26 maja - Uroczystość Najświętszej Trójcy

Nabożeństwo majowe w tym tygodniu: dziś o godz. 17:30 – poniedziałek – środa po Mszy św. o godz. 18:00, w czwartek na zakończenie procesji oraz w piątek po wieczornej Mszy św. połączone z nieszporami eucharystycznymi. 

W sobotę rozpoczynamy nabożeństwo czerwcowe, którym będziemy modlić się od poniedziałku do piątku po Mszy św.  o godz. 18:00 a w soboty i niedziele o godz. 17:30. 

W czwartek 30 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Zgodnie ze zwyczajem w tym dniu odbędzie się procesja eucharystyczna, która przejdzie tradycyjną trasą ulicami naszej parafii. Już dziś serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzyków w zwyczajowych miejscach. Będziemy wdzięczni za potwierdzenie swojej gotowości i możliwości ich przygotowania. Ulegają zmianie godziny Mszy św. i procesji. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 ( po tej Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna), 12:00 i 18:00. W środę po wieczornej eucharystii zapraszamy wszystkich członków Białej Procesji na spotkanie organizacyjne. Bardzo prosimy i zachęcamy do uczestnictwa w procesji dzieci z naszje parafii szczególnie te, które w tym roku przystąpiły po raz pierwszy do komunii świętej. 

W oktawie Bożego Ciała codziennie po wieczornej Mszy św. nieszpory eucharystyczne i procesja. 

Arcybiskup Metropolita Białostocki Józef Guzdek, na podstawie kan. 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 31 maja 2024 r. wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji o pokój na świecie (dziesiątek różańca) lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.

2 czerwca w niedzielę o godz. 10:30 Msza św. w rocznicę I komunii św. Serdecznie zapraszamy dzieci klas 4 szkół podstawowych wraz z rodzicami do wspólnej modlitwy. Tego dnia na terenie placu kościelnego w godz. od 14:00 do 17:00 odbędzie się festyn na który serdecznie zapraszają Harcerze. 

1 czerwca w sobotę przypada międzynarodowy dzień dziecka. Nabożeństwo pierwszej soboty tradycyjnie o godz. 17:00. 

Kolejny "Męski Różaniec" odbędzie się w sobotę 1 czerwca. O godz. 9:00 Msza św. i medytacja pierwszosobotnia w bazylice św. Rocha, a później przejście z figurą Matki Bożej na Rynek Kościuszki.

Już 1, 2 i 23 czerwca z okazji Dnia Dziecka i Dnia Ojca parafialne Kino Ton w Białymstoku przygotowało słuchowiska na żywo pt. „Familijny Skarbczyk”. Cykl otwierają opowieści biblijne.

Uroki Familijnego Skarbczyka ukażą przed dziećmi wspaniali artyści, na co dzień grający w muzycznych i operowych teatrach w Polsce: Ewa Łobaczewska  i  Rafał Supiński. Aranżacje i akompaniament przygotował Max Fedorov. Jest to wydarzenie dla dzieci w wieku od 2 do 9 lat i ich rodziców. Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.kinoton.com.pl

Ojcowie jezuici zapraszają na Rekolekcje Ignacjańskie, które będą prowadzone w domach rekolekcyjnych Archidiecezji Białostockiej od sierpnia 2024 r. Informacje i zapisy odbywają się przez stronę: www.bialystok.jezuici.pl

Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku zaprasza na spotkanie autorskie z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim pt. Jak czytać Pismo Święte promujące najnowsze tłumaczenie Tory czyli Pięcioksięgu Mojżesza. Spotkanie odbędzie się dn. 28 maja o godz. 18.45 w oratorium św. Jerzego w parafii św. Wojciecha w Białymstoku


Życzymy Wam dobrego tygodnia!

Wasi duszpasterze.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:

Śp. + Andrzej Smółko l. 69

Śp. + Wanda Zalewska l. 86

Śp. + Zdzisław Sawicki l. 92


Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

19 maja - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Obchodzimy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Poświęćmy dziś choćby kilka sekund na świadome zaproszenie Ducha Świętego do swojego życia. Zaświadczamy, że to zaproszenie zaowocuje. Za odśpiewanie hymnu “O Stworzycielu Duchu przyjdź” - a robimy to na początku każdej dzisiejszej Eucharystii - możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Skorzystajmy z tej okazji, ofiarując odpust za siebie lub osobę zmarłą. Po Mszy św. o godz. 18:00 z racji na 19 dzień miesiąca Nowenna do Św. Józefa.

Nabożeństwo majowe od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18:00 a w sobotę i niedzielę o godz. 17:30.

W poniedziałek – 21.05. – Święto NMP Matki Kościoła.

W czwartek – 23.05. – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.

W czwartek – 23.05. – młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk JE ks. Abpa Józefa Guzdka. Msze św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania o godz. 18:00 i 19:30. Intencje Mszy św. z godz. 18:00 tego dnia będą odprawione o godz. 7:00. Na nabożeństwo majowe zapraszamy ze świecami o godz. 21:00 przy figurce Matki Bożej przed naszą kaplicą. Spowiedź kandydatów do bierzmowania w środę w godz. od 16:00 do 18:00 oraz od 19:00 do 21:00. Bardzo prosimy o modlitwę za tych młodych i ich rodziny.

W piątek – 24.05. – Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej.

W czwartek 30 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Zgodnie ze zwyczajem w tym dniu odbędzie się procesja eucharystyczna, która przejdzie tradycyjną trasą ulicami naszej parafii. Już dziś serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzyków w zwyczajowych miejscach. Będziemy wdzięczni za potwierdzenie swojej gotowości i możliwości ich przygotowania. Ulegają zmianie godziny Mszy św. i procesji. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 (po tej Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna), 12:00 i 18:00.

Dziękujemy za okazywaną życzliwość i dobro! Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła. W minioną niedzielę złożyliśmy na ten cel 17 046 zł. Dziękujemy rodzicom i dzieciom, które wczoraj przystąpiły do I Komunii Świętej, za dar ołtarza jako ofiarę na budowę kościoła w kwocie 2 000 zł.

Piesza Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę 25 maja. Wyjście pielgrzymki spod białostockiej Archikatedry o godz. 14:00. Pielgrzymowanie zakończy Msza św. sprawowana o godz. 18:00. Zapraszamy do uczestnictwa.

Pielgrzymka na rolkach do Świętej Wody wyruszy spod archikatedry białostockiej 26 maja 2024. Przejazd odbędzie się trasą ścieżek rowerowych. Rozpoczęcie o godz. 16:00. Zapraszamy.

XI Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych do Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce odbędzie się w sobotę 1 czerwca 2024 r.

Słowo ks. Abpa Józefa Guzdka

W sobotę, 25 maja 2024 r. o godz. 10:00, w białostockiej Archikatedrze sześciu diakonów naszego seminarium otrzyma święcenia prezbiteratu. To bardzo ważne wydarzenie dla całej naszej Archidiecezji. Z tej okazji bardzo Was proszę o modlitwę za naszych diakonów, którzy obecnie przeżywają swoje rekolekcje przed święceniami. Serdecznie zapraszam do białostockiej Archikatedry na uroczystość święceń. Proszę także, byście nie ustawali w żarliwej modlitwie w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie.

Z pasterskim błogosławieństwem ks. Abp Józef Guzdek, Metropolita Białostocki.

Wśród wyświęcanych diakonów jest również diakon Konrad Łabieniec, który rok temu odbywał roczne praktyki duszpasterskie w naszej parafii. Mszę św. prymicyjną odprawi on w rodzinnej parafii MB Nieustającej Pomocy w Białymstoku 26 maja w niedzielę o godz. 12:00.

Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku ogłasza nabór na etap propedeutyczny formacji w roku akademickim 2024/2025. Przyjmowanie kandydatów rozpoczyna się od dnia 3 czerwca 2024 r. Wszelkie pytania związane z podjęciem formacji na etapie propedeutycznym w AWSD w Białymstoku prosimy kierować bezpośrednio do rektoratu seminarium. Więcej szczegółów na stronie internetowej seminarium oraz na plakatach.

Życzymy Wam dobrego tygodnia!

Wasi duszpasterze.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła:
Śp. Janina Helena Wojtecka l. 75
Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.

12 maja - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa majowe. Nasza wspólna modlitwa Litanią Loretańską przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie codziennie od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18:00, a w soboty i niedziele o godz. 17:30. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, jest ona połączona z nabożeństwem majowym. W maju Nowenna do NMP Królowej Rodzin we środy po Mszy św. o godz. 18:00 połączona z nabożeństwem majowym.

W poniedziałek 13 maja - Wspomnienie NMP z Fatimy. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20:00. Nasze czuwanie modlitewne przeprowadzimy na wzór modlitwy w Fatimie i zakończymy procesją fatimską. Bardzo prosimy o zabranie ze sobą świec.

14 maja we wtorek - Święto Św. Macieja Apostoła. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Maciej, który jak wiemy posługuje obecnie w Ekwadorze. Otoczmy go naszą życzliwą pamięcią modlitewną.

16 maja we czwartek - Św. Św. Andrzej Boboli, Prezbitera i Męczennika. Zapraszamy serdecznie wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia oraz wszystkich wiernych naszej parafii do uczestnictwa w Wigilii Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. W sobotę o godz. 18:00 Msza św. oraz wspólne czuwanie w naszym kościele a o godz. 21:00 ogólnodiecezjalne czuwanie w archikatedrze pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Józefa Guzdka.

W przyszłą sobotę 18 maja dzieci klas 3 ze Szkoły Podstawowej nr 16 przystąpią do I Komunii Św. Dzień wcześniej, w piątek odbędzie się spowiedź dzieci i rodziców. Bardzo prosimy o modlitewną pamięć za dzieci i ich rodziny.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to również 19 dzień miesiąca. Zapraszamy na Nowennę do Św. Józefa po Mszy św. o godz. 18:00.

Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę 25 maja. Wyjście pielgrzymki spod białostockiej Archikatedry o godz. 14:00. Pielgrzymowanie zakończy Msza św. sprawowana o godz. 18:00. Zapraszamy do uczestnictwa.

Dziękujemy za okazywaną życzliwość i dobro! Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła złożone podczas dzisiejszej tacy. Dziękujemy rodzicom i dzieciom, które wczoraj przystąpiły do I Komunii Świętej, za dar ołtarza jako ofiarę na budowę kościoła w kwocie 3700 zł.

Życzymy Wam dobrego tygodnia!

Otaczamy Was modlitwą.

Wasi duszpasterze.

5 maja - VI Niedziela Wielkanocna

Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa majowe, wspólnej modlitwy Litanią Loretańską przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18:00, a w soboty, niedziele o godz. 17:30.

W maju Nowenna do NMP Królowej Rodzin we środy po Mszy św. o godz. 18:00 połączona z nabożeństwem majowym.

6 maja – poniedziałek – Święto Św. Filipa i Jakuba, Apostołów.
8 maja – środa – Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski

W sobotę 11 maja dzieci klas 3 ze Szkoły Podstawowej nr 12 przystąpią do I Komunii Św. Dzień wcześniej w piątek odbędzie się spowiedź dzieci i rodziców. Bardzo prosimy o modlitewną pamięć za dzieci i ich rodziny.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie Koła Misyjnego Dzieci.
Na Mszę św. o godz. 14:00 zapraszamy młodzież, która 23 maja przyjmie sakrament bierzmowania w naszej parafii. Prosimy aby na to spotkanie przybyli również rodzice.
Ofiary, które w tym dniu złożymy na tacę będą przeznaczone na fundusz stolarki okiennej do nowego kościoła.

Dziękujemy za okazywaną życzliwość i dobro! Życzymy Wam dobrego tygodnia!

Otaczamy Was modlitwą.

Wasi duszpasterze.

28 kwietnia - V Niedziela Wielkanocna

 1. W najbliższą środę rozpoczynamy maj, a razem z nim tradycyjne nabożeństwa majowe. Zapraszamy Was do modlitwy Litanią Loretańską przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18:00, a w soboty, niedziele i uroczystości o godz. 17:30. Tego dnia (1 maja) obchodzimy także wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika. To doskonała okazja, by powierzyć Bogu w modlitwie naszą codzienną pracę. To też jest miejsce spotkania z Panem.
 2. W piątek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to również państwowe Święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Tego dnia Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona przez Arcybiskupa Metropolitę Józefa Guzka, o godz. 11.00 w Archikatedrze Białostockiej. Zapraszamy do udziału w ww. uroczystości oraz wspólnej modlitwy za wstawiennictwem NMP Królowej Polski. Z racji na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W dniach 1 i 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. 4 maja (sobota) odbędzie się Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Hasłem tegorocznego pielgrzymowania są słowa: "Zło dobrem zwyciężaj". Zapraszamy mężczyzn do wspólnego pielgrzymowania. Zbiórka przy naszym kościele o godz. 8:30. Zapisy organizowane są na trasie. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny do Białegostoku.
 5. Przed nami pierwszy tydzień miesiąca. W związku z tym zapraszamy Was na “pierwsze” w miesiącu nabożeństwa:
  • W pierwszy czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. będziemy modlić się w intencji powołań. Następnie zapraszamy na spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium Duchownego. W godz. od 20:00 do 24:00 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy domu parafialnego (wejście przy kancelarii).
  • W pierwszy piątek miesiąca z racji na Uroczystość NMP Królowej Polski nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną.
  • W pierwszą sobotę miesiąca odprawimy nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o 17:00. W planie, jak zwykle, modlitwa różańcowa i 15-minutowe rozważanie.
  • W pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o 12:00 zapraszamy na nieszpory eucharystyczne i procesję.
 6. W niedzielę 5 maja na nabożeństwo majowe o godz. 17:30 oraz Eucharystię o godz. 18:00 szczególnie zapraszamy maturzystów oraz ich rodziców. Nie każdy mógł być obecny na corocznej pielgrzymce na Jasną Górę. Dlatego zapraszamy aby w przeddzień egzaminów wspólnie modlić się o Światło Ducha Świętego i rozeznanie drogi życiowej. Przywołamy też wstawiennictwa św. Józefa z Kupertynu, który jest patronem zdających egzaminy.
 7. 17 kwietnia posługę w naszej parafii zakończył ks. Marek. Poprosił o możliwość rocznego urlopu poza wspólnotą diecezjalną i taką zgodę otrzymał. Dziękując za wszelkie dobro, które przez Jego posługę stało się naszym udziałem, otoczmy Go naszą modlitwą.
 8. Dziękujemy za okazywaną życzliwość i dobro! W tym za wspieranie budowy naszej świątyni. W minioną niedzielę ks. proboszcz głosił homilię w Bazylice w Bydgoszczy. Tamtejsi Parafianie po Mszach św. złożyli do puszki na rzecz budowy naszego kościoła 20560 zł.
 9. Życzymy Wam dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

Otaczamy Was modlitwą.

Wasi duszpasterze.

21 kwietnia - IV Niedziela Wielkanocna

 1. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołanie kapłańskie i zakonne.
  • 23 kwietnia (wtorek) – Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika
  • 24 kwietnia (środa) – Uroczystość Św. Jerzego, Męczennika
  • 25 kwietnia (Czwartek) – Święto Św. Marka, Ewangelisty
  • 27 kwietnia o godz. 19:30 Droga do Kany czyli modlitwa o dobrego męża i dobrą żonę.
 2. W przyszłą niedzielę 28 kwietnia przypada wspomnienie Św. Joanny Beretty Molla, której relikwie znajdują się w naszej parafii. Podczas Mszy św. o godz. 10:30 zostaną w naszej wspólnocie ustanowieni nowi ministranci.
 3. Zostały ostatnie cztery miejsca na samolotową parafialną pielgrzymkę do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny min. do Sanktuarium Matki Bożej w MEDJUGORIE, która odbędzie się w dniach 3-10 lipca. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę przeznaczone na fundusz stolarki okiennej do nowego kościoła, w ubiegłą niedzielę na ten cel złożyliśmy 18570 zł. Dziękujemy za okazywaną życzliwość i troskę.
 5. W dniu dzisiejszym ks. proboszcz głosi Słowo Boże w Bazylice w Bydgoszczy i zbiera ofiary na fundusz budowy naszego kościoła.
 6. Życzymy Wam dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

Otaczamy Was modlitwą.

Wasi duszpasterze.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła:

Śp. Helena Olszewska l. 96

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

14 kwietnia - III Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiejszą niedzielą Biblijną rozpoczynamy Tydzień Biblijny.
 2. W piątek 19 kwietnia po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na modlitwę Nowenną do Św. Józefa.
 3. Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku zapraszają do udziału w pielgrzymowaniu Białostockim Szlakiem bł. Michała Sopoćki. Pierwszy etap odbędzie się w poniedziałek 15 kwietnia i rozpocznie się Mszą Świętą w Bazylice Św. Rocha o godz. 18.00. Po Mszy Świętej nastąpi przejście do Bazyliki Katedralnej. Tegoroczne pielgrzymowanie będzie zarazem przygotowaniem do obchodów 50. rocznicy śmierci bł. Michała.
 4. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty "To czyńcie na moją pamiątkę, czyli ofiarny wymiar Eucharystii". Wykład wygłosi dominikanin – o. Piotr Laskowski. Zapraszamy w sobotę 20 kwietnia na Mszę Świętą o godz. 10:00, a potem na wykład o 11:00 do Arkad Katedralnych (wejście A za katedrą białostocką).
 5. W przyszłą niedzielę (Dobrego Pasterza) rozpoczniemy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Słowo Boże wygłosi al. Julian Iwanicki a ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku.
 6. Jest jeszcze kilka miejsc na samolotową parafialną pielgrzymkę do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny min. do Sanktuarium Matki Bożej w MEDJUGORIE, która odbędzie się w dniach 3-10 lipca. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Szczegółowy program w wersji drukowanej jest dostępny przy wyjściu z Kościoła.
 7. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tace przeznaczone na fundusz stolarki okiennej do nowego kościoła oraz za okazywaną życzliwość i dobro. Życzymy Wam dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

Otaczamy Was modlitwą.

Wasi duszpasterze.

7 kwietnia - Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. 07.04. – niedziela – Święto Bożego Miłosierdzia. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia, którego mottem przewodnim są słowa „…każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał” (1J 5, 1). O godz. 13:00 wyruszy z naszej parafii XI Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. W dniu dzisiejszym po Mszach św. zbiórka ofiar na Caritas Archidiecezji Białostockiej.
 2. 08.04 – Poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. o godz. 6:30, 7:00 i 18:00. W poniedziałek (08.04) na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Spowiedzi oraz Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej nr 12 a we środę (10.04) na Mszę św. o godz. 18:00 rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Spowiedzi oraz Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej nr 16
 3. 13.04 – Sobota – Spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 10:00 i 12:00.
 4. 13.04. – Sobota – Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o godz. 18:00.
 5. W dniach 3-10 lipca odbędzie się samolotowa parafialna pielgrzymka do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny min. do Sanktuarium Matki Bożej w MEDJUGORIE. Szczegółowy program w wersji drukowanej jest dostępny przy wyjściu z Kościoła.
 6. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego tj. 8 kwietnia (poniedziałek) parafia w Dobrzyniewie przeżywać będzie doroczny odpust. Z tej okazji ks. Proboszcz zaprasza Księży wraz z członkami parafialnych Biur i Kół Radia Maryja do udziału w tej uroczystości. Msza św. transmitowana przez TV Trwam i Radio Maryja rozpocznie się o godz. 18.00.
 7. XVIII Mistrzostwa Polski Księży w Piłce Nożnej Halowej odbędą się w Białymstoku w dn. 12-13 kwietnia br. Zapraszamy do kibicowania, szczegóły na plakatach.
 8. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżonków na kolejne spotkanie formacyjno-modlitewne we wtorek 9 kwietnia o godz. 18.00 do kaplicy Sióstr Misjonarek przy ul. Stołecznej 5.
 9. Ukazał się kwietniowy numer „Dróg Miłosierdzia”. W związku z obchodzoną dziś Niedzielą Miłosierdzia, warto przeczytać rozmowę z pallotynem ks. Mariuszem Marszałkiem "Od pobożności do duchowości Bożego miłosierdzia" oraz artykuł pod tytułem "Bóg chce być wielbiony w miłosierdziu". Pomocą w przeżyciu trwającego okresu wielkanocnego może być lektura kilku artykułów na temat Zmartwychwstania Pańskiego. Jeden z nich mówi o Zmartwychwstaniu Jezusa w relacjach Ewangelistów, inny traktuje o jednym z Apostołów - św. Tomaszu, zwanym niewiernym. W stałych rubrykach polecamy teksty: "Modlitwa uwielbienia - sposób na trudności" oraz "Eucharystia - wszystko czego potrzebuję". Zapraszamy do lektury!
 10. Dziękujemy za okazywaną w okresie świątecznym życzliwość i dobro. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na fundusz stolarki okiennej do kościoła.

Życzmy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

Otaczamy Was modlitwą.

Wasi duszpasterze.

24 marca - Niedziela Palmowa

24.03. – Niedziela Męki Pańskiej – Porządek Mszy św. wg. stałego tradycyjnego porządku. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św.

Nabożeństwa pasyjne w najbliższym tygodniu:

Gorzkie Żale - niedziela o godz. 17.15, wtorek o godz. 18.30.

25.03. - 27.03. - Wielki Poniedziałek – Wielka Środa

Msze św. o godz. 6:30, 7:00, 18:00.

Od poniedziałku do środy w godz. 19:00-21:00 w naszym kościele będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Osoby chcące skorzystać ze spowiedzi i komunii św. prosimy zgłaszać dziś po Mszach św. Odwiedzimy te osoby z posługą sakramentalną w Wielką Środę od godz. 9:00.

Kancelaria parafialna czynna do Wielkiej Środy włącznie. Prosimy by w tym czasie załatwić wszelkie potrzebne formalności przed świętami.

28 marca - Wielki Czwartek

Nie ma Mszy św. porannych. O godz. 9.00 w Archikatedrze białostockiej Msza krzyżma pod przewodnictwem Abp. Józefa Guzdka. W czasie tej Mszy kapłani odnowią swoje przyrzeczenia i zostaną poświęcone oleje święte.

18:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej

19:30 – 24:00 Możliwość indywidualnej modlitwy i Adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy

29 marca - Wielki Piątek

7:00 – 18:00 - Możliwość indywidualnej modlitwy i Adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy.

9:00 – Liturgia Godzin - Godzina Czytań i Jutrznia.

18:00 – Liturgia Męki Pańskiej

20:00 – 24:00 - Możliwość Adoracji Krzyża oraz indywidualnej modlitwy i Adoracji Pana Jezusa w Grobie Pańskim. Rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.

30 marca - Wielka Sobota

7:00 – 22:00 - Możliwość indywidualnej modlitwy i Adoracji Pana Jezusa w Grobie Pańskim.

9:00 – Liturgia Godzin - Godzina Czytań i Jutrznia.

10:00 – 15:00 – błogosławieństwo pokarmów co 30 minut.

22:00 – Wigilia Paschalna połączona z procesją rezurekcyjną (Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych – prosimy o zabranie ze sobą świec). W związku z procesją rezurekcyjną połączoną z Wigilią Paschalną nie będzie Mszy św. Rezurekcyjnej o godz. 6:00.

1:00 – 7:00 - Możliwość indywidualnej modlitwy i Adoracji Pana Jezusa.

Prosimy o podjęcie dyżuru Nocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Osoby, które mogą podjąć się czuwania o poszczególnych godzinach prosimy o zgłoszenie się do zakrystii i wpisanie na wybraną godzinę czuwania.

31 marca - Niedziela - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 (z Nowenną przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia) i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 14:00 i 19:30.

1 kwietnia – Poniedziałek Wielkanocny

Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 (z Nowenną do Bożego Miłosierdzia) i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 14:00 i 19:30.

Od wtorku 2 kwietnia powrócimy do zwykłych dla dni powszednich godzin odprawiania Mszy świętych o godz. 6:30, 7:00 i 18:00. Nowenną do Bożego Miłosierdzia będziemy modlić się po Eucharystii o 18:00.

8 kwietnia w niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Z tej okazji organizowana jest XII Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Nasza grupa wyruszy spod kościoła o godzinie 13:00. Dwie godziny później, w godzinie Bożego Miłosierdzia, zostanie odprawiona Msza św. Zapraszamy Was do wspólnego pielgrzymowania i modlitwy. W tym dniu przed ołtarzem będzie można złożyć skarbonki Caritas z wielkopostną jałmużną…

Serdecznie dziękujemy za Waszą liczną obecność podczas rekolekcji parafialnych oraz rekolekcji dla dzieci szkół podstawowych a także za wspólną modlitwę i świadectwo wiary wyrażone podczas wczorajszej parafialnej Drogi Krzyżowej.

Dziękujemy za okazaną pomoc ubogim naszej parafii. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu nasi wolontariusze przygotowali świąteczne wsparcie najbardziej potrzebującym z naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy za Wasze ogromne serce i dobro.

Dziękuję za ofiary składane na fundusz budowy kościoła. Dziękujemy wspólnocie parafii św. Patryka w Warszawie, która na zakończenie rekolekcji prowadzonych przez ks. proboszcza, złożyła na budowę naszego kościoła 24135 zł.

Dziękujemy za okazywaną życzliwość i troskę. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszej parafii życzymy błogosławionego czasu Wielkiego Tygodnia.

Szczęść Boże.

Wasi duszpasterze.

17 marca - V Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, pod hasłem: “Droga Piotra…” które poprowadzi ks. Grzegorz Grąbczewski, kapłan diecezji Gliwickiej.

Plan rekolekcji:

17 marca - Niedziela – Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7:00. 9:00, 10:30, 12:00, 14:00, 18:00, 19:30.

18 marca – Poniedziałek – Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7:00, 9:00, 18:00 i 19:30

19 marca – Wtorek – Ur. Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7:00, 9:00, 18:00 i 19:30

19 marca – wtorek o godz. 17:30 Nowenna do Św. Józefa.

Spowiedź podczas każdej Mszy św. rekolekcyjnej. Po zakończeniu rekolekcji od środy do piątku (20-22 marca) możliwość Adoracji Najśw. Sakramentu i spowiedzi w godz. 19:00-21:00.

Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży ze Szkół Podstawowych nr 12 i 16 odbędą się w dn. 20-22 marca i poprowadzi je ks. Gaweł Korzeniecki.

Plan rekolekcji:

20 marca - środa

 • godz. 9:00 – Spotkanie rekolekcyjne dla uczniów klas IV-VI.
 • godz. 10:30 – Spotkanie rekolekcyjne dla uczniów klas I-III.
 • godz. 12:30 – Spotkanie rekolekcyjne dla uczniów klas VII-VIII.

21 marca – czwartek

 • godz. 9:00 – Spotkanie rekolekcyjne dla uczniów klas IV-VI.
 • godz. 10:30 – Spotkanie rekolekcyjne dla uczniów klas I-III.
 • godz. 12:30 - Spotkanie rekolekcyjne dla uczniów klas VII-VIII.

22 marca – piątek

 • godz. 9:00 – Spotkanie rekolekcyjne dla uczniów klas IV-VI. Msza św. z nauką rekolekcyjną.
 • godz. 10:30 – Spotkanie rekolekcyjne dla uczniów klas I-III. Msza św. z nauką rekolekcyjną.
 • godz. 12:30 - Spotkanie rekolekcyjne dla uczniów klas VII-VIII. Msza św. z nauką rekolekcyjną.

Nabożeństwa pasyjne w najbliższym tygodniu:

Gorzkie Żale - niedziela o godz. 17.15

Droga Krzyżowa – piątek o godz. 10:30

W piątek od godz. 18:45 do godz. 21:00 Adoracja Krzyża.

W sobotę 23 marca po Mszy św. o godz. 18:00 Droga Krzyżowa ulicami parafii. Weźmy ze sobą świecę/lampiony.

W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej – poświęcenie palm na każdej Mszy św. O godz. 10:00 rozstrzygnięcie konkursu palm przed kaplicą a następnie procesja i Msza św. o godz. 10:30.

Dziękujemy za zaangażowanie w Wielkopostną zbiórkę żywności. Torby samarytanki, które znajdują się przed ołtarzem wypełnione produktami, możemy składać jeszcze do wtorku, czyli do zakończenia rekolekcji.

Dziękujemy za ofiary składane na w kancelarii i na konto na fundusz stolarki okiennej. W minioną niedzielę na tacę na ten cel złożyliśmy 15745 zł. Dziękujemy również proboszczowi i parafianom Parafii Zwiastowania NMP w Dobrzyniewie, którzy w minioną niedzielę na zakończenie rekolekcji prowadzonych przez ks. proboszcza złożyli 13170 zł na rzecz budowy naszej świątyni.

Ks. proboszcz prowadzi dziś rekolekcje wielkopostne w Parafii św. Patryka w Warszawie. Jak zawsze, głosząc Słowo Boże zbiera również ofiary na budowę naszej świątyni. Otoczmy modlitwą wszystkich naszych darczyńców.

W minionym tygodniu odeszli od nas:

Śp. + Władysław Kucharewicz l. 90

Śp. + Walentyna Roszkowska l. 89

Śp. + Tamara Kobeszko l. 77 (mama ks. Proboszcza)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ogłoszenia ogólnodiecezjalne

W poniedziałek 18 marca przypada dzień imienin Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego, natomiast dzień później, 19 marca, Arcybiskupa Metropolity Józefa Guzdka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Pasterzach.

Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego odbędzie się w piątek,
22 marca i przejdzie ulicami Białegostoku od Archikatedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przed Archikatedrą. Zapraszamy do uczestnictwa.

Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku we współpracy z Archidiecezjalnym Duszpasterzem Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza na wielkoczwartkowe spotkanie ministrantów, które odbędzie się w gmachu Seminarium przy ul. Warszawskiej 46 w Białymstoku dn. 28 marca 2024r. Spotkanie rozpocznie się po Mszy Świętej Krzyżma. W programie: poczęstunek, Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! (spotkanie z ks. Adamem Anuszkiewiczem) oraz konkurs wiedzy liturgicznej.

Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej (od 16 roku życia) organizowane w dniach: 5-7 kwietnia 2024 r. Rekolekcje rozpoczną się w piątek o godz. 16.30, a zakończą się w niedzielę po południu. Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej: www.awsd.bialystok.pl

Zapraszamy do udziału w trzydniowych rekolekcjach ekumenicznych, adresowanych w sposób szczególny do rodzin dwuwyznaniowych. Rozpocznie je Liturgia Uprzednio Uświęconych Darów celebrowana w prawosławnej parafii Zmartwychwstania Pańskiego (ul. Sikorskiego) w piątek 22 marca o godz. 17.00. Następne dni rekolekcyjne będą przeżywane w Kościołach: rzymskokatolickim: sobota godz. 19.00 (stary kościół farny) oraz ewangelicko-augsburskim: niedziela godz. 10.00 (ul. Dolistowska).

Zespół Szkół Katolickich im. ks. F. Blachnickiego w Białymstoku przy ul. Transportowej 2 ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2024/2025 do Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Przedszkola. Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się w piątek 22.03.2024 r. w godz. 17.00-19.00. Więcej informacji na temat szkoły można znaleźć na stronie internetowej www.szkolabudujemyludzi.pl oraz w sekretariacie pod numerem tel. 85 67 47 677.

Od 16 marca trwa nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy do uczestnictwa. Więcej informacji na plakatach oraz stronie internetowej nowenny: nowenna2120.pl

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok