25 grudnia - Uroczystość Narodzenia Pańskiego - ogłoszenia

 1. 25.12. – sobota - UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7:00, 14:00, 19:30.
 2. 26.12. – niedziela – Święto Św.Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – Msze św. o godz. 7:00, 9:00. 10:30, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 14:00, 19:30.
  Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzi się przez osiem dni (oktawa). Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszach św. oktawy Narodzenia Pańskiego.
 3. 27.12. – poniedziałek – Święto Św. Jana Ewangelisty – Podczas Mszy św. poświecenie wina ku czci Św. Jana.
 4. 28 grudnia – wtorek – Święto Świętych Młodzianków, Męczenników.
 5. 29 grudnia – środa – Uroczyste zakończenie Nowenny Otrzyj Matce łzy, uratuj Ojcu syna. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i wspólną modlitwę.
 6. 31 grudnia – piątek – Wspomnienie św. Sylwestra, Papieża.O godz. 17:00 Msza św. na zakończenie roku 2021 oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa dziękczynno - przebłagalna.Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Z racji na to, że w tradycji ten dzień jest obchodzony uroczyście Ks. Arcybiskup Józef Guzdek udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wiernym Archidiecezji Białostockiej i wszystkim wiernym, aktualnie w niej przebywającym. Wszyscy korzystający z dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji misji (dziesiątek różańca) lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich)
 7. 1 stycznia – sobota – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.Msze św. o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 14:00, 18:00 i 19:30. Nie będzie Mszy św. o godz. 7:00.
 8. W Boże Narodzenie w naszej parafii rozpoczyna się doroczna inicjatywa „Paczuszka dla Maluszka”, organizowana przez Fundację Serce w Sercu i Fundację Małych Stópek. Szczegóły są dostępne na papierowych bombkach umieszczonych na choince w kaplicy Św. Joanny. Zachęcamy do zabrania ich ze sobą do domu.Zbierane są: pieluszki, chusteczki nawilżane, pudry, kremy, szampony, oliwki i ubranka dla potrzebujących dzieci, między innymi uratowanych przed aborcją. Dary można składać pod choinką, do 2 lutego.
 9. Dziękujemy ks. Maciejowi za przygotowanie wystroju świątyni, ks. Danielowi za przygotowanie tegorocznego żłóbka. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w ostatnich dniach poświęcili swój czas na ustawienie i udekorowanie choinek, zawieszenie aniołów i pomoc w przygotowaniach wystroju świątyni. Paniom: Teresie Mikiewicz i Danucie Bielskiej za przygotowanie kościoła do uroczystości. Wszystkim kapłanom za posługę w ostatnich dniach. Służbie Liturgicznej, Panu zakrystianowi i Panu Łukaszowi naszemu organiście wraz z chórem za zaangażowanie i przygotowanie dzisiejszej liturgii.

1A0F5ED0 F77D 4E91 852F A3F1B90938D8

Drodzy Parafianie i Przyjaciele

Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami (J 1,14).

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia przekazujemy Wam nasze serdeczne życzenia.

Głębokiego pokoju serca płynącego z wiary w Boga, który w nas sobie upodobał i posłał nam Swojego Syna jako Zbawiciela.

Przeżycia prawdziwej obecności Boga na Ziemi – w Waszych domach i w sercach.

Niech obecność naszego Zbawiciela w Kościele, Piśmie Świętym, świętych sakramentach, liturgii, oraz naszych braciach i siostrach przenika nasze życie i przybliża nas do Boga i do siebie wzajemnie.

Niech w chwilach ciemności, trwogi i wątpliwości brzmią w nas słowa:

Oto ja jestem z Wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. (Mt 28,20)

Z radosnym świątecznym i noworocznym pozdrowieniem, pełnym wdzięczności za Waszą obecność, wspólne podążanie drogą wiary, wszelkie okazane dobro oraz życzliwość

z darem modlitwy i zapewnieniem o naszej bliskości z Wami

Wasi duszpasterze

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła:

​+ Śp. Irena Kołakowska l.91

​Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok