7 czerwca - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 07.06.2020 r.

Dzisiaj 10 NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. Dzisiaj zakończenie czasu spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Ofiary, które złożymy na tacę są przeznaczone na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

W tym tygodniu:

 1. 8 czerwca – poniedziałek – przypada 40 r. święceń kapłańskich ks. Kan. Jana Hołodoka, naszego poprzedniego proboszcza. W naszym imieniu zaprosiłem ks. Jana aby w dniu jutrzejszym o godz. 18:00 odprawił Mszę św. i był z nami. Większość swojego kapłańskiego życia ks. Jan posługiwał w naszej parafii, dlatego zapraszam wszystkich w dniu jutrzejszym do wspólnej modlitwy w Jego intencji oraz wyrażenia naszej wdzięczności i życzeń jubilatowi.
 2. 11 czerwca – czwartek – UROCZYTSOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO.

  Biorąc pod uwagę wyjaśnienia dotyczące Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 roku, a mówiące o tym, że podczas zgromadzeń poza kościołami i innymi obiektami kultu religijnego nie obowiązuje limit 150 osób, Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki postanowił, że tegoroczne procesje w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa mogą odbywać się również poza terenem przykościelnym czyli ulicami miast i miejscowości. Należy pamiętać o obowiązku zachowania odległości między osobami nie mniejszej niż 2 metry lub zakrywania ust i nosa, z wyjątkiem sprawujących kult religijny.

  W związku z powyższym w tym roku w naszej parafii odbędzie się tradycyjna procesja Bożego Ciała. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 13.00, 18.00. Główna Msza św. o godz. 10.30 i po tej Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: Planetarna, Satelitarna, Heweliusza, Jowisza, Bacieczki, Heweliusza, Wróblewskiego, Planetarna. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzyków w tych miejscach jak w ubiegłych latach. Osoby, które dotychczas przygotowywały ołtarzyki bardzo proszę by zgłosiły się do ks. proboszcza w dniu dzisiejszym i potwierdziły gotowość i możliwość ich przygotowania również w tym roku.

  W związku z procesją zapraszamy wszystkich, którzy biorą udział w procesji: dzieci, młodzież i starszych na spotkanie we wtorek o godz. 19.00.

 3. Od piątku będziemy przeżywali czas oktawy Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. nieszpory i procesja eucharystyczna. W niedzielę Nieszpory i procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 12:00.
 4. 13 czerwca – sobotawspomnienie św. Antoniego z Padwy, Prezbitera i Doktora Kościoła.
 5. Jest czerwcowe wydanie czasopisma Drogi Miłosierdzia. Zachęcamy do nabycia i lektury.
 6. W związku ze zniesieniem limitu osób, mogących uczestniczyć w liturgii w kościele, od 1 czerwca zawiesiliśmy codzienne transmisje Mszy świętych z naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy przez ostatnie tygodnie jednoczyli się z nami w codziennej modlitwie za pośrednictwem transmisji.
 7. Dziękuję za ofiary na budowę kościoła. W ubiegłą niedzielę na budowę kościoła w kancelarii i na konto złożylismy 830 zł. Dziękuję za składaną makulaturę. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na fundusz budowy naszego kościoła.
 8. Tak jak zapowiadaliśmy w ubiegłą niedzielę, dziś po Mszy św., jest zbiórka ofiar do puszek na pomoc w leczeniu i powrotu do zdrowia 2-letniej Klaudii. Za każdy gest wsparcia w imieniu Klaudii i jej bliskich dziękuję.
Życzymy wam dużo sił, wytrwałości, cierpliwości. Niech Bóg Was błogosławi i strzeże.

Wasi duszpasterze

 

Porządek nabożeństw w tym tygodniu:

 1. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin
  • Środa, godz. 18.30
 2. Nabożeństwo czerwcowe:
  • Poniedziałek – Środa godz. 17:30
  • Czwartek na zakończenie procesji Bożego Ciała
  • Piątek – Sobota po wieczornej Mszy św. połączone z Nieszporami i procesją eucharystyczną.
  • Niedziela - po Mszy św. o godz. 12:00 połączone z Nieszporami i procesją eucharystyczną po wieczornej Mszy św.
 3. Nabożeństwo Fatimskie:
  • Sobota po wieczornej Mszy św. i procesji eucharystycznej.

 

Informacje wyjaśniające obowiązujące przepisy sanitarne dotyczące kościołów i związków wyznaniowych oraz zgromadzeń poza kościołami i innymi obiektami kultu religijnego

W związku z przekazywaniem w mediach nieprecyzyjnych, a czasem nawet nieprawidłowych informacji dotyczących rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 964), po konsultacjach z Ministerstwem Zdrowia, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur G. Miziński przesłał następujące wyjaśnienia:

Na uwagę zasługuje przede wszystkim § 15 ust. 8 ww. rozporządzenia Rady Ministrów: „Zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać, pod warunkiem że w przypadku gdy zgromadzenie odbywa się w budynkach i innych obiektach kultu religijnego uczestnicy realizują obowiązek, o którym mowa w § 18 ust. 1, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny, a w przypadku gdy to zgromadzenie odbywa się na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 2 m od siebie lub realizują obowiązek, o którym mowa w § 18 ust. 1, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny". Obowiązek, o którym mowa w § 18 ust. 1, to obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego.

Z powyższego przepisu wynika, że:

 1. w kościołach i innych obiektach kultu religijnego:
  • uczestnicy mają obowiązek zakrywania ust i nosa, z a wyjątkiem sprawujących kult religijny,
  • nie obowiązuje żaden limit osób,
  • nie dotyczy obowiązek zachowania odległości 2 metrów między osobami; oczywiście jeśli jest możliwe, to dla względów bezpieczeństwa sanitarnego można zachować dystans, jednak nie jest to obowiązek prawny
  • w budynku kościoła wystarczą maseczki;
 2. podczas zgromadzeń poza kościołami i innymi obiektami kultu religijnego:
  • uczestnicy mają obowiązek zachowania odległości między sobą nie mniejszej niż 2 metry LUB zakrywania ust i nosa, z a wyjątkiem sprawujących kult religijny,
  • nie obowiązuje limit 150 osób.

 

Grafik 07. 06. 2020 r. - Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Godz. Celebrans Spowiedź, Komunia św.
7:00 Ks. Adrian ks. Piotr, ks. Adrian, ks. Henryk
9:00 Ks. Paweł, Ks. Henryk Ks. Daniel, ks. Adrian, ks. Piotr
10:30 Ks. Adrian ks. Paweł, ks. Piotr, ks. Tomasz
12:00 Ks. Tomasz, Ks. Piotr ks. Daniel, ks. Adrian, ks. Paweł
14:00 Ks. Daniel ks. Paweł, ks. Tomasz, ks. Piotr
17:30 Ks. Piotr Nabożeństwo czerwcowe
18:00 Ks. Daniel Ks. Tomasz, ks. Paweł, ks. Piotr
19:30 Ks. Tomasz ks. Daniel, ks. Piotr, ks. Paweł

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok