13 marca - II Niedziela Wielkiego Postu - ogłoszenia

II Niedziela Wielkiego Postu - 13.03.2022r.

 1. 13 marca – niedziela – W dzisiejszą II niedzielę Wielkiego Postu Kościół w Polsce obchodzi Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.Po Mszach św. zbiorka ofiar do puszek na rzecz misji.Po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie Koła Misyjnego Dzieci w sali konferencyjnej w domu parafialnym.

  Na Mszach św. o godz. 9:00, 10:30 i 12:00 gościmy dziś ks. Karola i alumnów roku propedeutycznego naszego Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Jest to dzień na wspólne spotkanie, modlitwę i dzielenie się doświadczeniem pracy duszpasterskiej w parafii.

  Dziś od godz. 15:00 do godz. 17:15 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym.

  Przez wszystkie dni Wielkiego Postu w naszym kościele jest możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00 do godz. 21:00.

 2. We wtorek po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie ministrantów seniorów.

 3. W piątek 18 marca przypada dzień imienin księdza Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego, a w sobotę dzień imienin księdza Arcybiskupa Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego. Msza św. w intencji solenizantów zostanie odprawiona 18 marca o godz. 18:00 w Archikatedrze. Polecajmy solenizantów w naszej osobistej modlitwie.

 4. 19 marca – sobota – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP – Msze św. o godz. 7:00, 10:30, 18:00 i 19:30. W tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 18:45. O godz. 19:30 Msza św. w int. o dobrą żonę i dobrego męża w ramach spotkań – DROGA DO KANY. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa do św. Józefa.

 5. W tym tygodniu Nabożeństwa Pasyjne i parafialne wspólnotowe modlitwy o ustanie wojny i pokój wg. następujące porządku:

  Gorzkie Żale - niedziela o godz. 17.15, wtorek o godz. 18.30.

  Droga Krzyżowa - piątek o godz. 18.30, sobota o godz. 17.00 (z udziałem dzieci)

  Nabożeństwo różańcowe – poniedziałek, środa, czwartek po Mszy św. o godz. 18:00

 6. Ksiądz Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki kieruje „Słowo wdzięczności za ofiary zebrane na pomoc uchodźcom z Ukrainy”.

 7. PARAFIA POMAGA – Dziękujemy za złożone dary rzeczowe dla uchodźców. Od ubiegłego poniedziałku w domu parafialnym zamieszkały dwie rodziny z Ukrainy.

  W miniony piątek po wcześniejszych staraniach otrzymaliśmy z Niemiec transport darów rzeczowych oraz 250 krzeseł do kościoła.Z racji na obecną sytuacje i naszą chęć i zaangażowanie w niesie pomocy uchodźcom, przy okazji zaplanowanego już wcześniej transportu naszym darczyńcom udało się zorganizować także zbiórkę darów rzeczowych dla potrzebujących. Otrzymaliśmy cały TIR rzeczy, które obecnie są segregowane, pakowane a następnie zostaną przekazane potrzebującym w Ukrainie, uchodźcom przebywającym w naszym mieście oraz potrzebującym z naszej parafii – podopiecznym naszego parafialnego Caritas - którzy wciąż potrzebują pomocy bo i o nich też nie możemy zapominać.

  To wszystko jest wynikiem naszej stałej współpracy z Bazyliką św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy i wspólnie podejmowanych inicjatyw a także dzięki życzliwości darczyńców z Niemiec, którzy zechcieli wesprzeć nasze wspólne działania.

 8. W kościele zostały ustawione dębowe ławki, które w ubiegłym roku otrzymaliśmy w darowiźnie. Dzięki życzliwości naszego parafianina zostały odnowione i znalazły swoje miejsce w Kościele. W najbliższym czasie odnowimy pozostałe ławki na których pojawi się podobna tapicerka. Do odnowienia pozostają jeszcze otrzymane wcześniej 4 dębowe konfesjonały.

 9. Przypominamy, że Stowarzyszenie Rodzina na Plus podobnie jak w latach ubiegłych służy pomocą emerytom i rencistom w rozliczeniu PIT-ów. Można je składać w niedziele po Mszach św. lub w tygodniu w godzinach pracy kancelarii.

 10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece - Pasachałki Caritas.

 11. Dziękuję za ofiary złożone na dzisiejszą tacę, przeznaczone na fundusz budowy kościoła.

 12. Dziękujemy za okazywaną życzliwość i troskę. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszej parafii życzymy pokoju w sercui owocnego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Szczęść Boże.

  Wasi duszpasterze.

Ogłoszenia Kurii Metropolitalnej

 1. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza pracowników świata medycznego na Rekolekcje Wielkopostne do Domu Księży Werbistów przy ul. Zambrowskiej 24 w Kleosinie w dniach 18-19-20 marca br. Rekolekcje są otwarte. Rozpoczną się w piątek 18 marca o godz. 18.00 w kaplicy Domu Księży Werbistów w Kleosinie.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok