12 czerwca - Uroczystość Najświętszej Trójcy - ogłoszenia

Ogłoszenia – 12.06.2022 r. – Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. 12.06 – Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. O godz. 10:30 Msza św. z udziałem dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Św.

  Nabożeństwo czerwcowe w niedziele o godz. 17:30, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00

 2. 13.06. – poniedziałek – Wspomnienie Św. Antoniego z Padwy. Jest to również 13 dzień miesiąca, czyli dzień fatimski – zapraszamy na Mszę św. o godz. 19:30, a po niej na wspólną procesję i modlitwę różańcową. Zabierzmy ze sobą świecie i lampiony.

 3. 14.06. – wtorek – Wspomnienie Bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.

 4. 16 czerwca – czwartek - przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze święte o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 13:00 i 18:00. Zgodnie ze zwyczajem w tym dniu odbędzie się procesja eucharystyczna (po Mszy św. o godz. 10:30), która przejdzie tradycyjną trasą ulicami naszej parafii. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzyków w tradycyjnych miejscach, a osoby przygotowujące o zgłoszenie i potwierdzenie gotowości i możliwości ich przygotowania. Członków Białej Procesji zapraszamy jutro (poniedziałek) na godz. 19:00 na spotkanie organizacyjne.

 5. W przyszłą sobotę 18 czerwca, czterech mężczyzn z naszej parafii: Tomasz Grybowicz, Piotr Hajduk, Sławomir Wiesławski oraz Konrad Bujnowski po rocznym przygotowaniu i formacji w Archikatedrze Białostockiej podczas Mszy św. o godz. 18:00 zostaną ustanowieni przez Księdza Arcybiskupa Józefa Guzdka Nadzwyczajnymi Szafarzami Komunii Świętej. Ich posługa w naszej wspólnocie będzie dotyczyła pomocy w niesieniu Komunii świętej chorym przebywającym w domach pragnącym przyjmować Komunię św. nie tylko w I piątek miesiąca ale też m. in. w niedzielę oraz w wypełnianiu szeregu funkcji podczas Mszy św. Stają się też wezwani do posługiwania Kościołowi poza liturgią m. in. w przygotowywaniu uroczystości liturgicznych w parafii, pomocy potrzebującym, organizacji wolontariatu. Proszę o modlitwę w ich intencji.

 6. Dziękujemy Stowarzyszeniu Dobry Moment oraz wszystkim, który wzięli udział we wczorajszym pikniku.
 7. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę kościoła złożone na dzisiejszą tacę. W ostatnim czasie w kancelarii i na konto złożyliśmy na ten cel 4100 zł.
 8. W zeszłym roku udało się nam wspólnymi siłami odnowić zewnętrzną elewację naszej kaplicy. W tym roku chcemy też przeprowadzić prace we wnętrzu kaplicy, które wymaga odświeżenia. W Uroczystość Bożego Ciała ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na ten cel. Można też je przekazać poprzez konto parafialne z dopiskiem – „remont kaplicy”. Serdecznie dziękuję naszemu parafianinowi za zaoferowanie zakupu nowego tabernakulum, które znajdzie się w naszej kaplicy a w przyszłości w nowym kościele. Dziękuje też małżeństwu naszej parafii za ofiarowanie dwóch nowych orantów do sprawowania liturgii w naszym kościele. Wszystkim za okazywane dobro i troskę o sprawy parafii serdecznie dziękujemy.
 9. W dniach 25-26 czerwca (sobota, niedziela) organizowana jest 41 Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

  Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają 25 czerwca (nową trasą, z noclegiem w Sokółce) ze Świętej Wody o godzinie 7:00. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 26 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:30 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Białostockiego Józefa Guzdka.Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Zapisy prowadzone są w parafiach.

 10. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza na kolejną edycję Koncertu Uwielbienia "Bogu Dźwięki", który wykonany zostanie przez akademicką scholę ADONAI wraz z zespołem i uczestnikami warsztatów muzycznych. Oprawę wizualną stanowić będą tworzone na żywo obrazy z piasku do każdego z utworów. Koncert odbędzie się w niedzielę, 12 czerwca br. o godz. 20.30 przed Archikatedrą białostocką. Wstęp wolny.

 11. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszej parafii życzymy dobrego tygodnia.

  Otaczamy Was modlitwą
  Wasi duszpasterze.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok