19 grudnia - IV Niedziela Adwentu - ogłoszenia

IV NIEDZIELA ADWENTU - 19.12.2021 r.

 1. 19.12. – niedziela - o godz. 17:15 modlitwa różańcowa w int. ojczyzny o pokój i bezpieczeństwo oraz o potrzebne łaski i Boże błog. służbom mundurowym a także w int. chorych i wszystkich służb medycznych.

 2. W tym tygodniu Roraty od poniedziałku do czwartku włącznie o godz. 6:00.

 3. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od poniedziałku do czwartku: rano od godz. 6:00, popołudniu od godz. 17:30.

 4. Kancelaria parafialna będzie czynna do czwartku włącznie. Prosimy, by w tym czasie załatwić wszelkie potrzebne sprawy kancelaryjne.

 5. Opłatki wigilijne są dostępne w kancelarii przy zakrystii po każdej Mszy św. oraz w kancelarii w domu parafialnym. Dostępne są również opłatki bezglutenowe dla osób, które ze względów zdrowotnych tego potrzebują.

 6. Przy wyjściu z kościoła młodzież rozprowadza sianko pod obrus wigilijnych stołów i przygotowane przez siebie ozdoby świąteczne. Zebrane przy tym środki finansowe będą przeznaczone na podejmowane przez nich działania.

 7. Porządek sprawowania nabożeństw w Okresie Bożego Narodzenia

  1. 24 grudnia – piątek - Msza św. rano tylko o godz. 7:00 - (nie ma Mszy św. o godz. 6:30).

   W godz. 9:00 – 13:00 będzie można zabrać do domu Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerze będą oczekiwać na chętnych w Sali konferencyjnej w domu parafialnym (wejście przy kancelarii).

   Zadbajmy w tym dniu o religijny charakter wieczerzy wigilijnej poprzez wspólną modlitwę, odczytanie Ewangelii o Narodzeniu Pańskim (Łk 2,1-14), łamanie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Zachęcamy do tradycyjnego zachowania postnego charakteru tego dnia oraz powstrzymania się od pokarmów mięsnych w wigilię.

   Pasterka, czyli Msza Święta pasterzy, otwierająca oktawę obchodów liturgicznych związanych z tajemnicą Wcielenia będzie odprawiona o godz. 22:00 i o godz. 24.00.

  2. 25 grudnia – sobota - Uroczystość Bożego Narodzenia - Msze św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 7:00, 14:00 i 19:30.

  3. 26 grudnia – niedziela – Święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa Msze św. o godz. 7:00, 9:00. 10:30, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 14:00 i 19:30. W tym dniu po Mszy św. o godz. 10:30 rozlosujemy nagrody dla naszych najmłodszych parafian za uczestnictwo w tegorocznych roratach.

 8. Dziękujemy za ofiary złożone na fundusz budowy kościoła. W ubiegłą niedzielę na tacę na ten cel złożyliśmy 13873 zł. W kancelarii i na konto na ten cel złożyliśmy 1700 zł. Dziękujemy za ofiary złożone na pomoc organizacji Rorat dla najmłodszych naszych parafian.

 9. Dziękujemy Wam za okazywaną życzliwość i troskę. Osobom chorym z naszej wspólnoty parafialnej życzymy sił, powrotu do zdrowia. Wszystkim parafianom i przyjaciołom życzymy owocnego przeżycia ostatniego tygodnia adwentu oraz dobrego czasu przedświątecznych przygotowań i ogromu cierpliwości.

 10. Prosimy o przestrzeganie aktualnych przepisów sanitarnych. Serdecznie dziękujemy.

Wasi duszpasterze

GRAFIK - IV NIEDZIELA ADWENTU - 19.12.2021 r.

Godz.

Celebrans

Spowiedź

7:00

Ks. Proboszcz

omnes

9:00

Ks. Maciej

omnes

10:30

Ks. Tomasz

omnes

12:00

Ks. Proboszcz

omnes

14:00

Ks. Stanisław

omnes

18:00

Ks. Paweł

omnes

19:30

Ks. Daniel

omnes

17:15

Różaniec w int. Ojczyzny

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok