26 marca - V Niedziela Wielkiego Postu - ogłoszenia

Ogłoszenia – 26.03.2023 r. – V Niedziela Wielkiego Postu

 1. 26-28 marca (niedziela – wtorek) to czas Rekolekcji Wielkopostnych w naszej parafii. Słowo Boże głosi ks. Robert Matys.
  • 26 marca (niedziela) Msze św. wg. tradycyjnego porządku. W godz. 15:00 – 17:15 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17:15 Gorzkie Żale.
  • 27-28 marca (poniedziałek i wtorek) Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7:00, 9:00, 18:00 i 19:30. Możliwość spowiedzi podczas każdej Mszy św. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 2. W czasie rekolekcji w poniedziałek i wtorek (27-28 marca) w godz. 10:30 – 12:30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Naszych bliskich chorych, którzy nie mogą przybyć do Kościoła chcących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania i przyjąć Komunię św. prosimy zgłaszać po Mszach św. w zakrystii.
 3. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży ze Szkół Podstawowych nr 12 i 16 obędą się w dn. 29-31 marca. Program rekolekcji dzieci i młodzież otrzymała w szkołach za pośrednictwem katechetów.
 4. 29-30 marca (środa i czwartek) w godz. 19:00 – 21:00 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu oraz skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 5. 31 marca (piątek) w godz. 19:00 – 21:00 adoracja krzyża oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. To nasze modlitewne czuwanie wprowadzające nas do Nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii.
 6. Bardzo proszę by skorzystać z możliwości spowiedzi podczas rekolekcji oraz w tygodniu w godzinach adoracji i nie odkładać jej na Niedzielę Palmową. W Wielkim Tygodniu spowiedź będzie możliwa od poniedziałku do środy również podczas wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 19:00 – 21:00
 7. 31 marca w piątek odbędzie Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego i przejdzie ulicami Białegostoku od Archikatedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przed Archikatedrą. Zapraszamy do uczestnictwa.
 8. W sobotę (1 kwietnia) pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17:00 i 18:45. W tym dniu o godz. 17:00 nabożeństwo I- soboty, godz. 18:00 Msza św. i o godz. 19:00 Parafialna Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za nasze rodziny i naszą parafię. Zachęcamy by wziąć ze sobą świece lub znicze.
 9. Liturgie Triduum Paschalnego

  • Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00
  • Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00
  • Wielka Sobota – Wigilia Paschalna połączona z procesją rezurekcyjną o godz. 22:00

  Szczegółowy program nabożeństw tych dni podamy w następną niedzielę.

 10. Dziękujemy za okazaną pomoc ubogim naszej parafii poprzez złożone dary, z których przygotujemy świąteczne wsparcie najbardziej potrzebującym z naszej wspólnoty parafialnej. Dary można składać do końca rekolekcji.

 11. Stowarzyszenie Rodzina na Plus przy wyjściu z kościoła rozprowadza ozdoby świąteczne. Dochód przeznaczony jest na potrzeby parafii.

 12. Przekazujemy Wam serdeczne pozdrowienia od wspólnot parafii polonijnych w Chicago: z Polskiej Misji Katolickiej O. Cystersów pw. NMP Matki Kościoła, z parafii Św. Franciszka Borgio, z parafii Św. Ferdynanda oraz od wspólnoty parafii św. Marka Ewangelisty w Warszawie gdzie przez ostatnie tygodnie przebywał ks. proboszcz i głosił Słowo Boże. W darze wdzięczności za głoszone słowo, na zakończenie rekolekcji Parafianie tych wspólnot przekazali ofiary na budowę naszej świątyni. Bardzo prosimy Was o modlitwę za wszystkich naszych darczyńców.

 13. Dziękujemy Wam za okazywaną życzliwość i troskę. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła składane w kancelarii i na konto parafii.

 14. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszej parafii życzymy pokoju w sercu i owocnego przeżycia czasu naszych wielkopostnych rekolekcji. Szczęść Boże.

Wasi duszpasterze.

Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli:

+ Antoni Zalewski l. 88

+ Stanisław Olszewski l. 89

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

słowo abp guzdka 02.04.2023

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok