15 maja - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Ogłoszenia

 1. Dzisiaj jest UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Za odmówienie hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”, można zyskać odpust zupełny. Nabożeństwo majowe o godz.17.30.
 2. Dzisiaj dzieci klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 12 i 16 i uczące się poza naszą parafią przystępują do Pierwszej Komunii Św. Od jutra te dzieci będą miały Biały Tydzień. Codziennie o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe.
 3. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.Msze św. będą o godz. 7.0010.3016.30 i 18.00. Nabożeństwo majowe tylko o godz.17.30. Nie będzie o godz. 19.30!  Jutro kancelaria będzie nieczynna.
 4. 19 maja – czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o godz. 18.30 połączona z nabożeństwem majowym.
 6. 26 maja Uroczystość Bożego Ciała. Procesja będzie ulicami: Planetarna, Satelitarna, Komarowa, Jowisza, Bacieczki, Komarowa, Wróblewskiego, Planetarna. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzyków w tych miejscach, jak w ubiegłym roku. Niech też pomogą sąsiedzi.
 7. Dzisiaj Diakon Marek kończy pracę duszpasterską w naszej parafii. 28 maja o godz. 11.00 w katedrze białostockiej zostanie wyświęcony na kapłana. Bardzo serdecznie dziękujemy Diakonowi Markowi za piękną pracę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Królowej Rodzin na nowej drodze kapłańskiej. Szczęść Boże!
 8. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców naszego osiedla i nie tylko na VI Festyn Rodzinny, który odbędzie się 21 maja, sobota w godz. od 14.00 do 22.00, na parkingu koło naszego kościoła. Prosimy, w miarę możliwości o przyniesienie ciasta przed festynem. Dzisiaj rozdawane są ulotki z programem festynu 
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 rocznica I Komunii Św. W związku z tym sobotę o godz. 9.00 spowiedź dzieci i ich rodzin.
 10. Jest czasopismo diecezjalne: „Drogi Miłosierdzia” na maj i „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”. Zachęcamy do nabycia i czytania.
 11. W ubiegłą niedzielę nasz chór parafialny „Totus Tuus” pod dyrekcją Pani dyrygent Doroty Tymińskiej wziął udział w VIII Regionalnym Festiwalu Pieśni i Maryjnej, który się odbył w Bobrówce.
 12. W dniu wczorajszym odbyły się przesłuchania finałowe 28 Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej organizowanego corocznie przez Akcję Katolicką Archidiecezji Białostockiej. Miło jest nam poinformować, że nasza schola „Niebo” zajęła 3 miejsce w kategorii scholi i zespołów do lat 12. Schola „Niebo” wystąpi podczas laureatów festiwalu w dniu 26 maja (Boże Ciało). Koncert rozpocznie się o godz. 16.00 w amfiteatrze przy Operze Podlaskiej. Naszą scholę będzie też można usłyszeć podczas festyny parafialnego w najbliższą sobotę. Serdecznie zapraszamy.
 13. Wczoraj Katolickie Stowarzyszenie Młodzież przy naszej parafii zorganizowało III Otwarty Turniej Piłki Nożnej o puchar naszej parafii. Gratulujemy.
 14. Ksiądz Proboszcz dziękuje za ofiary na budowę kościoła oraz za makulaturę. W drugą niedzielę miesiąca na tacę przeznaczoną na budowę kościoła złożono 10045,24zł. Rodzice dzieci klas trzecich, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św. złożyli 4530 zł. i pomalowali drzwi wejściowe do kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok