1. W tym tygodniu:
  • 13.08 – wtorek – po wieczornej Mszy św. nabożeństwo fatimskiej i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Przynieśmy na procesję świece.
  • 14.08. - środaWspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Prezbitera, Męczennika po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin.
  • 15.08 – czwartekUroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Na wszystkich Mszach św. poświecenie plonów i kwiatów. Jest to dzień ważny też dla naszej parafii. 15 sierpnia 1998 r. w Białostockiej Katedrze ks. Abp poświęcił wizerunek Matki Bożej Królowej Rodzin, który znajduje się w naszej świątyni. Zapraszam by w tym dniu, kiedy poświęcamy plony i kwiaty przyjść na Eucharystię i przynieść Matce Bożej kwiat róży. W tym geście składania róż wyrazimy oddanie i zawierzenie Maryi oraz nasze duchowe owoce i wdzięczność Maryi za otrzymane łaski. Po zakończonej w tym dniu Eucharystii będzie można złożyć róże przed ołtarzem, a płatki pobłogosławionych róż dołączymy do obrazków z wizerunkiem Matki Bożej Królowej Rodzin, które przygotowujemy. W tym dniu ofiary do puszek na archidiecezjalne radio „i”.
  • 16.08 – piątek - rozpoczynamy doroczną wielką Nowennę do Matki Bożej Królowej Rodzin przygotowująca do Uroczystości Odpustowej Matki Bożej Królowej Rodzin, która odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia. Będziemy modlić się codziennie przez dziewięć dni po wieczornej Mszy św. Intencje poszczególnych dni nowenny widnieją na tablicy ogłoszeń.
  • 17.08 – sobotaWspomnienie św. Jacka, Prezbitera.
 2. Do nabycia jest czasopismo „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do lektury.
 3. W niedzielę 18 sierpnia odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne upamiętniające mieszkańców naszego miasta pomordowanych w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku. Z tej okazji godz. 18.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odprawiona będzie Msza Święta w intencji poległych oraz za mieszkańców Białegostoku a o godz. 20.00 odbędzie się MODLITWA przy Krzyżu – Pomniku (ul. Gen. Maczka).
 4. Dziękujemy za ofiary na budowę naszej nowej świątyni. W ubiegłym tygodniu na ten cel złożono 1370 zł. Dziękujemy również za ofiary złożone na dzisiejszą tacę oraz tradycyjnie za składaną makulaturę.

Dziękujemy wszystkim za okazywaną życzliwość i życzymy dobrego tygodnia.
Szczęść Boże!

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:
+ Maria Radziszewska l. 78
+ Marek Księżopolski l. 56
+ Marek Woronowicz l. 60

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 1. W tym tygodniu:
  • 6.08 – wtorek – Święto Przemienienia Pańskiego. O godz. 18.00 – Msza św. w int. mieszkańców z ul. Produkcyjnej.
  • 7.08. - środa –po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin.
  • 8.08 – czwartek – Wspomnienie św. Dominika, Prezbitera.
  • 9.08 – piątek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy, Patronki Europy
  • 10.08 – sobota – Święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika.
 2. Do nabycia jest czasopismo „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do lektury.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu zaangażowali się w prace na rzecz wspólnoty parafialnej, za poświęcony czas, włożony wysiłek w porządkowanie terenu kościelnego oraz użyczenie odpowiedniego sprzętu do prac.
 4. Dziękujemy za ofiary na budowę naszej nowej świątyni. W ubiegłym tygodniu złożono 1835 zł. i 40 euro (w tym 1110 zł złożyli mieszkańcy ul. Produkcyjnej z okazji dorocznej Mszy św. w ich intencji). Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję za składaną makulaturę. W przyszłą niedziele ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na budowę naszej świątyni.
 5. Zapraszamy na fanpage naszej parafii na portalu Facebook

Dziękujemy wszystkim za okazywaną życzliwość i życzymy dobrego tygodnia.
Szczęść Boże!

 1. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów przez wstawiennictwo św. Krzysztofa.
 2. W tym tygodniu:
  • 29.07. – poniedziałek – Wspomnienie św. Marty.
  • 31.07. – środa – Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, Prezbitera, w tym dniu po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin.
  • 01.08. – czwartek – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, po Mszy św. godzina święta.
  • 02.08. – piątek - pierwszy piątek miesiąca. Msza św. i nabożeństwo ku czci Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00. Osoby chcące skorzystać w tym dniu z sakramentu pokuty prosimy w miarę możliwości o wcześniejsze przyjście do kościoła. Spowiadać będziemy z rana od 6.30, po południu od godz. 17.30.
  • 03.08. – sobota – pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o godz. 7.00.
  • 04.08 – niedziela – pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12:00 Nieszpory i procesja Eucharystyczna.
 3. Do nabycia jest czasopismo „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do lektury.
 4. Stowarzyszenie Rodzina na Plus działające przy naszej parafii zaprasza na kolejną autokarową pielgrzymkę, tym razem na trasie Toruń – Chełmno. Pielgrzymka odbędzie się w dn. 21-22 września br. Koszt 330 zł. Kontakt do organizatorów można uzyskać w kancelarii lub z wywieszonych ogłoszeń.
 5. Różaniec męska sprawa – śladami tajemnic. Modlitwa różańcowa mężczyzn w najbliższy wtorek o godz. 20:00 w naszej parafii.
 6. Z racji zbliżającego się odpustu parafialnego, proszę o pomoc w porządkowaniu terenu kościelnego. Zapraszam w przyszłą sobotę osoby mogące się zaangażować w pracę na godz. 9:00. Jeśli ktoś nie może w sobotę a mógłby zaoferować i poświęcić trochę czasu w ciągu tygodnia to również zapraszam. Trzeba wyczyścić chodniki, przyciąć żywopłoty, skosić trawę. Jeśli to możliwe, proszę o zbabranie odpowiednich narzędzi.
 7. Dziękujemy za ofiary na budowę naszej nowej świątyni. W ubiegłym tygodniu złożono 650 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za składaną makulaturę. W przyszłą niedziele ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.

Dziękujemy wszystkim za okazywaną życzliwość i życzymy dobrego tygodnia.
Szczęść Boże!

   1. W tym tygodniu:
    • 22.07. – poniedziałek – Święto św. Marii Magdaleny.
    • 23.07. – wtorek – Święto św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy.
    • 24.07. – środa – Wspomnienie św. Kingi, Dziewicy, w tym dniu po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin.
    • 25.07. – czwartek – Święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika. W tym dniu oraz w przyszłą niedzielę 28 lipca po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych: samochodów, motocykli, skuterów i rowerów.
    • 26.07 – piątek - Wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Pamiętajmy w modlitwach o babciach, dziadkach i osobach starszych.    
   2. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych spowiedź w dni powszednie jest możliwa 15 min. przed każdą Mszą św.
   3. Do nabycia jest czasopismo „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do lektury.
   4. Dziękuje za ofiary na budowę naszej nowej świątyni. W ubiegłą niedzielę na tacę przeznaczoną na budowę kościoła złożono: 9029,01 PLN, 4,34 EUR oraz na konto i w kancelarii złożono darowizny w wysokości 1320 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Trwają prace na dachu kościoła. W dalszej części planujemy murowanie ściany szczytowej oraz dalsze częściowe murowanie wież kościoła. Są to niezbędne prace w celu przygotowania dachu do kolejnego etapu inwestycji czyli pokrycia blachodachówką.
   5. Dziękuje Pani Julii Jabłońskiej i rodzinie Święcickich za przekazanie na rzecz parafii wielofunkcyjnego sprzętu do sprzątania. Dziękuję paniom, które w minionym tygodniu podjęły się pomocy w praniu i prasowaniu szat liturgicznych oraz panu Piotrowi organiście i panom zakrystianom za pomoc w pracach porządkowych.

Dziękujemy wszystkim za okazywaną życzliwość i życzymy dobrego tygodnia.

 1. W tym tygodniu:
  • 15.07. – poniedziałek – Wspomnienie św. Bonawentury Bp, Dr.
  • 16.07. – wtorek – Wspomnienie NMP z Góry Karmel.
  • W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin.
 2. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych spowiedź w dni powszednie jest możliwa 15 min. przed każdą Mszą św.
 3. Jest czasopismo diecezjalne „Drogi Miłosierdzia” na lipiec i sierpień oraz „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabycia i lektury.
 4. W sobotę, 20 lipca 2019 roku, o godz. 14.00 na dziedzińcu przed Pałacem Branickich w Białymstoku odbędzie się Piknik Rodzinny pod patronatem honorowym Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego. W programie przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci i rodziców. Piknik będzie też okazją do zamanifestowania przywiązania do wartości rodzinnych. Zapraszamy do uczestnictwa. Wstęp wolny.
 5. W ubiegłym tygodniu na budowę kościoła złożono ofiary w wysokości 430 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Ksiądz Proboszcz dziękuje za dzisiejsze ofiary złożone na tacę oraz za makulaturę.
 6. Zapraszamy na fanpage naszej parafii na portalu Facebook
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:
  • + Patryk Michałowski l. 23
  • + Roman Majewski l. 67

  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12. Procesja i Nieszpory Eucharystyczne. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę, są przeznaczone na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.
 2. W tym tygodniu:
  • 08.07. – poniedziałek – Wspomnienie św. Jana z Dukli. W środę o godz. 18.30. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin
  • 11.07. – czwartek – Święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy.
  • 12.07. – piątek – Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika.
  • 13.07. – sobota – Wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, Pustelników. W sobotę po wieczornej Mszy św. procesja fatimska i wspólna modlitwa. Przynosimy ze sobą świece.
 3. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych spowiedź w dni powszednie będzie możliwa 15 min. przed każdą Mszą św.
 4. Jest czasopismo diecezjalne „Drogi Miłosierdzia” na lipiec i sierpień oraz „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabycia i lektury.
 5. Ksiądz Proboszcz dziękuje za ofiary na budowę kościoła. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na budowę naszej nowej świątyni.
 1. 3 lipca – środa – Święto św. Tomasza, Apostoła. (Po Mszy św. o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin).
 2. 4 lipca – pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. godzina święta.
 3. 5 lipca – pierwszy piątek miesiąca: Msze św. i nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00. Spowiadać będziemy rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.30. W lipcu i sierpniu nie będzie odwiedzin chorych z Panem Bogiem.
 4. 6 lipca – pierwsza sobota miesiąca. Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00.
 5. 7 lipca – pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 nieszpory i procesja eucharystyczna.
 6. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w dni powszednie Msze św. są odprawiane o godz. 7.00 i 18.00. W niedziele według stałego porządku nie ma jedynie Mszy św. o godz. 14:00.
 7. W miesiącach wakacyjnych spowiedź w dni powszednie będzie możliwa 15 min. przed każdą Mszą św.
 8. Jest czasopismo „Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabycia i czytania.
 9. Stowarzyszenie Mess’AJE Polska w ramach projektu „Biblia źródłem kulturowych kontekstów”, zaprasza na bezpłatny 30-godzinny kurs formacyjny skierowany do katechistów, liderów, członków wspólnot i ruchów kościelnych oraz do wszystkich, którzy pragną lepiej poznać i głosić Dobrą Nowinę o zbawieniu zawartą w Biblii. Kurs animatora odbędzie się w dniach 13, 14, 15 oraz 20, 21, 22 września 2019. Zapisy odbywają się drogą elektroniczną. Formularz zgłoszenia na stronie Stowarzyszenia. Informacje można uzyskać również u ks. Bogdana.
 10. Zapraszamy na parafialny profil na portalu Facebook
 11. Ksiądz Proboszcz dziękuje osobom, które w minionym tygodniu poświęciły swój czas i siły na pracę przy sprzątaniu kościoła, porządkowaniu terenu placu kościelnego oraz domu parafialnego.
 12. Ksiądz Proboszcz dziękuje za ofiary na budowę kościoła oraz za składaną makulaturę.
 1. Dzisiaj jest 12 NIEDZIELA ZWYKŁA. Dzisiaj Msza św. o godz. 12.00 w nowym kościele. Dzisiaj Dzień Ojca. Módlmy się za żyjących ojców i za tych, którzy już odeszli do wieczności.
 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj o godz. 17.15 – nieszpory i procesja. Od poniedziałku do czwartku włącznie po wieczornej Mszy św. św. nieszpory i procesja. W czwartek zakończenie oktawy i błogosławieństwo dzieci oraz kwiatów i ziół. Prosimy, aby rodzice przyprowadzili dzieci do kościoła na Mszę św. o godz. 18.00 i błogosławieństwo.
 3. 24 czerwca – poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu kancelaria parafialna nieczynna.
 4. 28 czerwca – piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. W tym dniu nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 5. 29 czerwca – sobota – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 10.30, 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Jest to dzień Imienin Ks. Piotra Kobeszki i Pana organisty – Piotra. Msza św. o godz. 18.00 w intencji Pana Piotra. Msza św. w intencji Ks. Piotra z racji imienin będzie w przyszłą niedzielę o godz. 12.00, podczas której złożymy życzenia.
 6. 30 czerwca – niedziela – zakończenie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.
 7. Ks. Proboszcz Jan z dniem 30 czerwca przechodzi na emeryturę. Nowym proboszczem będzie Ks. Piotr Kobeszko. W przyszłą niedzielę, 30 czerwca o godz. 12.00 będzie uroczysta Msza św. i wprowadzenie Ks. Piotra na urząd proboszcza. Uroczystość ta odbędzie w nowym kościele. Bardzo serdecznie zapraszamy na tę uroczystość wszystkich parafian. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 14.00.
 8. W lipcu i sierpniu w dni powszednie Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00. W niedziele: o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 14.00.
 9. W każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana Msza św. z niedzieli. Kto nie może być w niedzielę, powinien przyjść na Mszę św. w sobotę o godz. 18.00.
 10. Trwają wakacje. Pamiętajmy o Mszy św. w niedzielę!
 11. W przyszłą niedzielę Ks. Tomasz zaprasza wszystkich ministrantów i rodziców na spotkanie o godz. 16.30.
 12. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzyków i procesji na Boże Ciało.
 13. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła oraz za składaną makulaturę i nakrętki. Trwają prace na nowym kościele - w ubiegłym tygodniu zostały wstawione okna w podpiwniczeniu.

Ks. Kanonik Jan Hołodok,

Pierwszy Proboszcz parafii pw. NMP Królowej Rodzin

przechodzi na emeryturę

Uroczysta Msza Święta i złożenie podziękowań 

Ks. Proboszczowi Janowi

odprawiona zostanie

23 czerwca  o godzinie 12:00 w murach nowego kościoła

Przyjdźmy i podziękujmy za 22 letnią posługę ks. Jana pośród nas.

 1. Dzisiaj jest 11 NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. Dzisiaj zakończenie czasu spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.
 2. 17.06 – poniedziałek – Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika.
 3. 20 czerwca – czwartek – UROCZYTSOŚĆ NAJŚW. CIAŁA I KRWI CHRYSTUSABOŻE CIAŁO. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 13.00, 18.00. Główna Msza św. o godz. 10.30 będzie odprawiona w nowym kościele. i po tej Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: Planetarna, Satelitarna, Heweliusza, Jowisza, Bacieczki, Heweliusza, Wróblewskiego, Planetarna. Ołtarzyki mają być przy ul. Satelitarnej, Bacieczki, Heweliusza, Planetarna. Po zakończeniu procesji będzie Msza św. Weźmy czynny udział w procesji. Udekorujmy domy na trasie procesji. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzyków w tych miejscach jak w ubiegłym roku, niech pomogą sąsiedzi z ulicy. W tym dniu nie będzie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30. W związku z procesją zapraszamy wszystkich, którzy biorą udział w procesji: dzieci, młodzież i starszych na spotkanie we wtorek o godz. 19.00.
 4. Od piątku będzie oktawa Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. nieszpory i procesja eucharystyczna. Tylko w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.15.
 5. 19 czerwca – środa – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 9.00 – Msza św. Szkół Podstawowych. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, pracowników Szkół i rodziców na wspólne dziękczynienie Panu Bogu za rok szkolny.
 6. 22.06 – sobota – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika.
 7. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o godz. 18.30.
 8. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 18.30 . W niedziele, środy i święta o godz. 17.30, w soboty o godz. 18.45.
 9. W piątek 21 czerwca wyrusza trzydniowa piesza pielgrzymka do Różanegostoku. Zachęcamy wszystkich bardzo serdecznie do udziału w pielgrzymce. Ewangelizujmy na drogach naszej archidiecezji. Zapisy są przyjmowane w kancelarii w kościele i na plebanii.
 10. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno- Katechetyczne w Białymstoku.
 11. Zapraszamy na sztukę teatralną pt.: „Uśmiechy dobroci” na podstawie powieści Kornela Makuszewskiego „Szaleństwa Panny Ewy ”, która będzie wystawiana w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku w poniedziałek 17 czerwca o godz. 18.50. Sztuka została przygotowana przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr. 16 pod opiekę Ks. Tadeusza i Pani Katechetki Ireny Kardasz.
 12. Jest czasopismo: „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Można nabyć przed kościołem.
 13. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła. W ubiegłą niedzielę na tacę na budowę kościoła złożono: 8588,97zł. i 10$. Dziękujemy za makulaturę i nakrętki. Dziękujemy rodzicom dzieci, które przystąpiły do bierzmowania za ofiarę 10.794,20zł na budowę naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Obecnie trwają prace na dachu kościoła.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok