9 kwietnia - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - ogłoszenia

Ogłoszenia – 09.04.2023 r. – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Chrystus zmartwychwstał! Drodzy Parafianie i Przyjaciele, niech światło Chrystusa, chwalebnie zmartwychwstałego, rozproszy ciemności naszych serc i umysłów, niech umocni wiarę i pomoże z nadzieją patrzeć w przyszłość. "Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!". Przekażcie to pozdrowienie wszystkim waszym bliskim, w rodzinie. W naszych sercach jesteście obecni, ktokolwiek i gdziekolwiek jest, rozproszeni być może po całym świecie, nie tylko w Polsce. Niech nas zbliży do siebie to pozdrowienie. Powtarzajmy je w sercu, jedni drugim. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Wdzięczni Bogu za każdego z Was pamiętamy o Was w modlitwie.

 2. Okres Zmartwychwstania Pańskiego to czas największej radości. Obchodzimy ją przez oktawę - a więc aż do kolejnej niedzieli, Niedzieli Miłosierdzia Bożego - a każdy dzień ma rangę uroczystości. Dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Cieszmy się życiem bez końca, które mamy w Chrystusie!

 3. W niedzielę i poniedziałek wielkanocny zapraszamy Was na Msze święte o 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 (po Eucharystii odprawimy nowennę do Miłosierdzia Bożego) i 18:00. Od wtorku wracamy do zwykłych dla dni powszednich godzin odprawiania Mszy świętych. Nowenną będziemy modlić się po Eucharystii o 18:00.

 4. 16 kwietnia obchodzimy Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Z tej okazji organizowana jest XI Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Nasza grupa pod przewodnictwem ks. Macieja i ks. Marka wyruszy spod kościoła o godzinie 13:00. Dwie godziny później, w godzinie Bożego Miłosierdzia, zostanie odprawiona Msza święta. Zapraszamy Was do wspólnego pielgrzymowania i modlitwy.

 5. Drodzy Parafianie i Przyjaciele naszej parafii, serdecznie dziękujemy za udział w Liturgii Triduum Paschalnego, za Waszą liczną obecność, modlitwę oraz korzystanie z możliwości osobistej modlitwy adoracji w tych ostatnich dniach.

  Słowa wdzięczności wszystkim, którzy przez swoje zaangażowanie pomogli nam przeżyć ten czas. Ks. Markowi za przygotowanie tegorocznej ciemnicy, ks. Maciejowi za przygotowanie grobu Pańskiego. Dziękuję ks. Tomaszowi oraz Służbie Liturgicznej za liturgiczne przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Ks. Markowi za przygotowanie Procesji Rezurekcyjnej. Ks. Danielowi oraz ks. Karolowi i wszystkim naszym kapłanom za posługę sakramentalną, liturgiczną i wspólną modlitwę. Dziękujemy Panom Grzegorzowi i Marcinowi naszym zakrystianom, Panu Łukaszowi naszemu organiście, chórowi, scholom, lektorom oraz wszystkim włączającym się w posługę w tych dniach za zaangażowanie i dbałość o przebieg liturgii. Panu Markowi, kl. Konradowi za pomoc w pracach technicznych oraz Paniom Monice i Justynie za przygotowanie wystroju świątyni oraz prace porządkowe oraz panom Tomaszom za archiwizacje fotograficzną w tych wydarzeń.

 6. Dziękujemy za okazaną życzliwość, wsparcie oraz troskę o sprawy parafii. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła. W przyszłą niedzielę ofiary po Mszach św. zorganizujemy zbiórkę ofiar na Caritas Archidiecezji Białostockiej.

 7. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty "Mit, który stał się faktem", który wygłosi ojciec Gaweł Włodarczyk, dominikanin z Warszawy. Zapraszamy w sobotę 15 kwietnia do sali Duszpasterstwa Akademickiego w budynku tuż za archikatedrą białostocką. O 9:00 odbędzie się adoracja najświętszego sakramentu z możliwością spowiedzi, następnie o 10:00 wykład i dyskusja. Całość zakończy się Eucharystią w małym kościele ("starej farze") o 12:00.

Wydarzenia parafialne

 1. W najbliższych miesiącach w naszej parafii odbędzie się cykl spotkań dla małżonków oraz rodziców.

  Pierwsze spotkanie to warsztaty dla małżeństw, pt. "Jak się dogadać w Małżeństwie?", na które zapraszamy Was w sobotę, 22 kwietnia w godz. 10.00-17.00. Spotykamy się w sali konferencyjnej w domu parafialnym Parafii NMP Królowej Rodzin w Białymstoku

  Prowadzący: Joanna i Norbert Dawidczykowie - małżeństwo od 22 lat, rodzice 3 dzieci, psychoterapeuci, od lat prowadzący warsztaty i rekolekcje dla małżeństw. Więcej na www.dawidczykowie.pl

  Wstęp wolny. Ewentualna dobrowolna ofiara na budowę Kościoła NMP Królowej Rodzin.

  Ilość miejsc ograniczona. Zapisy mailowe do 20 kwietnia 2023 r.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiste w Kancelarii Parafialnej.

 2. Warsztaty dla ojców - "Ojciec czy Kosmita?" Odbędą się one w sobotę 13 maja w godz. 8.30-14.30

  Miejsce: sala konferencyjna w domu parafialnym Parafii NMP Królowej Rodzin w Białymstoku.

  Prowadzący: Krzysztof Rembeliński - mąż, ojciec 4 dzieci. Menadżer, przedsiębiorca, trener.

  Wstęp wolny. Ewentualna dobrowolna ofiara na budowę Kościoła NMP Królowej Rodzin.

  Ilość miejsc ograniczona. Zapisy mailowe do 5 maja 2023 r.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiste w Kancelarii Parafialnej.

 3. Pan Krzysztof poprowadzi także wykład dla rodziców "Jak usłyszeć własne dzieci 10 kroków do poprawy komunikacji i relacji z dziećmi?". Zapraszamy we wtorek 6 czerwca w godz. 19.00-21.00 rodziców dzieci w wieku od 3 do 18 lat. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok