26 kwietnia - III Niedziela Wielkanocna - ogłoszenia i wytyczne

Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Wielkanocna - 26.04.2020 r.

W najbliższym tygodniu tj. 26.04. do 02.05. będzie obowiązywał następujący porządek sprawowania nabożeństw i uczestnictwa w liturgii:

 1. 3. NIEDZIELA WIELKANOCNA – Msze św. wg. niedzielnego porządku. W kościele może znajdować się maksymalnie 30 osób. Do dnia 11 maja 2020 r. została przedłużona dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Możliwość uczestniczenia we Mszy św. transmitowanej z naszej parafii o godz. 9:00 i 12:00 za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz parafialnego Facebooka.
 2. Kościół pozostaje otwarty przez cały dzień. Możliwość indywidualnej modlitwy i Adoracji przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będzie od poniedziałku do soboty w godz. 16:00 – 18:00. W tym czasie, będzie również możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w pomieszczeniu kancelarii obok zakrystii.
 3. Z racji na liczbę osób, które chcą uczestniczyć w tygodniu w wieczornej Mszy św. na najbliższy tydzień wprowadzamy dodatkową Mszę św. w dni powszednie o godz. 19:00.
 4. 28 kwietnia – wtorek - wspomnienie św. Joanny Beretta Molla, której relikwie znajdują się w naszej świątyni. Msze św. o godz. 6:30, 7:00, 18:00 i 19:00.
 5. 1 maja - Pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6:30, 7:00, 18:00 i 19:00. Z racji na ograniczone możliwości korzystania z sakramentu pokuty i pojednania podczas Mszy św. prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania podczas codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku w godz. 16:00-18:00. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź będzie możliwa w godz. 9:00-12:00 oraz 15:00 – 18:00.
 6. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski została przeniesiona z 3 maja i będzie obchodzona w tym roku w sobotę, 2 maja. Msze św. o godz. 6:30, 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Od godz. 16:00 do 18:00 możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. W dniach 1-3 maja nabożeństwo majowe o godz. 17:30.
 8. Serdecznie dziękuję Wam, drodzy parafianie i przyjaciele, za okazywaną pamięć i życzliwość. Serdecznie dziękuję tym, którzy w ostatnim czasie wyrazili troskę o sprawy związane z utrzymaniem parafii i wsparcie materialne w tym zakresie, które przynajmniej częściowo pokrywają bieżące koszty i potrzeby funkcjonowania parafii.
 9. Życzymy wam dużo sił, wytrwałości, cierpliwości. Niech Bóg Was błogosławi i strzeże.

Wasi duszpasterze

PS Bardzo prosimy o zapoznanie się z poniższymi wytycznymi porządkowymi

 

WYTYCZNE PORZĄDKOWE

Drodzy Parafianie, zgodnie zobowiązującymi zarządzeniami państwowymi, oraz wytycznymi Arcybiskupa Metropolity Białostockiego, informujemy, że po dokonaniu przeliczenia powierzchni kościoła informujemy:

 • We Mszy św. w naszym Kościele może uczestniczyć maksymalnie 30 osób (nie wliczając w to osób posługujących)
 • Mając na uwadze, że jest to nieznaczna liczba, informujemy, że podczas niedzielnych Mszy św. w razie potrzeby zostanie włączone nagłośnienie zewnętrzne, by przy większej liczbie zgromadzonych osób, umożliwić ewentualne uczestnictwo w Mszach św. również na zewnątrz Kościoła. Księża w razie potrzeby będą udzielać komunii św. również na zewnątrz Kościoła
 • Pamiętajmy, o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowania wymaganych odległość między sobą. Dotyczy to zarówno uczestnictwa we Mszy św., a także przebywania na indywidualnej modlitwie
 • Do rozważenia i indywidualnej decyzji na czas trwania epidemii pozostawiamy wam sposób wyboru przyjmowania komunii św., umożliwiając Wam obie dopuszczalne formy zarówno bezpośrednio do ust jak i na rękę

Powyższe decyzje obowiązują w do odwołania. Prosimy o przyjęcie ich w zaufaniu i zrozumienie. Dziękując Wam za dotychczasowe zachowanie zasad i wytycznych proszę o dalsze ich przestrzeganie i zachowanie należytej ostrożności.

Zachęcamy w dalszym ciągu do codziennej łączności i wspólnej modlitwy różańcem o godz. 20:30 za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz parafialnego Facebooka.

Do dnia 11 maja 2020 r. została przedłużona dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Możliwość uczestniczenia we Mszy św. transmitowanej przez środki społecznego przekazu z naszej parafii o godz. 9:00 i 12:00 za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz parafialnego Facebooka.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok