10 maja - V Niedziela Wielkanocna - ogłoszenia i wytyczne

Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020 r.

W najbliższym tygodniu tj. 10.05. do 16.05. będzie obowiązywał następujący porządek sprawowania nabożeństw i uczestnictwa w liturgii:

 1. 10 maja – 5. NIEDZIELA WIELKANOCNA – Msze św. wg. niedzielnego porządku.
 2. Przypominamy, że została wprowadzona dodatkowa Msza św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 19:00.
 3. Nabożeństwo majowe codziennie
  • o godz. 17:30
  • o godz. 19:30 (z wyjątkiem niedzieli)
 4. W kościele może znajdować się maksymalnie 35 osób. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. została ponownie przedłużona i obecnie można z niej skorzystać do 25 maja. Możliwość uczestniczenia we Mszy św. transmitowanej z naszej parafii o godz. 9:00 i 12:00 oraz w nabożeństwie majowym od poniedziałku do soboty o godz. 19:30 w niedzielę o godz. 17:30 za pośrednictwem naszej strony internetowej, parafialnego Facebooka oraz YouTube'a
 5. 13.05. – Środa – Wspomnienie NMP z Fatimy – Nowenna do NMP Królowej Rodzin o godz. 17:30. Po Mszy św. o godz. 19:00 Nabożeństwo Fatimskie.
 6. 14.05. – Czwartek – Święto św. Macieja Apostoła. Papieża Franciszek prosi, aby był to dzień modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.
 7. 16.05. – Sobota – Święto św. Andrzeja Boboli Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski.
 8. Możliwość spowiedzi oraz indywidualnej modlitwy i Adoracji przed wystawionym Najśw. Sakramentem od poniedziałku do soboty w godz. 17:00 – 18:00. W trosce o Wasze dobro duchowe, chcemy w ten sposób umożliwić skorzystanie ze spowiedzi świętej i komunii św. wielkanocnej tym, którzy z racji okoliczności jeszcze do niej nie przystąpili. (Spowiedź odbywa się w kancelarii przy zakrystii).
 9. Zaplanowana przez Stowarzyszenie Rodzina na Plus pielgrzymka autokarowa z racji na okoliczności została odwołana. o szczegółach osoby zainteresowane zostaną powiadomione indywidualnie.
 10. Serdecznie dziękuje Wam drodzy parafianie za okazywaną pamięć i życzliwość. Dziękuje za okazywane na miarę swoich możliwości wsparcie materialne parafii.

Ofiary w ramach tzw. niedzielnej tacy możemy złożyć do skarbony na końcu kościoła lub drogą elektroniczną. Za każdy okazany gest wsparcia dziękuje.

Życzymy wam dużo sił, wytrwałości, cierpliwości. Niech Bóg Was błogosławi i strzeże.

Wasi duszpasterze

WYTYCZNE PORZĄDKOWE

Drodzy Parafianie, zgodnie z obowiązującymi zarządzeniami państwowymi oraz wytycznymi Arcybiskupa Metropolity Białostockiego, informujemy, że po dokonaniu przeliczenia powierzchni kościoła informujemy:

 • We Mszy św. w naszym Kościele może uczestniczyć maksymalnie 35 osób (nie wliczając w to osób posługujących)
 • Mając na uwadze, że jest to nieznaczna liczba, informujemy, że podczas niedzielnych Mszy św. w razie potrzeby zostanie włączone nagłośnienie zewnętrzne, by przy większej liczbie zgromadzonych osób, umożliwić ewentualne uczestnictwo w Mszach św. również na zewnątrz Kościoła.
 • Pamiętajmy, o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowania wymaganych odległości między sobą. Dotyczy to zarówno uczestnictwa we Mszy św., jak również przebywania na indywidualnej modlitwie
 • Do rozważenia i indywidualnej decyzji na czas trwania epidemii pozostawiamy wam sposób wyboru przyjmowania komunii św., umożliwiając Wam obie dopuszczalne formy zarówno bezpośrednio do ust jak i na rękę

Powyższe decyzje obowiązują w do odwołania. Prosimy o przyjęcie ich w zaufaniu i zrozumienie. Dziękując Wam za dotychczasowe zachowanie zasad i wytycznych proszę o dalsze ich przestrzeganie i zachowanie należytej ostrożności.

Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. została ponownie przedłużona i obecnie można z niej skorzystać do 25 maja.

Możliwość uczestniczenia we Mszy św. transmitowanej z naszej parafii o godz. 9:00 i 12:00 oraz w nabożeństwie majowym od poniedziałku do soboty o godz. 19:30 w niedzielę o godz. 17:30 za pośrednictwem naszej strony internetowej, parafialnego Facebooka oraz YouTube'a.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok