#zostań w domu

zostan w domu

Drodzy parafianie, to najtrudniejsza informacja, spośród tych, które dotychczas musieliśmy Wam zakomunikować.
Drodzy, w związku ze zmieniającą się sytuacją i wprowadzonym wczoraj wieczorem ograniczeniem zgromadzeń powyżej 50 osób, które dotyczy również zgromadzeń religijnych, jako duszpasterze zostajemy postawieni w trudnej sytuacji organizacyjnej ograniczenia zgromadzeń do 50 osób. Niewyobrażalnym jest moment, kiedy jako kapłani mielibyśmy stanąć przed kościołem i odmówić uczestnictwa w Eucharystii komukolwiek.

ZAISTNIAŁY PRZEPIS OZNACZA W PRAKTYCE MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICTWA W EUCHARYSTII TYM, KTÓRZY ZAMÓWILI INTENCJE I NAJBLIŻSZEJ RODZINY. PROSIMY, WEŹCIE TO POD UWAGĘ I ZASTOSUJCIE.


Biorąc również pod uwagę ograniczone możliwości powierzchniowe naszej kaplicy przypominam o udzielonej dyspensie od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii i ponownie proszę abyście swoim bliskim (szczególnie osobom starszym i chorym) przypomnieli i wspólnie z nimi rozważyli w modlitwie i sercu decyzję o udziale w niedzielnej Eucharystii. Tak jak pisaliśmy wczoraj, jest to piękne i trudne zarazem.

Bardzo piękne jest przywiązanie do uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii i niech tak będzie zawsze. Trudno jest pozostać w domu, jednak w sytuacji zagrożenia poczujmy się zrozumiani przez Chrystusa. Tyle razy przychodziliśmy do Niego, dlaczego tym razem On nie miałby przyjść do nas. Przeżywane i związane z tym cierpienia i trudności duchowe jednoczmy z ofiarą Chrystusa i składajmy we wspólnych intencjach.
Przypominamy o możliwości uczestnictwa w Eucharystii za pośrednictwem mediów i komunii duchowej. Osobom uczestniczącym w tym czasie w modlitwie za pośrednictwem mediów przypominamy, że w sytuacji, gdy nie ma możliwości przyjęcia komunii św. poprzez spożycie Ciała/Krwi Pańskiej, można - jeśli się jest w stanie łaski uświęcającej - wzbudzić pragnienie przyjęcia komunii i powiedzieć o nim Bogu w dowolnej formie, prosząc o sakramentalne zjednoczenie z Chrystusem. Skutkuje to faktycznym przyjęciem łaski Najświętszego Sakramentu. Optymalną sytuacją jest uczynienie tego w trakcie uczestnictwa w transmisji mszy św. (ale uczestnictwa - a nie tylko oglądania z robieniem jednocześnie innych rzeczy).
Zostając w domu nie zostawiajcie modlitwy.
Pamiętając w tym trudnym czasie o nieskończonej mocy wstawiennictwa i ochrony, jaką daje całej ludzkości codzienne odnawianie ofiary Chrystusa na krzyżu, pamiętając, że ten wielki egzorcyzm, chroni świat przed złem i samozniszczeniem, my kapłani będziemy wiernie sprawować Eucharystię prosząc Boga w intencji chorych i oddalenie epidemii.
W niedzielę przeprowadzimy drogą internetową transmisję Mszy św. z naszego kościoła o godz. 9:00 i 12:00. Link będzie dostępny na naszym parafialnym facebooku oraz stornie internetowej: www.krolowarodzin.pl
Msze św. będziemy odprawiali według dotychczasowego porządku. Odwołujemy wszystkie dodatkowe nabożeństwa. Postaramy się na miarę możliwości umożliwić Wam uczestnictwo w niech poprzez drogę internetową.
Codziennie o godz. 20:30 będziemy transmitowali modlitwę różańcową z naszego kościoła.
Od poniedziałku w godz. 10:00-12:00 oraz 15:00 – 18:00 W naszym kościele będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu, a kapłan będzie dostępny w konfesjonale byśmy bezpiecznie i bez tłumu jeśli mamy pragnienie, mogli się pomodlić i skorzystać z posługi sakramentalnej i drogi nawrócenia.
Świat i dusza ludzka nie zazna spokoju dopokąd nie spocznie w Moim Miłosierdziu (Dz. 699). Zachęceni słowami Jezusa przekazanymi przez św. Faustynę pozostając w domach, módlmy się również koronką do Bożego Miłosierdzia. Z głęboką wiarą prośmy Boga o oddalenie zagrożenia, ochronę przed chorobami, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych.
Jako wspólnotę wierzących prosimy Was, nie oceniajmy zachowań innych i nie wywyższajmy się, a pokornie przyjmijmy wzajemny trud i ból jakim dla nas wierzących jest zaistniała sytuacja.
Drodzy parafianie. Jesteśmy w trudnej sytuacji, ale jesteśmy i pozostajemy w tym razem. Dziś jeszcze bardziej czujemy się braćmi i siostrami wobec trudności, które nas spotkały. Wirus może ograniczyć sposób naszego funkcjonowania, poruszania się, uczestnictwa w nabożeństwach, ale nie jest wstanie ograniczyć naszego serca. Jesteśmy wezwani do jeszcze głębszego przeżycia wielkiego postu. Wspólnie zanoszona modlitwa ma zawsze niesamowitą moc. I nawet jeśli fizycznie nie będziemy mogli być razem, to duchowo złączeni z całą komunią Świętych wzywajmy Bożej pomocy i opieki w obliczu trudności. Choć kościoły mogą być za chwilę zamknięte, to każdy z nas może w każdej chwili otworzyć Pismo Święte, wziąć różaniec do ręki, posłuchać dobrych rekolekcji internetowych. W tym szczególnym Wielkim Poście poczujmy się wezwani do poszukania czegoś więcej, innych pomocnych form budowania naszej relacji z Jezusem.
Proszę Was drodzy parafianie, dotrzyjcie z tą informacją do wszystkich w swoim otoczeniu.
Prosimy Was o modlitwę z nas w tym trudnym duchowo czasie i pozostajemy w łączności i modlitwie za Was.

Wasi duszpasterze.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok