28 listopada - I Niedziela Adwentu - ogłoszenia

I NIEDZIELA ADWENTU - 28.11. 2021 r.

 1. 28.11. – Niedziela - Dzisiejszą I NIEDZIELĄ ADWENTU rozpoczynamy nowy rok liturgiczny oraz czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Kolejny rok duszpasterski będziemy przeżywali pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa, któremu towarzyszą słowa biblijne: „ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6, 57).
  Na czas tegorocznego adwentu oraz rozpoczynającego się nowego roku liturgicznego swoje słowo kieruje do nas Abp Józef Guzdek Metropolita Białostocki.
  W każdą niedzielę adwentu zapraszamy o godz. 17:15 na modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny o pokój i bezpieczeństwo oraz o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo służbom mundurowym a także w int. chorych i wszystkich służb medycznych.
 2. Serdecznie zapraszamy na Roraty, które będą odprawiane od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 6.00. W piątki połączone ze wspólnym śniadaniem.
  W okresie adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7:00.
  Dzieci uczęszczające na roraty każdego dnia otrzymają jedno zadanie z adwentowego kalendarza, a w każdą niedzielę adwentu na Mszy św. o godz. 10:30 podsumujemy kolejny tydzień i rozlosujemy upominki. Zachęcamy do udziału w roratach z lampionami.
 3. Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 11-14 grudnia (sobota, 3 niedziela adwentu, poniedziałek, wtorek). Rekolekcje poprowadzi ks. dr Piotr Spyra - kapłan diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej. Módlmy się w intencji rekolekcji i zaplanujmy sobie już czas, by móc w nich uczestniczyć.
 4. Dziękujemy za zaangażowanie się w zbiórkę żywności dla ubogich z naszej parafii. W dalszym ciągu możemy włączyć się w pomoc ubogim. Przygotowane przez nas dary możemy składać przed ołtarzem do niedzieli 12 grudnia.
 5. Przez wszystkie niedziele adwentu oraz w dni powszednie w kancelarii przy zakrystii oraz w kancelarii w domu parafialnym będą dostępne opłatki wigilijne. Złożona przy tej okazji dobrowolna ofiara będzie przeznaczona na fundusz budowy naszej świątyni.
 6. Świece wigilijne “Caritas” będzie można nabyć przez wszystkie niedziele po każdej Mszy św. przy wyjściu z Kościoła oraz w tygodniu w kancelarii.
 7. 30.11. – Wtorek – Święto św. Andrzeja Apostoła
 8. 1.12. – Środa – Nowenna do NMP Królowej Rodzin o godz. 17:30
 9. 2.12 – Czwartek – Po Mszy św. o godz. 18:00 Modlitwa w intencji powołań oraz spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium Duchownego. W godz. 22:00 – 24:00 Godzina Święta możliwość indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy w domu parafialnym – wejście przy kancelarii.
 10. 3.12. – Piątek – Wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego - I Piątek Miesiąca – Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:00. Spowiedź rano od godz. 6:00, po południu od godz. 17:30.
 11. 4.12. – sobota – Wspomnienie św. Barbary. I Sobota Miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi połączone z modlitwą różańcową po Mszy św. o godz. 6:00.
 12. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na ten cel, a ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezji.
 13. Dziękujemy Wam za okazywaną życzliwość i troskę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom życzymy owocnego przeżycia czasu adwentu.

Wasi duszpasterze

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli:

+ Śp. Jerzy Makar l. 67

+ Śp. Henryk Woźniak l. 88

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok