28 lutego - II Niedziela Wielkiego Postu - ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA 28.02.2021 r.

 1. Dzisiejsza popołudniowa indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w godz. 15:15-17:15, a następnie o godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. 3 marca – środa – Nowenna do NMP Królowej Rodzin o godz. 17:30. Po Mszy św. o godz. 18:00 kolejna katecheza formacyjna dotycząca modlitwy adoracji. Serdecznie zapraszamy.
 3. 4 marca – czwartek – Uroczystość Św. Kazimierza, Królewicza. To również I czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w int. powołań.
 4. 5 marca – I piątek miesiąca - Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00. Od godz. 9:00 kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą osoby chore z naszej wspólnoty parafialnej. To również dzień imienin ks. Adriana. Zapraszamy na Msze św. o godz. 18:00, podczas której będziemy się modlić za ks. Adriana i złożymy życzenia.
 5. 6 marca – I sobota miesiąca - Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi połączone z modlitwą różańcową o godz. 7:00.
 6. Nabożeństwa Pasyjne w naszej parafii:
  1. Gorzkie Żale:
   • niedziela o godz. 17.15 (z kazaniem pasyjnym),
   • wtorek o godz. 18.30.
  2. Droga Krzyżowa
   • wtorek o godz. 17.00 (z udziałem dzieci)
   • piątek o godz. 18.30 (dla ogółu wiernych) – transmisja on-line
   • sobota o godz. 18.45 (z udziałem młodzieży)
 7. Dziękujemy za złożone w minionym tygodniu darowizny na rzecz parafii: na realizację Figury Św. Józefa złożyliśmy 130 zł, na budowę kościoła w kancelarii i na konto złożyliśmy 1100 zł i 100 euro. Na pomoc potrzebującym z naszej parafii złożyliśmy 200 zł.
 8. Dzisiejsze zbiórki ofiar do puszek po Mszy św. są przeznaczone na rzecz misji. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na pokrycie bieżących rachunków i zobowiązań parafii.
 9. W ramach realizowanego w naszej parafii projektu Caritas Laudato Si – Żyj bosko z ekotroską nasi najmłodsi parafianie ze Scholi Niebo nagrali autorską piosenkę edukacyjną „Troska jest boska”. Zachęcamy do wysłuchania utworu, który jest dostępny na naszej stronie internetowej oraz parafialnym facebooku. Serdecznie dziękujemy zaangażowanym w przygotowanie i zrealizowanie tej inicjatywy: Magdzie i Piotrkowi Kotuk, Ewie i Sławkowi Wiesławskim, Darkowi Nizio, dzieciom ze Scholi Niebo oraz ich rodzicom.
 10. Czas Wielkiego Postu to m.in. czas praktykowania postawy jałmużny. Naszym zwyczajem chcemy pochylić się nad potrzebującymi z naszej wspólnoty parafialnej. 40 rodzin które są objęte opieką naszego parafialnego Zespołu Caritas chcemy wesprzeć naszą życzliwością oraz pomocą materialną. Dary w postaci produktów będziemy mogli składać przez cały Wielki Post w koszu, który będzie ustawiony przy ołtarzu. Na stoliku za ławkami leżą przygotowane Torby Samarytanki, które można zabrać by wypełnione produktami również złożyć jako swoją jałmużnę. Możemy też przekazać fundusze na ten cel na konto parafialne z dopiskiem: Pomoc Caritas lub złożyć w kopercie do czerwonej skarbony na końcu kościoła również z dopiskiem: Pomoc Caritas.
 11. Na stoliku są też dostępne tradycyjne skarbonki Caritas, które można zabrać by złożyć w niedzielę miłosierdzia jako dar dla seniorów.
 12. Wzorem lat ubiegłych Stowarzyszenie Rodzina na Plus prowadzi w tym roku akcję pomocy w rozliczeniach PIT emerytom i rencistom. Z racji na pandemię COVID-19 nie przynosimy dokumentów na plebanię. Pomoc w rozliczeniach będzie możliwa po uprzednim indywidualnym umówieniu się z osobami dokonującymi rozliczeń. Na stoliku za ławkami są dostępne karteczki z numerami telefonów i adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pod którymi można uzyskać pomoc w rozliczeniach podatkowych. W ubiegłym, 2020 roku, dzięki waszemu wsparciu zebraliśmy 1% na kwotę prawie 32 tys zł. W dobie pandemii stanowiło to pokaźne wsparcie dla naszej wspólnoty parafialnej, w szczególności na cele związane z budową i remontami parafialnymi. Dziękujemy i prosimy o wsparcie!
 13. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszej parafii życzymy dobrego i owocnego przeżycia Wielkiego Postu. Szczęść Boże.

Wasi duszpasterze.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł:
Śp. Czesław Podkowicz l. 90
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Przypominamy i prosimy, aby stosować się do zaleceń sanitarnych: ilości osób obecnych na nabożeństwach, pilnowania dystansu, zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji dłoni. Osoby z objawami infekcji prosimy o pozostawanie w domach. Osoby korzystające z dyspensy zapraszamy do uczestnictwa i łączności poprzez transmisje Mszy św. w niedzielę o godz. 9:00 i 12:00 za pośrednictwem strony internetowej oraz parafialnego facebooka. W niedzielę w godz. 15:15 – 17:15 istnieje możliwość indywidualnej modlitwy i adoracji Najśw. Sakramentu oraz możliwość przyjęcia komunii świętej o godz. 15:15, 16:00 i 17:00. Zachęcamy osoby, które uczestniczą w eucharystii za pośrednictwem mediów o skorzystanie z możliwości przyjęcia komunii świętej w tym czasie.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 28.02.2021 - Grafik

Godz.

Celebrans

Spowiedź, Taca, Komunia św.

7:00

ks. Paweł

Ks. Tomasz, ks. Adrian

Ks. Proboszcz

9:00

Ks. Tomasz

Ks. Proboszcz, ks. Adrian, ks. Stanisław

10:30

Ks. Adrian

Ks. Tomasz, ks. Proboszcz, ks. Stanisław

12:00

Ks. Daniel

ks. Tomasz, ks. Stanisław, ks. Proboszcz

14:00

Ks. Tomasz

ks. Daniel, ks. Proboszcz, ks. Stanisław

Adoracja Najśw. Sakramentu godz. 15:15 – 18:00

Możliwość przyjęcia komunii św. o godz. 15:15, 16:00, 17:00

17:15

Ks. Stanisław

Nabożeństwo pasyjne: Gorzkie Żale

18:00

Ks. Stanisław

ks. Adrian, ks. Daniel

19:30

Ks. Paweł

Ks. Daniel, ks. Adrian

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok