28 marca - Niedziela Palmowa - ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – 28.03.2021 r.

 1. W związku z trudną sytuacją epidemiczną oraz nowymi wytycznymi prosimy, aby ze zrozumieniem przyjąć wprowadzane przepisy i stosować się do wskazanych zaleceń. Prosimy o zakrywanie nosa i ust, dokładną dezynfekcję dłoni oraz pilnowanie dystansu. By wypełnić wymogi dotyczące liczby wiernych uczestniczących w Mszach św. (30 osób) prosimy o zajmowanie specjalnie oznaczonych miejsc. Prosimy o łączność za pośrednictwem mediów (strony internetowej oraz parafialnego facebooka) oraz umożliwienie w ten sposób udziału we Mszy św. osobom, które zamówiły intencje Mszy św.

  Prosimy o zrozumienie i dostosowanie się do wytycznych oraz zapoznanie się z obowiązującym w najbliższym tygodniu porządkiem sprawowania nabożeństw i liturgii.

 2. Przypominamy, że w dalszym ciągu można skorzystać z dyspensy.

 3. W Niedzielę Palmową nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 17:15. W godz. 15:00 – 17:30 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, spowiedzi i komunii św. Podczas Mszy św. w niedzielę możliwość spowiedzi również w kancelarii przy zakrystii.

 4. Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna od Poniedziałku do Środy. Prosimy w tym czasie o załatwienie wszelkich sprawa kancelaryjnych.

 5. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc najuboższym z naszej parafii. Dziękujemy za złożone przez czas wielkiego postu dary i środki finansowe oraz wolontariuszom za ich posługę i bezpośrednie dotarcie do potrzebujących.

 6. Rozpoczęliśmy 9-miesięczną nowennę Otrzyj Matce łzy, uratuj Ojcu Syna. Przez cały czas trwania nowenny można dołączyć swoje intencje oraz włączyć się w jej odmawiania. Można to uczynić również drogą e-mailową zgłaszając na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 7. Dziękujemy za troskę o sprawy parafii i składane darowizny na cele parafialne.

 8. Jako wspólnotę wierzących prosimy Was, nie oceniajmy zachowania innych i nie wywyższajmy się, a pokornie przyjmijmy wzajemny trud i ból jakim dla nas wierzących jest zaistniała sytuacja. Módlmy się za siebie nawzajem o pokój serca i potrzebne łaski na ten czas.

Otaczamy Was modlitwą
Wasi duszpasterze.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:

 • Śp. Beata Popławska l. 56
 • Śp. Jadwiga Malinowska l. 79
 • Śp. Józef Zalewski l. 100
 • Śp. Eugeniusz Śmiarowski l. 89
 • Śp. Adrian Dojlida l. 32
 • Śp. Teresa Pruszyńska l. 83
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

W najbliższym tygodniu tj. 28.03. – 05.04. będzie obowiązywał następujący porządek sprawowania nabożeństw i liturgii:

 1. 28 marca – Niedziela Palmowa

  Msze św. o godz.:

  • 7:00
  • 9:00 – transmisja online
  • 10:30
  • 12:00 transmisja online
  • 14:00
  • 18:00
  • 19:30

  By wypełnić wymogi dotyczące liczby wiernych uczestniczących w Mszach św. (30 osób) prosimy o dostosowanie się do poleceń osób porządkowych, które będą stały na zewnątrz kościoła i zajmowanie specjalnie oznaczonych miejsc.

 2. od 29 do 31 marca – Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielka Środa
  • Msze św. o godz.
   • 6:30
   • 7:00
   • 18:00 – transmisja online
  • Osoby, które przyjdą na Msze św. o godz. 7:00 prosimy o poczekanie na zewnątrz kościoła na zakończenie Mszy św. o godz. 6:30.
  • Od poniedziałku do środy codziennie w godz. 9:00 – 12:00 oraz 15:00 – 18:00 w naszym kościele będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia komunii św.
 3. 01 kwietnia – Wielki Czwartek
  • Godz. 18:00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiejtransmisja online. Z racji na wymogi sanitarne i ograniczenia liczby wiernych mogących uczestniczyć w liturgii w Kościele prosimy o łączność za pośrednictwem mediów. Prosimy o umożliwienie w ten sposób udziału we Mszy św. osobom, które zamówiły intencje Mszy św. oraz posługującym w liturgii.
  • Godz. 20:00 – 23:00 – Możliwość indywidualnej modlitwy i Adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. Prosimy o zachowanie przepisów oraz zwracanie uwagi na umożliwienie modlitwy innym oczekującym.
 4. 02 kwietnia – Wielki Piątek
  • Godz. 7:00 – 14:00 – Możliwość indywidualnej modlitwy i Adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. Prosimy o zachowanie przepisów oraz zwracanie uwagi na ewentualne umożliwienie modlitwy innym oczekującym.
  • Godz. 15:00 – Liturgia Męki Pańskiej transmisja online. Z racji na wymogi sanitarne i ograniczenia liczby wiernych mogących uczestniczyć w liturgii w Kościele prosimy o łączność za pośrednictwem mediów. Prosimy o umożliwienie udziału w liturgii osobom posługującym.
  • Godz. 17:00 – 24:00 – Możliwość Adoracji Krzyża oraz indywidualnej modlitwy i Adoracji Pana Jezusa w Grobie Pańskim. Prosimy o zachowanie przepisów oraz zwracanie uwagi na ewentualne umożliwienie modlitwy innym oczekującym.
 5. 03 kwietnia – Wielka Sobota
  • Godz. 7:00 – 18:00 – Możliwość indywidualnej modlitwy i Adoracji Pana Jezusa w Grobie Pańskim. Prosimy o zachowanie przepisów oraz zwracanie uwagi na umożliwienie modlitwy innym oczekującym.
  • Godz. 9:00 – 15:00błogosławieństwo pokarmów co 30 minut (na zewnątrz kościoła). Pokarmy można poświęcić również we własnym zakresie w domach. Tekst modlitwy jest dostępny na naszej stronie internetowej.
  • Godz. 20:00 – Wigilia Paschalna transmisja online. Z racji na wymogi sanitarne i ograniczenia liczby wiernych mogących uczestniczyć w liturgii w Kościele prosimy o łączność za pośrednictwem mediów. Prosimy o umożliwienie w ten sposób udziału we Mszy św. osobom, które zamówiły intencje Mszy św. oraz posługującym w liturgii.
  • Godz. 23:00 – 6:00 – Możliwość indywidualnej modlitwy i Adoracji Pana Jezusa w Grobie Pańskim. Prosimy o zachowanie przepisów oraz zwracanie uwagi na ewentualne umożliwienie modlitwy innym oczekującym.
 6. 04 kwietnia – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  Msze św. o godz.

  • 6:00
  • 9:00 – transmisja online
  • 10:30
  • 12:00
  • 18:00

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok