7 listopada - XXXII Niedziela zwykła - ogłoszenia

07.11.2021 r. – XXXII Niedziela Zwykła

 1. 07.11. – Niedziela – W naszej wspólnocie parafialnej gościmy alumna Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Modlimy się w int. powołań a ofiary które złożymy na tacę są przeznaczone na potrzeby seminarium.
 2. 08.11. – Poniedziałek
  • O godz. 17:00 w kawiarence domu parafialnego odbędą się warsztaty dla kobiet „Moja Lampa” – czyli jak odkryć i rozpalić światło swojego serca. Warsztaty są prowadzone przez Stowarzyszenie Dobry Moment, któremu patronuje św. Joanna Beretta Molla. Szczegóły i zapisy na stornie internetowej stowarzyszenia https://dobrymoment.com.pl. Po serii spotkań „Niosąca Życie”, warsztatach „Między nami kobietami” poświęconymi relacjom oraz „Jej Portret” czyli pełnym barw spotkaniu gdzie uczestniczki malowały portret Maryi to kolejna inicjatywa, która ma miejsce w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do zainteresowania się działaniami Stowarzyszenia i korzystania z tych interesujących i ubogacających propozycji.
  • Po Mszy św. o godz. 18:00 Spotkanie lektorów i osób podejmujących posługę słowa podczas Mszy św.
  • O godz. 19:00 Spotkanie Wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas oraz tych, którzy chcieliby włączyć się w pomoc ubogim.
  • O godz. 20:00 Różaniec męska sprawa – modlitwa różańcowa mężczyzn.
 3. 11.11. – Czwartek – Święto Niepodległości. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 (w int. Ojczyzny) i 18:00.
 4. 13.11. – Sobota
  • Godz. 9:00 – Spotkanie kandydatów na ministrantów w domu parafialnym.
  • Godz. 10:00 – Spotkanie i próba dziecięcej scholi „Niebo”.
 5. W minioną niedzielę ks. Proboszcz głosił Słowo Boże w Bazylice Św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy oraz po Mszach Św. zbierał ofiary do puszek na budowę naszego kościoła. Dzięki ofiarności tamtejszej wspólnoty udało się zebrać 15930 zł i 100 euro.

  Wraz z ks. Sławomirem Bar proboszczem Bydgoskiej Bazyliki nasz ks. Proboszcz podjął wspólną inicjatywę współpracy we wspieraniu dzieł na rzecz lokalnej wspólnoty parafialnej i Kościoła powszechnego, szerzenia ewangelii wśród ubogich, potrzebujących pomocy oraz wykluczonych a także duchowego wzajemnego umacniania poprzez modlitewną łączność oraz wymianę zdobytych doświadczeń. Podczas Mszy św. o godz. 13:00 zostało podpisane porozumienie o współpracy braterskiej pomiędzy Bazyliką a naszą Parafią. Zwieńczeniem tego wydarzenia było przekazanie przez Asystenta Ojca Generała Zgromadzenia Księży Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo z Rzymu za pośrednictwem ks. Sławomira relikwii Św. Wincentego a Paulo, (który w Kościele jest patronem dzieł miłosierdzia) naszej wspólnocie parafialnej.

  W wyniku porozumienia ks. Proboszcz Bazyliki zobowiązał się do szerzenia opieki nad rodzinami oraz wspierania inicjatyw na rzecz rodziny na wzór Matki Bożej Królowej Rodzin oraz umożliwienia naszemu ks. Proboszczowi przez dwie niedziele w ciągu roku wygłoszenia Słowa Bożego oraz przeprowadzania zbiórki ofiar na rzecz budowy naszej świątyni a także opieki.

  Nasz ks. Proboszcz zobowiązał się do dalszego rozwijania dzieł miłosierdzia w naszej parafii oraz przeprowadzenia dwóch dzieł miłosierdzia na rzecz podopiecznych Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo oraz we współpracy ze Zgromadzeniem Księży Misjonarzy przygotowania i umieszczenia w nowym kościele obrazu i otrzymanych relikwii św. Wincentego a Paulo do kultu publicznego.

  Serdecznie dziękujemy wspólnocie parafii Św. Wincentego a Paulo z Bydgoszczy oraz proboszczowi ks. Sławomirowi Bar za życzliwość i okazane wsparcie. Polecamy naszych dobroczyńców Waszej życzliwej pamięci modlitewnej.

 6. Dziękujemy Wam za okazywaną życzliwość i troskę. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła. W minionym tygodniu w kancelarii i na konto złożyliśmy na ten cel 1100 zł. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na fundusz budowy naszego kościoła.
 7. Życzymy dobrego tygodnia, niech Bóg Wam błogosławi.

Wasi duszpasterze

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:

Śp. + Władysława Paprocka l. 101

Śp. + Kazimierz Kiercul l. 88

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Zapraszamy i przypominamy o możliwości podjęcia pogłębionej formacji we wspólnotach formacyjnych, które spotykają się w naszej parafii oraz spotkaniach modlitewnych i grupach podejmujących inicjatywy na rzecz parafii.

Odnowa w Duchu Świętym – We wtorki Msza św. o godz. 18:00 i spotkanie formacyjne w domu parafialnym (opiekun ks. Paweł).

Przyjaciele Oblubieńca – We środy Msza św. o godz. 18:00 i spotkanie formacyjne w domu parafialnym (opiekun ks. Proboszcz).

Ruch Światło – Życie – Msza św. o godz. 18:00 i spotkanie formacyjne w domu parafialnym dla dzieci i młodzieży (opiekun ks. Paweł).

Ruch Światło – Życie – Domowy Kościół – spotkania formacyjne dla małżonków – informacji o terminach spotkań udziela (opiekun ks. Maciej).

Liturgiczna Służba Ołtarza – ministranci oraz ministranci seniorzy – informacji o terminach spotkań udziela (opiekun ks. Tomasz).

Ruch Rodzin Nazaretańskich – spotkania w piątek o godz. 17:00 spotkanie formacyjne w domu parafialnym (opiekun ks. Tomasz).

Lektorzy i podejmujący posługę słowa podczas Mszy św. – informacji o terminach spotkań udziela (opiekun ks. Maciej).

Parafialny Zespół Caritas – informacji nt. podejmowanych działań oraz spotkań udziela (opiekun ks. Daniel).

Różaniec Męska Sprawa – Modlitwa różańcowa mężczyzn w 1 poniedziałek miesiąca o godz. 20:00 w Kościele (opiekun ks. Proboszcz).

Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego – I czwartek miesiąca Msza św. o godz. 18:00 i spotkanie formacyjne w sali konferencyjnej domu parafialnego (opiekun ks. Stanisław).

Koła Żywego Różańca – I sobota miesiąca Msza św. i modlitwa różańcowa o godz. 7:00 (opiekun ks. Stanisław).

Schola „Niebo” – Sobota godz. 10:00, Niedziela godz. 9:45 oraz śpiew na Mszy św. o godz. 10:30 (opiekun ks. Daniel).

Harcerze – informacji o terminach spotkań udziela (koordynator ks. Maciej).

Chór Parafialny – Próby we czwartki po Mszy św. o godz. 18:00 – bliższych informacji udziela (dyrygent p. Łukasz – organista, opiekun ks. Proboszcz).

Grupa Niepokalanego Serca Maryi i Miłosierdzia Bożego – I sobota miesiąca Msza św. o godz. 18:00 i następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy domu parafialnego do godz. 23:00.

Stowarzyszenie Rodzina na Plus – Informacji nt. podejmowanych działań i spotkań udziela ks. Proboszcz.

Stowarzyszenie Dobry Moment – Informacji nt. podejmowanych inicjatyw i spotkań udziela koordynator ks. Proboszcz.

Modlitwa w int. powołań – Godzina Święta – I czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 22:00 – 24:00 w kaplicy domu parafialnego.

Nowenna do NMP Królowej Rodzin – We środy o godz. 17:30

Nowenna Otrzyj Matce łzy, uratuj Ojcu syna – terminy spotkań modlitewnych podawane na bieżąco w ogłoszeniach parafialnych.

Nowenna do Św. Joanny Beretta Molla – II czwartek miesiąca – Msza św. o godz. 18:00 a następnie nowenna.

Nowenna do Św. Józefa – Każdy 19 dzień miesiąca Msza św. o godz. 18:00 a następnie nowenna.

07.11.2021 r. – XXXII Niedziela Zwykła – Grafik

Godz. Celebrans Spowiedź, Taca, Komunia św.
7:00 Ks. Maciej Ks. Tomasz, ks. Proboszcz
9:00 Ks. Proboszcz Ks. Daniel, ks. Tomasz
9:00 Ks. Maciej
10:30 Ks. Tomasz Ks. Daniel, ks. Maciej, ks. Proboszcz
12:00 Ks. Daniel ks. Paweł, ks. Tomasz, ks. Maciej
14:00 Ks. Stanisław ks. Tomasz, ks. Paweł
18:00 Ks. Paweł Ks. Tomasz, ks. Stanisław
19:30 Ks. Proboszcz Ks. Stanisław, ks. Paweł

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok