14 listopada - XXXIII Niedziela zwykła - ogłoszenia

14.11.2021 r. – XXXIII Niedziela Zwykła

 1. 14.11. – Niedziela – Obchodzimy dziś Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek zaprasza nas do przeżywania tego dnia rozważając słowa: "Ubogich zawsze macie u siebie" (Mk 14, 7). W orędziu na ten dzień Papież przytacza słowa księdza Primo Matzzolariego: «Chciałbym was prosić, żebyście nie pytali mnie, czy są biedni ludzie, kim są i ilu ich jest, bo obawiam się, że takie pytania stanowią rozproszenie lub pretekst do unikania dokładnego wskazania sumienia i serca. […] Nigdy nie liczyłem ubogich, ponieważ nie można ich zliczyć: ubogich się przytula, a nie liczy».

  "Przytulić" ubogich można na różne sposoby, jednym z nich, jest pomoc i ofiarowanie im tego co niezbędne do podstawowego codziennego funkcjonowania. Zachęcamy jak co roku, do pomocy w zaopatrzeniu ubogich naszej parafii w niezbędne produkty żywnościowe. Na stolikach za ławkami są przygotowane tradycyjne "torby samarytanki" oraz lista z potrzebnymi rzeczami do przygotowania paczek na zbliżające się święta. Przyniesione dary tradycyjnie prosimy składać przed ołtarzem. Możemy również przekazać na ten cel środki finansowe poprzez konto parafialne z dopiskiem Pomoc Caritas lub składając w kopercie do czerwonej skarbony Caritas znajdującej się na końcu kościoła.

  Obchodzimy dziś również Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na potrzeby wspólnoty kościoła w Libanie.

 2. 16.11. – wtorek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY MATKI MIŁOSIERDZIA - GŁÓWNEJ PATRONKI ARCHIDIECEZJI BIAŁOSTOCKIEJ. Główne uroczystości odbędą się w Białostockiej Archikatedrze.

  • Godz. 17.15 – Nabożeństwo Różańcowe
  • Godz. 18.00 – UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA pod przewodnictwem Abp. Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego
 3. Zapraszamy dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na Msze św. podczas których obędzie się poświęcenie i przekazanie książeczek do nabożeństwa:

  • 15.11. – Poniedziałek - Szkoła Podstawowa nr 12: kl. 3a, 3c, 3d
  • 16.11. – Wtorek - Szkoła Podstawowa nr 16: kl. 3a, 3b, 3c oraz dzieci uczące się w szkołach poza parafią
  • 17.11. - Środa – Szkoła Podstawowa nr 12: kl. 3b, 3e, 3f
 4. 17.11. – środa – Nowenna do NMP Królowej Rodzin o godz. 17:30.

 5. 18. 11. – CzwartekWspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, której relikwie znajdują się w naszej świątyni. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i modlitwę w int. dzieci i młodzieży, których patronką jest bł. Karolina.

 6. 19.11. – piątek – O godz. 19:00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie przedstawicieli wszystkich wspólnot parafialnych wraz z księdzem proboszczem. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich, którzy chcą służyć pomocą i radą w planowaniu inicjatyw i realizacji działań duszpasterskich w naszej parafii.

 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić "Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych" – zapraszamy na Mszę św. o godz. 12:00 by wspólną pamięcią modlitewną otoczyć tych, którzy zginęli lub doznali obrażeń ciała w wypadkach na drogach, oraz o ich rodziny i bliskich, przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste.

 8. Dziękujemy Wam za okazywaną życzliwość i troskę. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła złożone na dzisiejszą tacę. W minionym tygodniu w kancelarii i na konto złożyliśmy na ten cel 1025 zł.

  W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka ofiar na pomoc migrantom i uchodźcom.

 9. Osobom chorym z naszej wspólnoty parafialnej życzymy sił, powrotu do zdrowia. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszej parafii wytrwałości, potrzebnych łask i doświadczania bliskości miłującej obecności Boga. Życzymy dobrego tygodnia, niech Bóg Wam błogosławi.

14.11.2021 r. – XXXIII Niedziela Zwykła – Grafik

Godz.

Celebrans

Spowiedź, Taca, Komunia św.

7:00

Ks. Stanisław

Ks. Proboszcz, ks. Paweł

9:00

Ks. Paweł

Ks. Proboszcz, ks. Stanisław

10:30

Ks. Proboszcz

Ks. Paweł, ks. Tomasz, ks. Stanisław

12:00

Ks. Tomasz

Ks. Daniel, ks. Maciej

14:00

Ks. Maciej

ks. Daniel, ks. Proboszcz, ks. Tomasz

18:00

Ks. Paweł

Ks. Proboszcz, ks. Daniel, ks. Maciej

19:30

Ks. Daniel

Ks. Maciej, ks. Proboszcz

Prosimy o zapoznanie się z dekretem abp. Józefa Guzdka dot. Mszy św. niedzielnych, uroczystości nakazanych oraz Mszy św. obrzędowych sprawowanych w sobotę po południu oraz w wigilię świąt nakazanych.

Prosimy także o zapoznanie się z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego ws. pomocy migrantom

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok