30 kwietnia - IV Niedziela Wielkanocna - ogłoszenia

Ogłoszenia – 30.04.2023 r. – IV Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Jest to dzień modlitw o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, do których Pan kieruje swoje Słowo i zaprasza ich do tej służby. Prośmy dla nich o pokój serca i odwagę do usłyszenia tego Słowa, zmierzenia się z nim oraz podjęcia właściwych decyzji.

  Jednocześnie pamiętajmy, że święcenia kapłańskie czy śluby zakonne są przedłużeniem konsekracji chrzcielnej, którą wszyscy przyjęliśmy. Prośmy Pana również o to, aby każdemu z nas pozwolił odkryć głębię własnego powołania do bliskości z Nim.

 2. W najbliższy poniedziałek rozpoczynamy maj, a razem z nim tradycyjne nabożeństwa majowe. Zapraszamy Was do modlitwy Litanią Loretańską przed Jezusem w najświętszym sakramencie od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedziele i uroczystości o godz. 17:30.

  Naszej modlitwie będą towarzyszyły rozważania poświęcone rodzinie Ulmów (oddali życie za ukrywanie dwóch rodzin żydowskich podczas II wojny światowej), której beatyfikacja odbędzie się we wrześniu. Będzie to też pierwszy etap naszych duchowych przygotowań do przyjęcia relikwii tej błogosławionej rodziny do naszej parafii. 

  Tego dnia (1 maja) obchodzimy też wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika. To doskonała okazja, by powierzyć Bogu w modlitwie naszą codzienną pracę. To też jest miejsce spotkania z Panem.

 3. We środę 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to również państwowe Święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Na tę ostatnią Eucharystię o godz. 18:00 szczególnie zapraszamy maturzystów oraz ich rodziców. Nie każdy mógł być obecny na corocznej pielgrzymce na Jasną Górę. Dlatego zapraszamy aby w przeddzień egzaminów wspólnie modlić się o Światło Ducha Świętego i rozeznanie drogi życiowej. Przywołamy też wstawiennictwa św. Józefa z Kupertynu, który jest patronem zdających egzaminy. 

 4. Również 3 maja, na godzinę 20:00 zapraszamy mężczyzn na pierwsze od dłuższego czasu spotkanie Różaniec - Męska Sprawa. Wracamy do regularnej, comiesięcznej modlitwy różańcowej mężczyzn.

  W dniach 1 i 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna. 

 5. 6 maja (sobota) odbędzie się Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Hasłem tegorocznego pielgrzymowania są słowa: Wszystko postawiłem na Maryję. Zapraszamy mężczyzn do wspólnego pielgrzymowania. Zbiórka przy naszym kościele o godz. 8:30. 

 6. Przed nami pierwszy tydzień miesiąca. W związku z tym zapraszamy Was na “pierwsze” w miesiącu nabożeństwa:

  W pierwszy czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. będziemy modlić się w intencji powołań. Następnie zapraszamy na spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium Duchownego.
  W tym dniu w liturgii wspominamy św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.

  W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Mszę świętą połączoną z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 7:00 rano.

  W pierwszą sobotę miesiąca odprawimy nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o 17:00. W planie, jak zwykle, modlitwa różańcowa i 15-minutowe rozważanie. Zapraszamy także do pozostania na Mszy św. o 18:00. W liturgii Kościoła obchodzimy w tym dniu święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów.

  W pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o 12:00 zapraszamy na nieszpory eucharystyczne i procesję.

 7. W przyszłą niedzielę, 7 maja, na Mszę św. o godz. 14:00 zapraszamy na spotkanie młodzież klas VIII szkół podstawowych oraz ich rodziców związane z rozpoczęciem przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania. 

 8. Dziękujemy za okazywaną życzliwość i dobro! W tym za wspieranie budowy naszej świątyni. W kwietniu na ten cel w kancelarii i na konto złożyliśmy 2850 zł. 

  Dziękujemy za udział w spotkaniach w ramach Tygodnia Biblijnego, które odbyły się w naszej parafii. Ksiądz Proboszcz składa również podziękowania ks. Markowi za organizację i koordynację tych spotkań, a także wszystkim księżom za głoszone w tym czasie konferencje i homilie.

Życzymy Wam dobrego tygodnia.
Otaczamy Was modlitwą
Wasi duszpasterze.

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszła:

Śp. Helena Mikiewicz l. 89

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

28. Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna

Matura 2023 - nabożeństwo Majowe

Plakat - Flaga Polski

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok