Duszpasterze naszej Parafii

p r o b o s z c z

ks. Jan Hołodok, mgr teol.
Kanonik gremialny Kolegiackiej Kapituły Najświętszego Sakramentu w Sokółce.

Pierwszy Proboszcz Parafii od 1997 roku.

Dzień imienin: 24 czerwca 

w i k a r i u s z e

 

ks. Tadesz Rutkowski, mgr teol.
Wikariusz naszej Parafii od 2016 roku.
Urodzony w 14 czerwca 1982 r. w Białymstoku.
W czerwcu 2007 przyjął sakrament święceń w stopniu diakonatu i po ukończeniu formacji w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku w dniu 07 czerwca 2008 r. z rąk Abp Edwarda Ozorowskiego przyjął sakrament święceń w stopniu prezbiteratu.
Swoim kapłańskim zawołaniem uczynił słowa św. Pawła: „Wystarczy Ci łaski mojej. Moc bowiem w słabości się doskonali” (2 Kor 12, 9a) . 

W parafii pełni następujące funkcje:

  • opiekun Ruchu Rodzin Nazaretańskich
  • opiekun Ruchu Światło-Życie
  • opiekun scholi dziecięcej
  • opiekun scholi młodzieżowej
Dzień imienin: 28 października


ks. Cezary Gejdel, mgr teol.
Wikariusz naszej Parafii od 2016 roku.
Urodzony w 17 września 1982 r. w Białymstoku. We wrzesniu 2002 r. wstąpił do Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. 
17 grudnia 2008 przyjął sakrament święceń w stopniu diakonatu i po ukończeniu formacji w dniu 06 czerwca 2009 r. z rąk Abp Edwarda Ozorowskiego przyjął sakrament święceń w stopniu prezbiteratu.
Swoim kapłańskim zawołaniem uczynił słowa św. Pawła: „Przychodzę Boże, pełnić Twoją wolę” . 

W parafii pełni następujące funkcje:

  • opiekun Służby Liturgicznej
  • opiekun Odnowy w Duchu Świętym
Dzień imienin: 25 lutego

ex 12
ks. Piotr Buśko, mgr lic. teol.
Wikariusz naszej Parafii od 2016 roku.
Urodzony w 07 maja 1982 r. w Białymstoku.
17 września 2007 r. wstąpił do Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.
15 czerwca 2012 przyjął sakrament święceń w stopniu diakonatu i po ukończeniu formacji w dniu 
15 czerwca 2013 r. z rąk Abp Edwarda Ozorowskiego przyjął sakrament święceń w stopniu prezbiteratu.
Swoim kapłańskim zawołaniem uczynił słowa św. Pawła: „Wiem, Komu uwierzyłem” (2 Tm 1, 12). 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W parafii pełni następujące funkcje:

  • opiekun Domowego Kościoła
  • asystent parafialny KSM
  • przygotowanie młodzieży do bierzmowania
Funkcje pełnione w diecezji:
Dzień imienin: 29 czerwca 


r e z y d e n c i

ks. Henryk Abramowicz
Kanonik honorowy Kolegiackiej Kapituły Krypniańskiej.
 
Urodzony 9 listopada 1935 r. w Wasilkowie. W lipcu 1954 roku wstąpił do Seminarium w Białymstoku i, po ukończeniu formacji, 19 czerwca 1960 r., z rąk abp Władysława Suszyńskiego przyjął sakrament święceń w stopniu prezbitera. 
 

 


W parafii pełni następujące funkcje:

  • opiekun Grona Przyjaciół AWSD Białystok
  • opiekun Procesji
 
Funkcje pełnione w diecezji:
  • kapelan w Środowiskowym Domu Samopomocy przy MOPR Białystok
 
Przebieg pracy duszpasterskiej
  • 1960 - 1964 wikariusz parafii  ŚŚ. Piotra i Pawła w Zabłudowie
  • 1964 - 1984 wikariusz parafii Św. Rocha w Białymstoku
  • 1984 - 1996 wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Białymstoku
  • 1996 - 2005 wikariusz parafii Św Wojciecha B.M w Białymstoku
 
 

 

ks. Bogdan Skłodowski, dr teologii
Wikariusz naszej parafii w latach 2003-2005. Rezydent od 2014 roku.
 
Urodzony w 1978 r. w Białymstoku. We wrześniu 1997 r. wstąpił do Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku i po ukończeniu formacji w dniu 31 maja 2003 r. z rąk abp Wojciecha Ziemby przyjął sakrament święceń w stopniu prezbitera.
 
Swoim kapłańskim zawołaniem uczynił słowa św. Pawła: „Wiem, Komu zawierzyłem” (2 Tm 1, 12). 
 

Funkcje pełnione w diecezji:

  • Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Białostockiej;
  • Wykładowca Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

Dzień imienin: 19 marca

 

ks. Radosław Hryniewicki
Wikariusz naszej Parafii w latach 2006 - 2009
Obecnie pełni posługę duszpasterską w diecezji Foggia we Włoszech.
 
Urodzony w 1981 r. w Białymstoku. Pochodzi z parafii Przemienienia Pańskiego w Białymstoku. We wrześniu 2000 roku wstąpił do AWSD w Białymstoku, i po ukończonej formacji, 10 czerwca 2006 r., z rąk bp Edwarda Ozorowskiego przyjął sakrament święceń w stopniu prezbitera. 

Swoim kapłańskim zawołaniem uczynił słowa: 
"Mnie zaś dobrze jest być blisko Boga, w Panu wybrałem sobie schronienie." (Ps 73, 28)

 



K s i ę ż a   p o c h o d z ą c y   z   p a r a f i i :

ks. Łukasz Ruminowicz
Urodzony 05 września 1990 r. w Białymstoku.
Wstąpił do AWSD w Białymstoku. 
30 maja 2015 r. przyjął sakrament święceń w stopniu diakonatu z rąk J.E. Ks. Abp prof. dr hab. Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego, natomiast rok później, 28 maja 2016 r. przyjął sakrament święceń w stopniu prezbiteratu.
Swoim kapłańskim zawołaniem uczynił słowa: 
"Nie ja, co prawda, lecz łaska Boża ze mną" (1 Kor 15, 10b)
 
ks. Marcin Józef Piętka-Murawski
Urodzony 31 marca 1983 r. w Siemiatyczach w diecezji drohiczyńskiej. 
15 września 2003 roku wstąpił do AWSD w Białymstoku. 
6 czerwca 2008 r. przyjął sakrament święceń w stopniu diakonatu z rąk J.E. Ks. Abp prof. dr hab. Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego, natomiast rok później, 6 czerwca 2009 r. przyjął sakrament święceń w stopniu prezbiteratu.

Swoim kapłańskim zawołaniem uczynił słowa: 
"Gorliwość o dom Twój pochłania mnie" (J 2, 17)
 



K s i ę ż a   w i k a r i u s z e ,   k t ó r z y   p r a c o w a l i   w   p a r a f i i :

ks. Piotr Kobeszko 1982;  2007;  2015;  2016
ks. Dariusz Łuczaj 1973;  2002;  2013;  2016
ks. Tomasz Rogowski 1988;  2013;  2013;  2016
ks. Łukasz Okruszko 1980;  2005;  2011;  2015
ks. Marcin Czapski 1981;  2009;  2009;  2013
ks. Piotr Waliński 1978;  2004;  2009;  2013
ks. Józef Bach 1971;  2000;  2009;  2010
ks. Piotr Kobeszko 1982;  2007;  2007;  2011
ks. Radosław Hryniewicki 1981;  2006;  2006;  2009
ks. Adam Niemczynowicz 1976;  2002;  2006;  2007
ks. Piotr Piętka 1968;  1995;  2005;  2006
ks. Robert Markuszewski 1973;  1998;  2004;  2009
ks. Bogdan Skłodowski 1978;  2003;  2003;  2005
ks. Wojciech Trzaska 1977;  2002;  2002;  2004
ks. Marek Wiśniewski 1962;  1987;  2002;  2003
ks. Leszek Czerech 1970;  1996;  2000;  2002
ks. Stanisław Wojtach 1970;  1995;  1998;  2002
ks. Piotr Wojnach 1970;  1995;  1997;  1998

data urodzenia;   data święceń;  data nominacji;  data odwołania



Z m a r l i   K s i ę ż a   z w i ą z a n i   z   p a r a f i ą :

ś.p.
ks. Stefan Girstun

Kanonik honorowy Białostockiej Kapituły Katedralnej,
Prałat honorowy Jego Świątobliwości.
 
Urodzony 11 listopada 1928 r. w Małonce Mosarskiej w diecezji wileńskiej. W lipcu 1949 roku wstąpił do Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Wileńskiego w Białymstoku i po ukończeniu formacji,  20 czerwca 1954 r., z rąk abp Romualda Jałbrzykowskiego przyjął sakrament święceń w stopniu prezbitera. 
 
Swoim kapłańskim zawołaniem uczynił słowa: 
"Moja Matko, Miłosierna"



W parafii pełnił następujące funkcje:

 opiekun Kółek Żywego Różańca

 opiekun Parafialnego Oddziału Caritas
 
Przebieg pracy duszpasterskiej
 1954 - 1960 wikariusz parafii w Choroszczy
 1960 - 1966 administrator parafii w Choroszczy
 1970  - 1997 Dziekan Dekanatu Białystok Starosielce
 1966 - 2004 proboszcz parafii Św. Andrzeja Boboli w Białymstoku
 od 2004 roku wspomagał swoją posługą naszą wspólnotę parafialną
Zmarł 15 kwietnia 2008 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Pochowany na cmentarzu w Siedlcach.