń sanitarnych: ilości osób obecnych na nabożeństwach, pilnowania dystansu, zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji dłoni. Osoby z objawami infekcji prosimy o pozostawanie w domach. Osoby korzystające z dyspensy zapraszamy do uczestnictwa i łączności poprzez transmisje Mszy św. w niedzielę o godz. 9:00 i 12:00 za pośrednictwem strony internetowej oraz parafialnego facebooka. W niedzielę w godz. 15:00 – 18:00 istnieje możliwość indywidualnej modlitwy i adoracji Najśw. Sakramentu oraz możliwość przyjęcia komunii świętej o godz. 15:00, 16:00 i 17:00 - W KAPLICY DOMU PARAFIALNEGO. Zachęcamy osoby, które uczestniczą w eucharystii za pośrednictwem mediów o skorzystanie z możliwości przyjęcia komunii świętej w tym czasie.

14 lutego - VI Niedziela Zwykła - Grafik

Godz.

Celebrans

Spowiedź, Taca, Komunia św.

7:00 Ks. Tomasz Ks. Proboszcz, ks. Adrian
9:00 Ks. Proboszcz ks. Tomasz, ks. Adrian
10:30 Ks. Tomasz Ks. Proboszcz, ks. Adrian, ks. Karol
12:00 Ks. Karol ks. Tomasz, ks. Stanisław, ks. Proboszcz
Ks. Adrian
14:00 Ks. Stanisław Ks. Paweł, ks. Daniel, ks. Adrian

Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 15:00 – 18:00 w Kaplicy Domu Parafialnego

Możliwość przyjęcia komunii św. o godz. 15:00, 16:00, 17:00.

18:00 Ks. Daniel ks. Stanisław, ks. Paweł
19:30 Ks. Paweł Ks. Daniel, ks. Stanisław

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok