Filtr
 • 3 września - 22. Niedziela zwykła - Ogłoszenia

  1. Dzisiaj jest 22 NIEDZIELA ZWYKŁA – po Mszy św. o godz. 12.00 nieszpory i procesja eucharystyczna. Dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dzisiejsza taca na Kurię Metropolitalną Białostocką.
  2. Przypominamy, że Msze św. w niedzielę są o godz.7.00,9.00,10.30,12.00,14.00,18.00,19.30.
  3. 4 września – poniedziałek – początek roku szkolnego i katechetycznego. O godz.8.00 – Msza św. dla Szkół Podstawowych i klas gimnazjalnych. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.
  4. 7 września – pierwszy czwartek miesiąca – Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. godzina św. Po zakończonym nabożeństwie spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium Duchownego na plebanii.
  5. 8 września – piątek – Święto Narodzenia NMP. Msze św. będą o godz. 7.00, 10.30, 16.30, 18.00. W tym dniu kancelaria parafialna nieczynna.
  6. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o godz.18.30.
  7. W następną niedzielę w naszej parafii rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo adoracji Najświętszego Sakramentu.
  8. 9 września – sobota – piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie. Można zapisywać się w kancelarii przy zakrystii po każdej Mszy św.
  9. Jest Czasopismo diecezjalne „Drogi Miłosierdzia” na wrzesień, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabycie i czytania.
  10. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła. Dziękujemy za makulaturę i nakrętki. W przyszłą niedzielę drugą miesiąca taca przeznaczona na budowę kościoła.Trwają prace wewnątrz kościoła. Robione są szalunki i zbrojenie stropu transeptu. 11 września przychodzi jeszcze jedna firma, która będzie murowała ściany. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, taca będzie przeznaczona na budowę kościoła. Bardzo prosimy wszystkich parafian o ofiary.
 • 27 sierpnia - Uroczystość NMP Królowej Rodzin - Ogłoszenia

  1. Dzisiaj jest w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYIPANYY KRÓLOWEJ RODZIN – ODPUST. Uroczysta suma o godz. 12.00. Po Mszy św. procesja eucharystyczna. Dzisiaj można nabyć obrazy Matki Bożej Królowej Rodzin. Od przyszłej niedzieli Msze św. będą odprawiane o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 14.00, 18.00, 19.30.Od 1 wrześniaw dni powszednie Msze św. są ogodz. 6.30, 7.00i 18.00.
  2. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o godz. 18.30.
  3. 1 września – pierwszy piątek miesiąca. Msza św. i nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 18.00. Spowiadać będziemy rano od godz. 6.30, po południu od godz. 17.30. Od godz. 9.00 księża odwiedzą z Panem Bogiem chorych.
  4. 2 września – pierwsza sobota miesiąca – Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00.
  5. 9 września – sobota – piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie. Można zapisywać się w kancelarii przy zakrystii po każdej Mszy św.
  6. W przyszłą niedzielę pierwszą miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00 – nieszpory i procesja eucharystyczna.
  7. Msza św. z okazji 78 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i obrony Białegostoku w Kampanii Wrześniowej roku 1939, odprawiona zostanie w piątek 1 września br., o godz. 17.00, w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Zapraszamy do uczestnictwa.
  8. Zapraszamy dzieci z naszej scholi na próbę, która odbędzie się w następną niedzielę 3 września o godz. 9.30 w sali na plebanii. Na stoisku przy kościele można nabyć obrazy Matki Bożej Królowej Rodzin i rękodzieła wykonane przez naszych parafian.
  9. Jest czasopismo: „Gość Niedzielny” z filmem: „Misja”. Można nabyć przed kościołem.
  10. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła. Dziękujemy za makulaturę i nakrętki. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zakupili wyprawki szkolne uczniom naszych szkół.
  11. Na mocy dekretu Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego do naszej parafii zostali skierowani nowi księża wikariusze: Ks. mgr Marcin Rydzewski, który był wikariuszem w parafii św. Jana Ap. i Ew. w Knyszynie, Ks. mgr Adrian Karwowski – neoprezbiter. Jest to Jego pierwsza parafia. Na mocy dekretu Ks. Abpa Tadeusza Wojdy do naszej parafii wraca Ks. mgr Piotr Kobeszko jako rezydent. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki M.B.Kr.R. i owocnej posługi duszpasterskiej. Proszę wszystkich parafian, abyście serdecznie przyjęli nowych Księży wikariuszy i Ks. Piotra i otaczali życzliwością i modlitwą.
 • 20 sierpnia - 20. Niedziela zwykła - Ogłoszenia

  1. Dzisiaj jest 20 NIEDZIELA ZWYKŁA. Dzisiaj nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin o godz. 17.30.
  2. 21.08 – poniedziałek – Wspomnienie św. Piusa X, Papieża.
  3. 22.08 – wtorek – kalendarzowa uroczystość NMP Królowej Rodzin. Msze św. będą o godz. 7.00 i 18.00. UROCZYSTOŚĆ – ODPUST – NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ RODZIN PATRONKInaszej parafii będzie w przyszłą niedzielę 27 sierpnia. Główna Msza św. o godz. 12.00. Po Mszy św. procesja eucharystyczna. Weźmy czynny udział w tej dorocznej uroczystości. Zachęcamy do sakramentu pokuty i Komunii św. W tym dniu można będzie uzyskać odpust zupełny. Zaprośmy swoje rodziny, znajomych z innych parafii. Można będzie nabyć obrazy Matki Bożej Królowej Rodzin i rękodzieła wykonane przez naszych parafian.
  4. Trwa nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin. Od poniedziałku do piątku włącznie po wieczornej Mszy św. We wtorek będzie o godz. 17.30
  5. 22 sierpnia po wieczornej Mszy św. będzie konferencja na temat duchowości benedyktyńskiej. Konferencję wygłosi O. Włodzimierz Zatorski – mnich z Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.
  6. 24.08 – czwartek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  7. 26.08 – sobota – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Patronalne święto Pomocników Maryi Matki Kościoła.Msze św. będą o godz. 7.00, 10.30 i 18.00. W tym dniu kancelaria parafialna nieczynna.
  8. Są czasopisma katolickie: „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”. Można nabyć przed kościołem.
  9. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła składane w kancelarii i na konto. W ubiegłą niedzielę na tacę na budowę kościoła złożono: 7203,02zł, 20$. Dziękujemy za makulaturę i nakrętki. Dziękujemy bardzo Panu Józefowi, naszemu parafianinowi za ofiarowanie foteli i klęcznika do kaplicy św. O. Pio na plebanii.
 • 13 sierpnia - 19. Niedziela zwykła - Ogłoszenia

  1. Dzisiaj jest 19 NIEDZIELA ZWYKŁA.
  2. 14 sierpnia – poniedziałek – Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Prezbitera i Męczennika.Jest to dzień naszej modlitewnej pamięci o poległych w obozach i więzieniach.
  3. 15 sierpnia – wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Na wszystkich Mszach św. poświecenie plonów i kwiatów. W tym dniu ofiary do puszek na archidiecezjalne radio „i”. W tym dniu Msza św. o godz. 18.00 za ś.p. Ks. Prałata Stefana Girstuna.
  4. W czwartek 17 sierpnia rozpoczyna się Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin przygotowująca do Uroczystości Odpustowej Matki Bożej Królowej Rodzin, która odbędzie w niedzielę 27 sierpnia. Nowenna będzie przez dziewięć dni codziennie po wieczornej Mszy św. Na tablicy ogłoszeń są wypisane intencje na poszczególne dni nowenny.
  5. W środę o godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin.
  6. Sierpień – miesiąc trzeźwości. Pamiętajmy o tym.
  7. 17.08 – czwartek – Wspomnienie św. Jacka, Prezbitera.
  8. Są czasopisma katolickie: „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”. Można nabyć przed kościołem.
  9. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na budowę kościoła. Dziękujemy za składaną makulaturę i nakrętki. Dziękujemy bardzo Panom: Zenonowi Bańkowskiemu, Czesławowi Jankowskiemu, Albertowi Białous, Adamowi Białous, Andrzejowi Smółko, Tadeuszowi Pogorzelskiemu, Dominikowi Wardzińskiemu, Tadeuszowi Masłowskiemu, Zdzisławowi Mogielnickiemu, Karolowi Wyszyńskiemu, Kamilowi Wyszyńskiemu za korowanie stempli.
 • 6 sierpnia - 18. Niedziela Zwykła - Ogłoszenia

  1. Dzisiaj jest 18 NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO.Po Mszy św. o godz. 12.00 nieszpory i procesja eucharystyczna.
  2. 13.08 – niedziela – o godz. 17.15 – procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Przynosimy z sobą świece.
  3. 8.08 – wtorek – Wspomnienie św. Dominika, Prezbitera.
  4. 9.08 – środa – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy.
  5. 10.08 – czwartek – Święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika.
  6. 11.08 -  piątek – Wspomnienie św. Klary, Dziewicy.
  7. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o godz. 18.30.
  8. Sierpień – miesiąc trzeźwości. Pamiętajmy o tym.
  9. Włączmy się w tegorocznę akcję „Tornister pełen uśmiechu”. Kampania jest realizowana po raz szósty i polega na skompletowaniu wyprawek szkolnych najbardziej potrzebującym dzieciom z naszej parafii. Motywem akcji jest wyrównanie szans ubogich uczniów w dostępie do właściwych warunków nauki. Mamy 10 plecaków. Zachęcamy do wypełnienia plecaków w niezbędne artykuły szkolne. Plecaki są w zakrystii. Mamy je dostarczyć do parafii do 20 sierpnia. Za wszelką udzieloną pomoc serdeczne Bóg zapłać.
  10. Są czasopisma katolickie: „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki” w cenie 5zł. Można nabyć przed kościołem.
  11. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła. Dziękujemy mieszkańcom ul. Produkcyjnej za ofiarowanie 1160zł na budowę kościoła.  W przyszłą niedzielę drugą miesiąca taca na budowę kościoła. Dziękujemy za składaną makulaturę i nakrętki. Dziękujemy Panu Zbigniewowi Salnikowi i synowi Michałowi za korowanie stempli. Trwają prace wewnątrz kościoła. Zakupiliśmy jeszcze 100 stempli. Trzeba je okorować. Potrzebni są mężczyźni do korowania. Mam nadzieję, że znajdą się chętni.
 • 30 lipca - 17. Niedziela Zwykła - Ogłoszenia

  1. Dzisiaj jest 17 NIEDZIELA ZWYKŁA.
  2. 31.07 – poniedziałek – Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, Kapłana.
  3. 1.08 – wtorek – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła.
  4. 3.08 – pierwszy czwartek miesiąca – Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. godzina św.
  5. 4.08 – pierwszy piątek miesiąca. Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00. Spowiadamy z rana od 6.30, po południu od godz. 17.30.
  6. 5.08 – pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 7.00.
  7. W przyszłą niedzielę 6.08 – Święto Przemienienia Pańskiego.W tym dniu Msza św. o godz. 9.00 w int. mieszkańców ul. Produkcyjnej.
  8. W przyszłą niedzielę pierwszą miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00nieszpory i procesja eucharystyczna.
  9. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o godz. 18.30.
  10. Sierpień – miesiąc trzeźwości. Pamiętajmy o tym!
  11. Jest czasopismo diecezjalne „Drogi Miłosierdzia” na lipiec i sierpień, oraz „Gość Niedzielny”. Można nabyć przed kościołem.
  12. Polscy misjonarze pracujący w biednych krajach Afryki, Azji proszą o pomoc. Możemy wspomóc zbierając zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny: komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt radiowo-telewizyjny, sprzęt AGD, itp. Zbiórka będzie trwała do 3 sierpnia do godz. 11.00. Można będzie składać na placu przy plebanii.
  13. Dziękujemy bardzo za ofiary na budowę kościoła. Dziękujemy za składaną makulaturę i nakrętki. Dziękujemy Panom: Zenonowi Bańkowskiemu, Zdzisławowi Mogielnickiemu, Andrzejowi Konopka, Tadeuszowi Masłowskiemu za korowanie stempli.
 • 16 lipca - 15. Niedziela Zwykła - Ogłoszenia

  1. Dzisiaj jest 15 NIEDZIELA ZWYKŁA.
  2. 20 lipca – czwartek – Wspomnienie bł. Czesława, Kapłana.
  3. 22 lipca – sobota – Święto św. Marii Magdaleny.
  4. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o 18.30.
  5. Jest czasopismo „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabycia i czytania.
  6. W przyszłą niedzielę 23 lipca po każdej Mszy św. błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów mechanicznych: samochodów, motocykli, skuterów i rowerów. Można będzie poświęcić pojazdy 22 lipca w sobotę i 25 lipca - wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.
  7. W ramach trwającego w Białymstoku Obozu formacyjnego stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", w piątek 21 lipca, odbędzie się modlitwa różańcowa ulicami miasta. Młodzież stypendialna z całej Polski przejdzie z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki od Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry. Rozpoczęcie o godz. 20.00. Zapraszamy do uczestnictwa w tej wspólnej modlitwie. Natomiast w niedzielę, 23 lipca o godz. 15.30 na Rynku Kościuszki odbędzie się koncert w wykonaniu stypendystów Fundacji jako wyraz wdzięczności mieszkańcom Białegostoku za życzliwe przyjęcie. Koncert ten poprzedzi występ zespołu Winnica i wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego.
  8. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła. W ubiegłą niedzielę na tacę przeznaczoną na budowę kościoła złożono: 7988,39zł. Dziękujemy za makulaturę i nakrętki. Dziękujemy bardzo Panu Janowi Rzońca z Gajownik za ofiarowanie stempli. Bardzo proszę o pomoc w okorowaniu tych stempli.
  9. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc w leczeniu i rehabilitacji małej Anastazji – naszej parafianki.
 • 9 lipca - 14. Niedziela Zwykła - Ogłoszenia

  1. Dzisiaj jest 14 NIEDZIELA ZWYKŁA.
  2. 11.07 – wtorek – Święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy.
  3. 12.07 – środa – Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika.
  4. 13.07 – czwartek – Wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, Pustelników.
  5. 13.07 – czwartek – o godz. 18.30 – procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Przynosimy z sobą świece.
  6. 15.07 – sobota – Wspomnienie św. Bonawentury, Bp Dr.
  7. 15.07 – sobota – Dzień Imienin Ks. Kanonika Henryka Abramowicza. Msza św. w intencji Ks. Henryka będzie w niedzielę 16 lipca o godz. 12.00 na którą serdecznie zapraszamy. Złożymy życzenia.
  8. 15.07 – sobota – o godz. 18.00 - Msza św. za zmarłego śp. Ks. Prałata Stefana Girstuna.
  9. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzinw środę o godz. 18.30.
  10. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św.
  11. Jest czasopismo diecezjalne „Drogi Miłosierdzia” na lipiec i sierpień, „Gość Niedzielny”. Można nabyć przed kościołem.
  12. Dziękujemy bardzo za ofiary na budowę kościoła. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na budowę kościoła. Dziękujemy za makulaturę i nakrętki. Dziękujemy Paniom i Panom z domów jednorodzinnych za skoszenie trawy i posprzątanie wokół kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
  13. Nasza mała parafianka – Anastazja urodziła się w stanie ogólnym ciężkim, z 1 pkt. w skali Apgar, z wagą 800 gram i 38 cm. Obecnie jest wzmożone napięcie mięśniowe, dysplazja oskrzelowo-płucna, deficyty odpornościowe, nadwzroczność, ostre perforacyjne infekcje uszu. Pomóżmy Anastazji w procesie rehabilitacji i leczenia wrzucając ofiarę do puszki w przyszłą niedzielę 16 lipca.
  14. W naszej parafii nastąpiły zmiany wikariuszowskie. Na własną prośbę Ks. mgr lic. Piotr Buśko zostaje przeniesiony do parafii Świętej Trójcy w Turośni Kościelnej i Ks. mgr Cezary Gejdel zostaje przeniesiony do parafii Świętej Trójcy W Juchnowcu. Bardzo serdecznie dziękujemy Księżom za pracę duszpasterską w naszej parafii i życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Rodzin. Ks. Piotr od 16 lipca ma urlop, a Ks. Cezary od 1 sierpnia.
 • 2 lipca - 13. Niedziela Zwykła - Ogłoszenia

  1. Dzisiaj jest 13 NIEDZIELA ZWYKŁA.Po Mszy św. o godz.12.00nieszpory i procesja eucharystyczna. Dzisiejsza taca na Kurię Metropolitalną Białostocką.
  2. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na ośrodek Caritasu Metanoia w Czarnej Białostockiej. Dyrektorem tego ośrodka jest Ks. Piotr Kobeszko, który prosi o pomoc.
  3. 3 lipca – poniedziałek –Święto św. Tomasza, Apostoła.
  4. 6 lipca – czwartek –Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,Dziewicy.
  5. 8 lipca – sobota –Wspomnienie św. Jana z Dukli, Prezbitera.
  6. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o 18.30.
  7. 6 lipca – pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. godzina święta.
  8. 7 lipca – pierwszy piątek miesiąca: Msze św. i nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz.7.00 i18.00. Spowiadać będziemy rano od6.30 i po południu od17.30. W lipcu i sierpniu nie będzie odwiedzin chorych z Panem Bogiem.
  9. W lipcu i sierpniu w dni powszednie Msze św. są odprawiane o godz. 7.00 i 18.00. W niedziele o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30.
  10. Trwają wakacje. Pamiętajmy o Mszy św. niedzielnej.
  11. Jest czasopismo diecezjalne „Drogi Miłosierdzia” na lipiec i „Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabycia i czytania.
  12. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła oraz za składaną makulaturę i nakrętki. Trwają prace budowlane w nowym kościele. Obecnie są robione szalunki stropu. W piątek wichura zerwała część papy z dachu kościoła - musimy to naprawić. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, taca na budowę kościoła.
 • 25 czerwca - 12. Niedziela Zwykła - Ogłoszenia

  1. Dzisiaj jest 12 NIEDZIELA ZWYKŁA.Dzisiaj o godz.17.30nabożeństwo czerwcowe.
  2. 26 czerwca – poniedziałek – nowenna do św. Michała Archanioła połączona z nabożeństwem czerwcowym o godz.18.30.
  3. 28 czerwca – środa –Wspomnienie św. Ireneusza, Biskupa i Męczennika.
  4. 29 czerwca – czwartek –Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.Msze św. o godz.7.00,10.30,18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz.17.30. W tym dniu kancelaria parafialna nieczynna.
  5. 29 czerwca - czwartek - Dzień Imienin Ks. Piotra Buśko i Pana organisty – Piotra. Na Mszę św. o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizantów.
  6. 30 czerwca – piątek – o godz. 18.30 zakończenie nabożeństwa czerwcowego.
  7. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o godz. 18.30.
  8. 1 lipca – pierwsza sobota miesiąca. Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz.7.00.
  9. W przyszłą niedzielę pierwszą miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00 nieszpory i procesja eucharystyczna.
  10. W lipcu i sierpniu w dni powszednie Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00. W niedziele: o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 14.00.
  11. W każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana Msza św. z niedzieli. Kto nie może być w niedzielę, to powinien przyjść na Mszę św. w sobotę o godz. 18.00.
  12. Trwają wakacje. Pamiętajmy o Mszy św. w niedzielę!
  13. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła oraz za składana makulaturę i nakrętki.
  14. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na ośrodek Caritasu Metanoia w Czarnej Białostockiej. Dyrektorem tego ośrodka jest Ks. Piotr Kobeszko, który prosi o pomoc.