09 sierpnia - XIX Niedziela Zwykła - Ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE - XIX Niedziela Zwykła - 09.08. – 15.08. 2020r.

 1. Porządek nabożeństw w tym tygodniu:
  • 12.08 – środa – Nowenna do NMP Królowej Rodzin o godz. 17:30
  • 13.08. – czwartek – po wieczornej Mszy św. nabożeństwo fatimskie.
  • 14 sierpnia – piątek - rozpoczynamy doroczną Nowennę przygotowująca do Uroczystości Odpustowej ku czci Matki Bożej Królowej Rodzin, która odbędzie się w niedzielę 23 sierpnia. Będziemy modlić się codziennie przez dziewięć dni po wieczornej Mszy św. Intencje poszczególnych dni nowenny widnieją na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej oraz facebooku parafialnym.
  • 15 sierpnia - sobotaUroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Na wszystkich Mszach św. poświecenie plonów i kwiatów. Jest to dzień ważny też dla naszej parafii. 15 sierpnia 1998 r. w Białostockiej Katedrze ks. Abp Stanisław Szymecki poświęcił wizerunek Matki Bożej Królowej Rodzin, który znajduje się w naszej świątyni. Tak jak w ubiegłym roku zapraszam by w tym dniu, kiedy poświęcamy plony i kwiaty przyjść na Eucharystię i przynieść Matce Bożej kwiat róży, którą po Mszy św. będzie można złożyć przed ołtarzem. Ten gest może stać się wyrazem naszego oddania i zawierzenia Maryi, naszych duchowych owoców czy też wdzięczność Maryi za otrzymane w minionym roku łaski. Płatki pobłogosławionych róż dołączymy do obrazków z wizerunkiem Matki Bożej Królowej Rodzin. W tym dniu ofiary do puszek na archidiecezjalne radio „i”.
 2. W niedzielę 16 sierpnia odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne upamiętniające mieszkańców naszego miasta pomordowanych w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku.  Z tej okazji godz. 18.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odprawiona będzie Msza Święta w intencji poległych oraz za mieszkańców Białegostoku a o godz. 20.00 odbędzie się MODLITWA i śpiew pieśni patriotycznych przy Krzyżu – Pomniku (ul. Gen. Maczka).
 3. Dziękuje za ofiary na budowę naszej nowej świątyni. W ubiegłym tygodniu na ten cel złożono 720 zł. Dziękuję również za ofiary złożone na dzisiejszą tacę.
 4. Dziękujemy wszystkim za wczorajsze prace porządkowe. Bardzo proszę mężczyzn o pomoc w pracach porządkowych wokół budującego się Kościoła.  Zapraszam we wtorek, środę i czwartek od godz. 17:00.

Dziękujemy za okazywaną życzliwość i życzymy dobrego kolejnego tygodnia wakacji. Niech Bóg Wam błogosławi.

Szczęść Boże! Wasi duszpasterze.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:

 + Krystyna Deręgowska l. 84

+ Lech Barczak l. 54

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok