7 marca - III Niedziela Wielkiego Postu - ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA 07.03.2021 r.

 1. Przypominamy i prosimy, aby stosować się do zaleceń sanitarnych. Zadbajmy o siebie nawzajem. Na miarę możliwości prosimy o pilnowanie dystansu, zakrywanie nosa i ust oraz dokładną dezynfekcję dłoni. Osoby z objawami infekcji prosimy o pozostawanie w domach.
  Osoby korzystające z dyspensy zapraszamy do uczestnictwa i łączności poprzez transmisje Mszy św. w niedzielę o godz. 9:00 i 12:00 za pośrednictwem strony internetowej oraz parafialnego facebooka.
  W niedzielę w godz. 15:15 – 17:15 istnieje możliwość indywidualnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu oraz możliwość przyjęcia komunii świętej o godz. 15:15, 16:00 i 17:00. Zachęcamy osoby, które uczestniczą w eucharystii za pośrednictwem mediów o skorzystanie z możliwości przyjęcia komunii świętej w tym czasie.
 2. W minionym tygodniu 2 marca Papież Franciszek mianował abpa Tadeusza Wojdę SAC Metropolitę Białostockiego nowym Arcybiskupem Metropolitą Gdańskim. Wdzięczni za Jego pasterską posługę w naszej Archidiecezji ogarnijmy Go naszą modlitwą i prośmy o to by życzliwie został przyjęty w nowej duszpasterskiej rzeczywistości. Dla naszej archidiecezji wypraszajmy w modlitwie nowego dobrego pasterza.
 3. 8 marca – poniedziałek – przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wyraźmy swoją wdzięczność i otoczmy modlitwą wszystkie niewiasty prosząc o potrzebne łaski.
 4. 10 marca – środa – Nowenna do NMP Królowej Rodzin o godz. 17:30. Po Mszy św. o godz. 18:00 kolejna katecheza formacyjna dotycząca modlitwy adoracji. Serdecznie zapraszamy.
 5. Nabożeństwa Pasyjne w naszej parafii:
  1. Gorzkie Żale:
   • niedziela o godz. 17.15 (z kazaniem pasyjnym),
   • wtorek o godz. 18.30.
  2. Droga Krzyżowa
   • wtorek o godz. 17.00 (z udziałem dzieci)
   • piątek o godz. 18.30 (dla ogółu wiernych)transmisja on-line
   • sobota o godz. 18.45 (z udziałem młodzieży)
 6. W ramach jałmużny wielkopostnej zachęcamy do wsparcia naszej parafialnej spiżarni dla ubogich, która służy wsparciem 40 rodzinom z naszej wspólnoty parafialnej. Dary w postaci produktów można składać przez cały Wielki Post w koszu, który jest ustawiony przy ołtarzu. Możemy też przekazać fundusze na ten cel na konto parafialne z dopiskiem: Pomoc Caritas lub złożyć w kopercie do czerwonej skarbony na końcu kościoła również z dopiskiem: Pomoc Caritas. Z tych funduszy są refundowane m.in. leki oraz niezbędne rzeczy do codziennego funkcjonowania. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie, złożone produkty oraz środki finansowe. W minionym tygodniu na ten cel złożyliśmy 1050 zł.
  Na stoliku są też dostępne tradycyjne skarbonki Caritas, które można zabrać by składać w nich swoją jałmużnę, którą w Niedzielę Miłosierdzia (11 kwietnia) można będzie złożyć jako dar dla seniorów.
 7. Dziękujemy za złożone w minionym tygodniu darowizny na rzecz parafii:
  • na realizację Figury Św. Józefa złożyliśmy 320 zł,
  • na budowę kościoła w kancelarii i na konto złożyliśmy 1980 zł,
  • na rzecz misji do puszek złożyliśmy 1385 zł.
  Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby archidiecezji.
 8. Stowarzyszenie Rodzina na Plus rozprowadza rękodzieło świąteczne. Zachęcamy do zainteresowania się przygotowanymi ozdobami.
 9. Wzorem lat ubiegłych Stowarzyszenie Rodzina na Plus prowadzi akcję pomocy w rozliczeniach PIT dla emerytów i rencistów. Z racji na pandemię COVID19 pomoc w rozliczeniach będzie możliwa po uprzednim indywidualnym umówieniu się z osobami dokonującymi rozliczeń. Na stoliku za ławkami są dostępne karteczki z numerami telefonów i adresem e-mail, pod którymi można uzyskać pomoc w rozliczeniach podatkowych. W ubiegłym, 2020 roku, dzięki Waszemu wsparciu zebraliśmy 1% na kwotę prawie 32 tys. zł. W dobie pandemii stanowiło to pokaźne wsparcie dla naszej wspólnoty parafialnej, w szczególności na cele związane z budową i remontami parafialnymi. Dziękujemy i prosimy o wsparcie!
 10. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszej parafii życzymy dobrego i owocnego kolejnego tygodnia Wielkiego Postu. Szczęść Boże.

Wasi duszpasterze.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 07.03.2021 - Grafik

Godz.

Celebrans

Spowiedź, Taca, Komunia św.

7:00

ks. Adrian

Ks. Proboszcz, ks. Paweł

9:00

Ks. Paweł

Ks. Proboszcz, ks. Adrian, ks. Daniel

10:30

Ks. Adrian

Ks. Tomasz, ks. Proboszcz, ks. Daniel

12:00

Ks. Proboszcz

ks. Tomasz, ks. Daniel, ks. Adrian

14:00

Ks. Daniel

ks. Proboszcz, ks. Adrian, ks. Tomasz

Adoracja Najśw. Sakramentu godz. 15:15 – 17:15

Możliwość przyjęcia komunii św. o godz. 15:15, 16:00, 17:00

17:15

Ks. Paweł

Nabożeństwo pasyjne: Gorzkie Żale

18:00

Ks. Tomasz

ks. Paweł, ks. Daniel, ks. Proboszcz

19:30

Ks. Paweł

ks. Daniel, ks. Proboszcz

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok