OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXIX Niedziela Zwykła 18.10.2020r.

Drodzy Parafianie!

Bardzo prosimy zapoznanie się i przyjęcie ze zrozumieniem oraz cierpliwością nałożonych ograniczeń i związanych z tym wytycznych dotyczących funkcjonowania życia duszpasterskiego w parafii.

 • Od 17 października (sobota), zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym Kościele we Mszy św. i nabożeństwach będzie mogło uczestniczyć 70 osób.
 • Arcybiskup Metropolita Białostocki udzielił dyspensy od uczestnictwa w eucharystii. W związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych w tzw. „strefie czerwonej” udzielam ogólnej dyspensy od wspomnianego obowiązku osobom przebywającym w takiej strefie w okresie jej obowiązywania.
 • Osoby, które skorzystają z dyspensy zapraszamy na transmisje nabożeństw z naszej parafii, które przeprowadzimy drogą internetową z naszego kościoła o godz. 9:00 i 12:00. Link będzie dostępny na naszym parafialnym facebooku oraz stronie internetowej.
 • Podczas każdej liturgii jest możliwość przyjęcia Komunii Świętej zarówno do ust, jak i na rękę.
 • W niedzielę w godz. 15:00 – 17:30 będzie możliwość indywidualnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu oraz przyjęcia Komunii św. co pół godziny.
 • Od poniedziałku do soboty możliwość indywidualnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. i modlitwie różańcowej do godziny 21:00. Po zakończeniu adoracji będzie możliwość przyjęcia komunii świętej.

Prosimy o zapoznanie się z ogólnymi wytycznymi i nowym zarządzeniem Arcybiskupa Metropolity Białostockiego.

Jako wspólnotę wierzących prosimy Was, nie oceniajmy zachowań innych i nie wywyższajmy się, a pokornie przyjmijmy wzajemny trud i ból jakim dla nas wierzących jest zaistniała sytuacja.

Zaplanowany na przyszłą niedzielę kurs przedmałżeński zostaje odwołany. O nowym terminie poinformujemy, kiedy będą możliwości zorganizowania.

Spotkania wspólnot parafialnych mogą odbywać się w kościele. Działalność scholi dziecięcej i młodzieżowej zostaje tymczasowo zawieszona.

Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 17:30.

Na stoliku za ławkami są już przygotowane kartki na wypominki. Prosimy wziąć kartkę i na niej wypisać zmarłych. Wypominki można składać po Mszach św. w zakrystii lub w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.

Serdecznie dziękujemy za okazywaną życzliwość i troskę o bieżące sprawy parafii. W ubiegłą niedzielę na tace na budowę kościoła złożyliśmy 10476 zł. Bóg zapłać.

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzi nasz organista p. Łukasz. Dziękujemy za owocną dotychczasową posługę i życzymy wszelkich potrzebnych łask oraz opieki NMP Królowej Rodzin.

Wszystkim życzymy zdrowia, potrzebnych łask. Niech Bóg Wam błogosławi.

Wasi duszpasterze

W minionym tygodni z naszej wspólnoty parafialnej odeszła:

+ Władysława Stelmaszek l. 93

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

GRAFIK XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.10.2020

Godz. Celebrans Spowiedź, Komunia św.
7:00 Ks. Daniel Ks. Paweł, Ks. Tomasz
9:00 ks. Paweł, Ks. Adrian ks. Daniel, ks. Tomasz
10:30 Ks. Tomasz Ks. Paweł, ks. Adrian, ks. Daniel
12:00 Ks. Piotr, Ks. Henryk, Ks. Tomasz ks. Paweł, ks. Adrian, ks. Daniel
14:00 Ks. Paweł ks. Henryk, ks. Piotr, ks. Stanisław
15:00 - 17:30 Możliwość indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu i przyjęcia Komunii Świętej
18:00 ks. Stanisław ks. Henryk, ks. Adrian, ks. Piotr
19:30 Ks. Piotr Ks. Adrian, ks. Stanisław

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXVIII Niedziela Zwykła 11.10.2020r.

 1. Kalendarz liturgiczny i porządek nabożeństw w tym tygodniu:
  • 11.10 – niedziela: Rozpoczynamy dziś Czterdziestogodzinne Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Nasze eucharystyczne rekolekcje prowadzi ks. Karol Kondracikowski.
   Program widnieje na załączonym plakacie informacyjnym.
  • 15.10 – czwartek Wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła
  • 16.10 – piątek Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  • 17.10 – sobota Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika
  • Nabożeństwo różańcowe. W naszej parafii modlimy się codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 17:30. Św. Pius XI mówił: „Jeżeli pragniecie pokoju w waszych sercach, w waszych rodzinach, w waszym kraju, zbierajcie się razem każdego wieczoru i odmawiajcie Różaniec". Wsłuchując się w tą zachętę serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
  • Wypominki – modlitwa za zmarłych. Na stoliku za ławkami są już przygotowane kartki na wypominki. Prosimy wziąć kartkę i na niej wypisać zmarłych. Wypominki będą trwały od 2 do 6 listopada. O godz. 17:00 wypominki połączone z różańcem, a następnie Msza św. i Nieszpory żałobne w int. zmarłych polecanych w wypominkach. Można wybrać dzień, kiedy chcemy się modlić za swoich zmarłych, wybierając kartkę z konkretną przypisaną datą (prosimy zwrócić na to uwagę). Wypominki można składać po Mszach św. w zakrystii lub w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
 2. Apostołowie prosili Jezusa, żeby nauczył ich się modlić. Modlitwa dla każdego człowieka wierzącego jest ważnym elementem życia wiarą. Ale my też musimy się jej uczyć. Ona musi „rosnąć i dojrzewać” razem z nami. Dlatego Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przy naszej parafii proponuję każdemu, komu modlitwa jest ważnym elementem życia, Szkołę Modlitwy. Spotkania wprowadzające w tajemnicę relacji z Bogiem będą odbywać się w naszym kościele, w każdy drugi wtorek miesiąca po wieczornej Mszy Świętej. Pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębieniem życia duchowego.
 3. We czwartek 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu o godz. 18:00 w Katedrze Białostockiej zostanie odprawiona Eucharystia w intencji rodziców, którzy utracili dziecko. Po Mszy Świętej i modlitwie różańcowej przy pomniku św. Jana Pawła II zostaną złożone znicze jako znak pamięci o zmarłych dzieciach.
 4. Dziś po Mszach św. zbiórka ofiar na Fundusz Stypendialny - Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 5. Serdecznie dziękujemy za okazywaną życzliwość i troskę o bieżące sprawy parafii. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła złożone na dzisiejszą tacę. W kancelarii i na konto na ten cel złożyliśmy 3100 zł. Rodzice młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania złożyli 10000 zł. Bóg zapłać.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Wasi duszpasterze

W minionym tygodni z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:

+ Zdzisław Dąbrowski l. 87

+ Stanisław Rowiński l. 95

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

GRAFIK XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 11.10.2020

Godz.

Celebrans

Spowiedź, komunia św.

7:00

Ks. Piotr

wszyscy kapłani

9:00

ks. Tomasz, ks. Henryk, ks. Karol

wszyscy kapłani

10:30

Ks. Paweł

wszyscy kapłani

10:30

Ks. Adrian*

12:00

Ks. Paweł

wszyscy kapłani

14:00

Ks. Stanisław

wszyscy kapłani

18:00

ks. Daniel

wszyscy kapłani

19:30

Ks. Tomasz

wszyscy kapłani

Homilie wygłosi ks. Karol Kondracikowski

plakat 40h plakat poradnia plakat 15X plakat budżet obywatelski 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXVII Niedziela Zwykła - 04.10.2020r.

 1. Kalendarz liturgiczny i porządek nabożeństw w tym tygodniu:
  • 04.10 – niedziela –​ Pierwsza niedziela miesiąca. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako „Niedziela św. Franciszka”. Po Mszy św. o godz. 12:00 Nieszpory eucharystyczne oraz procesja. Po procesji zapraszamy na wspólne spotkanie w domu parafialnym.
  • 05.10. – poniedziałek – ​Wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy. Jest to dzień odpustu w sąsiedniej parafii pw. Św. Faustyny na naszym osiedlu. Zachęcamy do udziału w odpuście i modlitwy. Otoczmy naszą życzliwą pamięcią modlitewną sąsiednią wspólnotę parafialną, prosząc o błogosławione owoce odpustu.
  • 07.10. – Środa – Wspomnienie NMP Różańcowej. O godz. 17:30 Nowenna do NMP Królowej Rodzin. O godz. 18:00 Msza św. i Akt zawierzenia Jezusowi przez Maryję po 33 dniowych rekolekcjach zawierzenia.
  • 08.10. – Czwartek – Nowenna i nabożeństwo za wstawiennictwem św. Joanny połączone z różańcem po Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy małżonków oczekujących potomstwa, starających się o poczęcie dziecka oraz narzeczonych do wspólnej modlitwy.
  • Czterdziestogodzinne Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii odbędzie się w dniach 11.10 – 13.10 2020 r. Niedziela – Poniedziałek - Wtorek. Poprowadzi ks. Karol Kondracikowski.
  • Nabożeństwo różańcowe. W naszej parafii modlimy się codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 17:30. Św. Pius XI mówił: „Jeżeli pragniecie pokoju w waszych sercach, w waszych rodzinach, w waszym kraju, zbierajcie się razem każdego wieczoru i odmawiajcie Różaniec". Wsłuchując się w tą zachętę serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
  • Wypominki – modlitwa za zmarłych. Na stoliku za ławkami są już przygotowane kartki na wypominki. Prosimy wziąć kartkę i na niej wypisać zmarłych. Wypominki będą trwały od 2 do 6 listopada. O godz. 17:00 wypominki połączone z różańcem, a następnie Nieszpory żałobne i Msza św. w int. zmarłych polecanych w wypominkach. Można wybrać dzień, kiedy chcemy się modlić za swoich zmarłych, wybierając kartkę z konkretną przypisaną datą (prosimy zwrócić na to uwagę). Wypominki można składać po Mszach św. w zakrystii lub w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
 2. Serdecznie zapraszamy chłopców do wstąpienia w szeregi ministrantów – Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Chęć rozpoczęcia przygotowań prosimy zgłaszać do ks. Tomasza.
 3. Ukazał się październikowy numer „Dróg Miłosierdzia”, który w znacznej części poświęcony jest modlitwie różańcowej.
 4. W ubiegłą niedzielę na pomoc ofiarom pożaru obozu dla uchodźców zebraliśmy 1490 zł. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na Świętopietrze – potrzeby Stolicy Apostolskiej. W przyszłą niedzielę będzie prowadzona zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
 5. Serdecznie dziękujemy za okazywaną życzliwość i troskę o bieżące sprawy parafii. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła rodzicom dzieci I - komunijnych, którzy złożyli 750 zł. W kancelarii i na konto złożyliśmy 550 zł. Bóg zapłać.
 6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Wasi duszpasterze

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXVI Niedziela Zwykła - 27.09.2020r.

 1. Kalendarz liturgiczny i porządek nabożeństw w tym tygodniu:
  • 27.09 – niedziela:godz. 12:00 – I komunia św. grupy dzieci z SP 16 oraz uczących się poza parafią.
  • 28.09. – poniedziałek - Święto Bł. Michała Sopoćko, Prezbitera. Patrona Miasta Białegostoku.
  • 29.09. – wtorek​ - Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała
  • 30.09. – środa - O godz. 18:00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania uczniom szkół średnich pod przewodnictwem ks. Abpa Tadeusza Wojdy. Z racji na dużą liczbę młodzieży przystępującą do bierzmowania, bardzo prosimy osoby uczestniczące w wieczornych Mszach św. o uczestnictwo (w miarę możliwości) w tym dniu w porannej eucharystii.
  • 01.10. – czwartek​​ - Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła. Pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne po wieczornej Mszy św.
  • 01.10. – czwartek​ - Rozpoczynamy październikowe nabożeństwo różańcowe. Nasza wspólna modlitwa różańcowa będzie od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 17:30.
  • 02.10. – piątek - Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Pierwszy piątek miesiąca. Msza św. i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 7:00 i 18:00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty o godz. 6:30 oraz 17:30. Kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą osoby chore od godz. 9:00.
  • 03.10 – sobota - Pierwsza sobota miesiąca. Msza św. i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi połączone z modlitwą różańcową o godz. 7:00
  • 04.10. – niedziela: Pierwsza niedziela miesiąca.Po Mszy św. o godz. 12:00 Nieszpory eucharystyczne oraz procesja.
 2. Ruch Światło-Życie zaprasza na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w najbliższy piątek (2 października). Spotkanie oazowe rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18:00. Po Mszy wspólne Nabożeństwo Różańcowe, a po nabożeństwie przejdziemy do salki w domu parafialnym.
 3. Wspólnota Niepokalanego Serca Maryi oraz Miłosierdzia Bożego zaprasza na adoracje Najśw. Sakramentu w pierwsze soboty miesiąca od godz. 19:00 w kaplicy św. O. Pio w domu parafialnym.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 14:00 spotkanie dzieci i rodziców z klas III Szkół Podstawowych SP 12, SP 16 oraz uczących się poza parafią rozpoczynające przygotowania do I komunii św.
 5. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Migrantów i Uchodźców, po Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na pomoc ofiarom pożaru obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos.
 6. Serdecznie dziękujemy za okazywaną życzliwość i troskę o bieżące sprawy parafii. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła rodzicom dzieci I- komunijnych, którzy złożyli 750 zł. W kancelarii i na konto złożyliśmy 600 zł. Bóg zapłać.
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Wasi duszpasterze

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła:
Śp. Krystyna Kaliszuk l. 87
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

GRAFIK XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.09.2020

Godz.

Celebrans

Spowiedź, Komunia św.

7:00

Ks. Piotr

Ks. Tomasz, ks. Henryk

9:00

ks. Tomasz

Ks. Piotr, ks. Adrian, ks. Daniel

10:30

Ks. Adrian

Ks. Tomasz, ks. Piotr, ks. Daniel

12:00

Ks. Daniel

Ks. Tomasz, ks. Piotr, ks. Stanisław

I Komunia św.

14:00

Ks. Stanisław

Ks. Tomasz, ks. Piotr, ks. Henryk

18:00

ks. Tomasz

Ks. Adrian, ks. Stanisław, ks. Piotr

19:30

Ks. Piotr

Ks. Adrian, ks. Stanisław, ks. Daniel

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE - XXV Niedziela Zwykła - 20.09.2020r.

 1. Kalendarz liturgiczny i porządek nabożeństw w tym tygodniu:
  • 20.09 – niedziela:
   • godz. 12:00 – I komunia św. grupy dzieci z SP 12.
   • godz. 14:00 – Msza św. i spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich wraz z rodzicami po Mszy św.
  • 21.09. – poniedziałek - Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
  • 23.09. – środa​ - Wspomnienie św. o. Pio, Prezbitera. Jest on patronem naszej kaplicy w domu parafialnym. Z tej racji Nowenna do NMP Królowej Rodzin oraz wieczorna Msza św. w tym dniu będzie odprawiona w kaplicy domu parafialnego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • 27.09. – niedziela:
   • godz. 12:00 – I komunia święta dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 16 ora uczących się w szkołach poza parafią.
 2. Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry, odbędzie się w niedzielę 27 września br. o godz. 16.00. Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 15.00. MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w poniedziałek, 28 września br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki.
 3. W przyszłą niedzielę, która obchodzona jest jako Dzień Migrantów i Uchodźców odbędzie się zbiórka ofiar do puszki na pomoc ofiarom pożaru obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos.
 4. Serdecznie dziękujemy za okazywaną życzliwość i troskę o bieżące sprawy parafii. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła. W ubiegłą niedzielę na tacę złożyliśmy 11243 zł, w kancelarii i na konto złożyliśmy 570 zł, rodzice dzieci I-komunijnych złożyli 700 zł. Bóg zapłać.
 5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Wasi duszpasterze

GRAFIK XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.09.2020

Godz.

Celebrans

Spowiedź, Komunia św.

7:00

Ks. Adrian

ks. Henryk, ks. Paweł

9:00

ks.  Paweł

Ks. Tomasz, ks. Adrian, ks. Paweł

9:00

Ks. Henryk

10:30

Ks. Tomasz

Ks. Adrian, ks. Henryk, ks. Paweł

12:00

Ks. Paweł

Ks. Tomasz, ks. Daniel, ks. Piotr

12:00

Ks. Adrian

14:00

Ks. Piotr

Ks. Paweł, ks. Daniel, ks. Piotr

18:00

ks. Daniel

Ks. Paweł, ks. Piotr

19:30

Ks. Piotr

ks. Daniel, ks. Paweł

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXIV Niedziela Zwykła - 13.09.2020r.

 1. Kalendarz liturgiczny i porządek nabożeństw w tym tygodniu:
  • 13.09 – niedziela:
   • godz. 10:30 – I komunia św. grupy dzieci z SP 12.
   • godz. 14:00 – Msza św. i spotkanie ministrantów wraz z rodzicami po Mszy św. w sali konferencyjnej w domu parafialnym.
   • godz. 17:00 – Nabożeństwo fatimskie.
  • 14.09. – poniedziałek - ​Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • 15.09. – wtorek ​- Wspomnienie NMP Bolesnej
  • 16.09. – środa - ​Wspomnienie Św. Męczenników Korneliusza i Cypriana. Nowenna do NMP Królowej Rodzin o godz. 17:30
  • 17.09. – czwartek - ​O godz. 18:00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania uczniom klas 8 szkół podstawowych pod przewodnictwem ks. Bp. Henryka Ciereszko. Z racji na dużą liczbę młodzieży przystępującą do bierzmowania, bardzo prosimy osoby uczestniczące w wieczornych Mszach św., o uczestnictwo na miarę możliwości, w tym dniu w porannej eucharystii. Osoby, które mają zamówioną intencje Mszy św. na godz. 18:00 w czwartek, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.
  • 18.09. – piątek ​ - Święto Św. Stanisława Kostki. Jest to dzień imienin ks. Stanisława. W tym dniu o godz. 18:00 Msza św. w intencji solenizanta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • 20.09. – niedziela:
   • godz. 12:00 – I komunia święta kolejnej grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 12.
   • godz. 14:00 – Msza św. i spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z 1 klas szkół średnich.
 2. Podczas 386. Zebrania Plenarnego KEP w Częstochowie na Jasnej Górze, w dniach 27-29 sierpnia br. zostały ujednolicone i uzupełnione teksty modlitw, w tym tekst Litanii Loretańskiej wraz z nowymi wezwaniami. Teksty uzupełnionych i ujednoliconych modlitw są dostępne do pobrania TUTAJ
 3. W dniu dzisiejszy po Mszach św. zbiórka ofiar do puszki na Grób Pański w Jerozolimie.
 4. Serdecznie dziękujemy za okazywaną życzliwość i troskę o bieżące sprawy parafii. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła. W ubiegłym tygodniu w kancelarii i na konto złożyliśmy 1435 zł. Dziękuję za ofiary złożone na dzisiejszą tacę.
 5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Wasi duszpasterze

Komunikaty i ogłoszenia Kurii Metropolitalnej Białostockiej

 1. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku prezentuje wystawę o Słudze Bożym Kard. Stefanie Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia, pt.: "DZIECI MOJE UMIŁOWANE". Ukazuje ona życie Prymasa od dzieciństwa aż do zakończenia posługi duszpasterskiej. Wystawa znajduje się na zapleczu Ołtarza Papieskiego przy dolnym kościele (Pl. bł. Michała Sopoćki 1).
 2. Spotkanie modlitewno-formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w sobotę, 19 września 2020 roku. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w Katedrze białostockiej.

Zapraszamy do uczestnictwa.

GRAFIK XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.09.2020

Godz.

Celebrans

Spowiedź, Komunia św.

7:00

Ks. Tomasz

ks. Henryk, ks. Adrian

9:00

ks. Piotr, Ks. Henryk

Ks. Tomasz, ks. Adrian

10:30

Ks. Adrian

Ks. Tomasz, ks. Piotr, ks. Daniel

12:00

Ks. Piotr

Ks. Tomasz, ks. Daniel, ks. Adrian

14:00

Ks. Stanisław

Ks. Tomasz, ks. Daniel, ks. Piotr

18:00

ks. Daniel

Ks. Tomasz, ks. Stanisław, ks. Piotr

19:30

Ks. Tomasz

Ks. Stanisław, ks. Daniel, ks. Piotr

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII Niedziela Zwykła 06.09.2020r.

 1. Kalendarz liturgiczny i porządek nabożeństw w tym tygodniu:
  1. 06.09 – niedziela:
   • W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 12:00 - Nieszpory i procesja eucharystyczna.
   • W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 14:00 spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas 8 szkół podstawowych.
  2. 08.09. – wtorek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  3. 09.09. – środa – Nowenna do NMP Królowej Rodzin o godz. 17:30
  4. 12.09. – sobota – Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
  5. 13.09. – niedziela:
   • godz. 10:30 – I komunia święta grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 12.
   • godz. 14:00 – Msza św. i spotkanie ministrantów wraz z rodzicami po Mszy św. w sali konferencyjnej w domu parafialnym.
   • godz. 17:00 – Nabożeństwo fatimskie.
 2. Spotkanie i konferencja dla osób które rozpoczęły 33-dniowe ćwiczenia duchowe Zawierzenia Jezusowi przez Maryję odbędzie się w piątek - o godz. 18:00 Msza św. i konferencja.
 3. Serdecznie dziękujemy za okazywaną życzliwość i troskę o bieżące sprawy parafii. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła. W ubiegłym tygodniu w kancelarii i na konto złożyliśmy 580 zł. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tace będą przeznaczone na fundusz budowy kościoła a przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszki na Grób Pański w Jerozolimie. Ofiary z dzisiejszej tacy są przeznaczone na potrzeby archidiecezji.
 4. Dziękujemy naszej parafiance za odnowienie tabernakulum. Stowarzyszeniu Rodzina na Plus dziękujemy za pomoc w zakupie ornatów oraz potrzebnych paramentów liturgicznych.
 5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Wasi duszpasterze

Komunikaty i ogłoszenia Kurii Metropolitalnej

 1. W tym roku Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie w formie zorganizowanej się nie odbędzie. Zapraszamy do indywidualnego pielgrzymowania w sobotę 12 września br. Msza św. w Świętej Wodzie będzie sprawowana o godz. 15.00.
 2. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 13 września 2020 roku i przebiegać będzie według następującego porządku: godz. 11.00 - Modlitwa różańcowa, godz. 12.00 - Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Ciereszki. Dojazd do Świętej Wody we własnym zakresie. Zapraszamy do uczestnictwa.
 3. Studium Teologii w Białymstoku zaprasza osoby zainteresowane nauczaniem religii w szkołach, pogłębieniem wiedzy teologicznej potrzebnej do posługi liderów wspólnot kościelnych, podjęciem doradztwa rodzinnego w parafialnych poradniach oraz mężczyzn delegowanych do pełnienia funkcji nadzwyczajnego szafarza Komunii św. na:
  • 6 - letnie niestacjonarne studia magisterskie teologiczno – katechetyczne
  • 2 – letnie niestacjonarne podyplomowe studia katechetyczne
  • 2 – letnie studium teologii dla świeckich
  • roczne studium życia rodzinnego
  • roczny kurs formacji podstawowej nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.
  Dokumenty należy składać w sekretariacie Studium Teologii w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 50 do 19 września br. włącznie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.teologia.archibial.pl

GRAFIK XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 06.09.2020

Godz.

Celebrans

Spowiedź, Komunia św.

7:00 Ks. Paweł

ks. Daniel, ks. Henryk

9:00 Ks. Piotr, Ks. Henryk

ks. Adrian ks. Daniel, ks. Paweł

10:30 Ks. Daniel

Ks. Adrian, ks. Paweł, ks. Henryk

12:00 Ks. Stanisław

Ks. Adrian, ks. Daniel, ks. Paweł

14:00 Ks. Adrian

Ks. Tomasz, ks. Stanisław, ks. Piotr

18:00 ks. Piotr

Ks. Tomasz, ks. Stanisław, ks. Adrian

19:30 Ks. Tomasz

Ks. Stanisław, ks. Piotr

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXII Niedziela Zwykła - 30.08.2020r.

 1. 1 września – wtorek – rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników szkół na Mszę św. o godz. 8:00.
 2. Porządek Mszy św. i nabożeństw od 1 września:
  • Msze św. w dni powszednie o godz. 6:30, 7:00 i 18:00
  • Msze św. w niedziele o godz. 7:00, 9:00, 10:30 (z udziałem dzieci) 12:00, 14:00, 18:00 i 19:30 (z udziałem młodzieży).
  • Nowenna do NMP Królowej Rodzin we środy o godz. 17:30.
 3. Od 1 września zmieniają się godziny pracy kancelarii parafialnej. Będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:15-9:00 oraz 18:30 – 19:30.
 4. Pierwszy czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.
 5. Pierwszy piątek miesiąca - Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź rano od godz. 6:30, a popołudniu od godz. 17:30. Od godz. 9:00 odwiedzimy osoby chore z posługą sakramentalną.
 6. Pierwsza sobota miesiąca – Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi połączone z modlitwą różańcową o godz. 7:00. Zapraszamy członków Kół Żywego Różańca do wspólnej modlitwy.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 nieszpory i procesja eucharystyczna. 
 8. Sakrament bierzmowania odbędzie się 17 i 30 września.
  • 17 września o godz. 18:00 (czwartek) sakrament bierzmowania przyjmą osoby uczące się obecnie w 8 klasach szkół podstawowych. W przyszłą niedzielę 6 września zapraszamy rodziców na spotkanie organizacyjne po Mszy św. o godz. 14:00.
  • 30 września o godz. 18:00 (środa) sakrament bierzmowania przyjmą osoby uczące się obecnie w pierwszych klasach szkół średnich. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 20 września po Msze św. o godz. 14:00.
 9. Dzieci ze Scholi „Niebo” zapraszamy na pierwszą powakacyjną próbę w sobotę o godz. 10:00 w Sali konferencyjnej w domu parafialnym.
 10. W imieniu rodziny Nikosia bardzo serdecznie dziękuje za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na pomoc w jego leczeniu. Złożyliśmy na ten cel 8572zł.
 11. Dziękujemy wszystkim za okazywaną życzliwość, za liczny udział w uroczystościach odpustowych. Dziękuję za ofiary na budowę kościoła. W ubiegłym tygodniu w kancelarii i na konto złożyliśmy 3400 zł oraz 50€. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Wasi duszpasterze.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli:
+Antoni Marian Laskowski l. 88
+Jarosław Kuczyński l. 51
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

GRAFIK XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.08.2020

Godz.

Celebrans

Spowiedź, Komunia św.

7:00

Ks. Stanisław

Ks. Piotr, ks. Daniel, ks. Henryk

9:00

Ks. Paweł

ks. Daniel, ks. Stanisław

9:00

Ks. Henryk

10:30

Ks. Tomasz

Ks. Daniel, ks. Stanisław, ks. Piotr

12:00

Ks. Daniel

Ks. Tomasz, ks. Paweł, ks. Stanisław

18:00

ks. Adrian

Ks. Paweł, Ks. Tomasz, ks. Piotr 

19:30

Ks. Piotr

Ks. Adrian, ks. Paweł

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXI Niedziela Zwykła - Uroczystość NMP Królowej Rodzin - 23.08.2020 r.

 1. Dzisiaj jest w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ RODZIN. Homilie głosi o. Krzysztof Pałys OP.
 2. W tym tygodniu:
  • 24.08 – poniedziałek – Święto św. Bartłomieja Apostoła
  • 26.08 – środa – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7:00, 10:30, 18:00.
  • 27.08 – czwartek – Wspomnienie św. Moniki
  • 28.08 – piątek – Wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła
  • 29.08 – sobota – Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
 3. Serdecznie dziękujemy p. Łukaszowi (naszemu organiście) oraz wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie i śpiew Akatystu oraz w posługę liturgiczną podczas tego nabożeństwa.
 4. Dziś po Mszy św. odbywa się zapowiadana zbiórka ofiar na leczenie Nikodema, który walczy z chorobą SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Za każdy dar modlitwy oraz gest życzliwości i złożoną ofiarę w imieniu rodziny bardzo dziękuję.
 5. Dziękujemy wszystkim za okazywaną życzliwość, za złożoną ofiarę na kwiaty do ołtarza i Matki Bożej, za złożone ofiary na budowę Kościoła w wysokości 1100 zł, oraz wykonane prace porządkowe związane z przygotowaniem odpustu.
 6. Wszystkim gościom i parafianom życzymy błogosławionych owoców odpustu parafialnego oraz dobrego tygodnia.

Wasi duszpasterze.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł:
+ Tadeusz Zalewski l. 65
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XX Niedziela Zwykła - 16.08.2020r.

 1. Trwa Nowenna przed Uroczystością odpustową NMP Królowej Rodzin. Dziś nowenna o godz. 17:30. Od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., w sobotę o godz. 17:30.
 2. UROCZYSTOŚĆ – ODPUST – NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ RODZIN patronki naszej parafii odbędzie się w dniach 22 - 23 sierpnia.

  Program odpustu:

  Sobota 22 sierpnia:

  • Godz. 17:30 - Nowenna do NMP Królowej Rodzin
  • Godz. 18:00 - Msza św.
  • Godz. 20:00 - AKATYST ku czci Najświętszej Maryi Panny (Oprócz niezaprzeczalnych walorów estetycznych, Akatyst nosi w sobie wielką duchową siłę. Wykonanie Akatystu będzie miało charakter liturgicznej modlitwy, formę nabożeństwa). Przynieśmy ze sobą świece.

  Niedziela 23 sierpnia:

  • Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00 i 19:30. (Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. Bp Henryk Ciereszko. Po Mszy św. procesja eucharystyczna).
  • Godz. 21:00 - Apel Jasnogórski (zabierzmy ze sobą świece)

  Homilie odpustowe na wszystkich Mszach św. wygłosi O. Krzysztof Pałys OP.

  Zachęcamy do skorzystania w tym czasie z sakramentu pokuty oraz przyjęcia komunii świętej. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny.

 3. Dziękujemy za ofiary na budowę naszej nowej świątyni. W ubiegłą niedzielę złożyliśmy 10111, 10 zł. W kancelarii i na konto złożyliśmy 2125 zł. Dziękujemy wszystkim za okazywaną życzliwość, zainteresowanie, za złożone w dniu wczorajszym kwiaty. Dziękujemy wszystkim mężczyznom za ubiegłotygodniowe prace porządkowe.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka na leczenie 4 – miesięcznego Nikodema, którego rodzice pochodzą z naszej parafii. Nikodem cierpi na rzadką chorobę SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Szansa na skuteczne leczenie tej choroby jest od niedawna na wyciągniecie ręki, jednak cena tego leczenia jest astronomiczna (podanie leku genowego kosztuje 9 milionów złotych). Dzięki ludziom dobrej woli wielu dzieciom już się udało. Rodzina i Nikoś toczą walkę z dwoma najgroźniejszymi przeciwnikami – z chorobą, która pozbawiła już tak wiele dzieci przyszłości i z czasem, który zabiera zdrowie bezpowrotnie. Ogarnijmy ich naszą modlitwą i jeśli możemy wesprzyjmy składając ofiarę do puszki w przyszłą niedzielę.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

Wasi duszpasterze.

Z naszej wspólnoty odeszli:
+ Krystyna Marta Adamczyk l. 55
+ Marek Pruszyński l. 56.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok