14 marca - IV Niedziela Wielkiego Postu - ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA 14.03.2021 r.

 1. Przypominamy i prosimy, aby stosować się do zaleceń sanitarnych. Zadbajmy o siebie nawzajem. Na miarę możliwości prosimy o pilnowanie dystansu, zakrywanie nosa i ust oraz dokładną dezynfekcję dłoni. Osoby z objawami infekcji prosimy o pozostawanie w domach.
  Osoby korzystające z dyspensy zapraszamy do uczestnictwa i łączności poprzez transmisje Mszy św. w niedzielę o godz. 9:00 i 12:00 za pośrednictwem strony internetowej oraz parafialnego facebooka.
  W niedzielę w godz. 15:00 – 17:15 istnieje możliwość indywidualnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu oraz możliwość przyjęcia komunii świętej o godz. 15:00, 16:00 i 17:00. Zachęcamy osoby, które uczestniczą w eucharystii za pośrednictwem mediów o skorzystanie z możliwości przyjęcia komunii świętej w tym czasie.
 2. 17 marca – środa – Nowenna do NMP Królowej Rodzin o godz. 17:30. Po Mszy św. o godz. 18:00 kolejna katecheza formacyjna dotycząca modlitwy adoracji. Serdecznie zapraszamy.
 3. 18 marca czwartek – Dzień imienin Ks. Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego. Msza Święta w intencji Księdza Arcybiskupa będzie sprawowana w czwartek, 18 marca br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.
 4. 19 marca piątek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 5. W przyszłą niedzielę, 21 marca rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Przez ten czas przeprowadzi nas o. Urban Adam Bąk OF, który na co dzień jest Dyrektorem Franciszkańskiego Ośrodka Pomocy Dzieciom, psychologiem, terapeutą. Otoczmy Jego osobę i czas zbliżających się rekolekcji naszą modlitwą. Plan rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz poniżej. Rekolekcje będą transmitowane drogą on-line za pomocą naszych parafialnych mediów.
 6. W niedzielę 21 marca o godz. 15:00 ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda odprawi w Archikatedrze Mszę św. dziękczynną za posługę w naszej Archidiecezji. Msza św. będzie transmitowana na kanale YouTube ArchiBial MEDIA. Zapraszamy do duchowej łączności i modlitwy.
 7. Nabożeństwa Pasyjne w naszej parafii:
  1. Gorzkie Żale:
   • niedziela o godz. 17.15 (z kazaniem pasyjnym),
   • wtorek o godz. 18.30.
  2. Droga Krzyżowa
   • wtorek o godz. 17.00 (z udziałem dzieci)
   • piątek o godz. 18.30 (dla ogółu wiernych)transmisja on-line
   • sobota o godz. 18.45 (z udziałem młodzieży)
 8. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. uczących się w szkołach poza naszą parafią proszę o zgłoszenie się do ks. Tomasza w sprawie uzyskania informacji dotyczących zmiany terminów I komunii św.
 9. Zapraszamy ministrantów seniorów na spotkanie w najbliższy wtorek o godz. 19:00 w naszym kościele. Zachęcamy panów do dołączenia do grupy starszych ministrantów.
 10. Dziękujemy za składane przy ołtarzu w ramach jałmużny wielkopostnej dary w postaci produktów spożywczych dla ubogich z naszej wspólnoty parafialnej oraz środki finansowe. W minionym tygodniu na ten cel złożyliśmy 1250 zł. Zbiórka trwa do końca wielkiego postu.
 11. Dziękujemy za złożone w minionym tygodniu darowizny na rzecz parafii: na realizację Figury Św. Józefa złożyliśmy 700 zł, na budowę kościoła w kancelarii i na konto złożyliśmy 350 zł.
  Dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, przeznaczone na fundusz budowy kościoła.
 12. Stowarzyszenie Rodzina na Plus rozprowadza rękodzieło świąteczne. Zachęcamy do zainteresowania się przygotowanymi ozdobami.
 13. Przy wyjściu z Kościoła są dostępne tradycyjne Paschałki Caritas.
 14. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszej parafii życzymy dobrego i owocnego kolejnego tygodnia Wielkiego Postu. Szczęść Boże.

Wasi duszpasterze.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła:
Śp. Wanda Jurczak l. 99
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Śp. Kubuś
Otoczmy modlitwą to dzieciątko i rodziców naszą modlitwą
Pod Twoją Obronę…

Ogłoszenia Kurii Metropolitalne Białostockiej

 1. Trwa nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022 do Szkoły Podstawowej STER i Przedszkola Familijnego znajdujących się przy kościele św. Rocha w Białymstoku, ul. ks. A. Abramowicza 1. Szkoła i przedszkole stawiają na wychowanie w wartościach katolickich oraz rzetelną edukację. Trwają dni otwarte szkoły. Szczegółowe informacje na stronie www.ster.bialystok.pl
 2. Informujemy, że tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Białegostoku, od Katedry do kościoła św. Rocha, która odbywała się zwykle w piątek przed Niedzielą Palmową, w tym roku z powodu epidemii koronawirusa się nie odbędzie. Tego dnia, w piątek 26 marca 2021 roku, o godz. 19.30 w Katedrze białostockiej będzie miała miejsce Droga Krzyżowa prowadzona przez Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej. Będzie to modlitwa w intencji rodzin miasta Białegostoku, a także całej Archidiecezji. Droga Krzyżowa będzie transmitowana na kanale YouTube ArchiBial MEDIA.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 14.03.2021 - Grafik

Godz.

Celebrans

Spowiedź, Taca, Komunia św.

7:00

ks. Stanisław

Ks. Tomasz, ks. Adrian

9:00

Ks. Tomasz, Ks. Proboszcz

Ks. Stanisław, ks. Daniel, ks. Adrian

10:30

Ks. Daniel

Ks. Tomasz, ks. Adrian, ks. Stanisław

12:00

Ks. Paweł

Ks. Daniel, ks. Tomasz, ks. Adrian

14:00

Ks. Stanisław

Ks. Daniel, ks. Tomasz, ks. Paweł

Adoracja Najśw. Sakramentu godz. 15:00 – 17:15

Możliwość przyjęcia komunii św. o godz. 15:00, 16:00, 17:00

17:15

Ks. Adrian

Nabożeństwo pasyjne: Gorzkie Żale

18:00

Ks. Adrian

Ks. Paweł, ks. Stanisław

19:30

Ks. Proboszcz

Ks. Adrian, ks. Paweł

Homilie na wszystkich mszach św. głosi ks. Proboszcz

Rekolekcje Wielkopostne 2021

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok