12 grudnia - III Niedziela Adwentu - ogłoszenia

plakat-rekolekcje-adwentowe-2021

III NIEDZIELA ADWENTU - 12.12.2021 r.

 1. 12.12. – 14.12. - Niedziela – Wtorek.

  Parafialne Rekolekcje Adwentowe „Ewangelia na dziś”. W niedzielę Msze św. wg. tradycyjnego porządku. W poniedziałek i wtorek Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 18:00, 19:30. W czasie trwania rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna. Rekolekcje prowadzi ks. Piotr Spyra.

  W niedzielę o godz. 17:15 modlitwa różańcowa w int. ojczyzny o pokój i bezpieczeństwo oraz o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo służbom mundurowym a także w int. chorych i wszystkich służb medycznych.

 2. W dniach 15-17 grudnia po wieczornej Mszy św. o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji oraz skorzystania ze spowiedzi adwentowej do godz. 21:00.

 3. 18.12 – Sobota – Od godz. 9:00 odwiedzimy chorych, którzy chcą skorzystać z adwentowej spowiedzi świętej oraz przyjąć komunię św. Osoby zainteresowane można zgłaszać do piątku włącznie.

 4. Roraty w tym tygodniu od środy do soboty włącznie o godz. 6.00. W piątki tradycyjnie połączone ze wspólnym śniadaniem.

 5. Dziękujemy za zaangażowanie się w zbiórkę żywności dla ubogich z naszej parafii. Dziękujemy za złożone w minionym tygodniu ofiary na ten cel w wysokości 750 zł. To co udało nam się zgromadzić wspólnymi siłami zostanie w najbliższych dniach przekazane przez wolontariuszy najbardziej potrzebującym z naszej parafii.

 6. Opłatki wigilijne są dostępne po każdej Mszy św. w kancelarii przy zakrystii. Złożona przy tej okazji dobrowolna ofiara jest przeznaczona na fundusz budowy naszej świątyni.

 7. Świece wigilijne “Caritas” mnożna nabyć po Mszy św. przy wyjściu z Kościoła. Tam też Stowarzyszenie Rodzina na Plus rozprowadza ozdoby świąteczne wykonane podczas warsztatów.

 8. W przyszłą niedzielę dzieci i młodzież z Ruchu Światło – Życie tradycyjnie będzie rozprowadzać sianko pod obrus wigilijnych stołów oraz własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Zgromadzone przy tej okazji środki finansowe będą przeznaczone na potrzeby działań duszpasterskich dzieci i młodzieży nasze parafii.

 9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na fundusz budowy kościoła. W ostatnich 2 tygodniach w kancelarii i na konto na ten cel złożyliśmy 3065 zł.

 10. Dziękujemy Wam za okazywaną życzliwość i troskę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom życzymy owocnego przeżycia rekolekcji i kolejnego tygodnia adwentu.

Wasi duszpasterze

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli:

+ Śp. Leonarda Mocarska - Organek l. 91

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok