Pomoc Caritas

caritas

Drodzy Parafianie i Przyjaciele!

Jak zapewne pamiętacie, opieką wolontariuszy naszego Parafialnego Zespołu Caritas są objęci ludzie samotni, chorzy oraz rodziny z naszej wspólnoty parafialnej które przeżywają trudności w codziennym funkcjonowaniu. W sumie to około 40 domostw w naszej parafii do których staramy się docierać z pomocą, systematycznie zapewniając podstawowe produkty żywnościowe, niekiedy pomoc w zakupie lekarstw, czy też zapewniając pomoc techniczno – organizacyjną w różnych potrzebach.

By dalej pomagać, mamy gotowe ręce, nogi, a przede wszystkim serca. Potrzebujemy też Waszej pomocy.

W imieniu tych, którzy nie zawsze mają odwagę prosić o pomoc, prosimy o Wasze wsparcie tych działań.

Jak możesz pomóc ❓

  • ✅ Pomódl się za tych, którzy są samotni, chorzy, za tych którzy nie zawsze radzą sobie z otaczającą ich codziennością. Pomódl się za tych, którzy są gotowi nieść pomoc innym. Wreszcie za siebie i za całą naszą parafię abyśmy mieli w sobie dużo miłości by dostrzegać innych, by dotykało nas cierpienie innych, byśmy potrafili kochać nie tylko bliskich ale przede wszystkim tych, którzy nie są kochani. 🙏
  • ✅ Wesprzyj działającą w naszej parafii SPIŻARNIE DLA UBOGICH – miejsce, w którym gromadzimy długoterminową żywność by móc w każdej chwili przekazać ją tym, którzy jej potrzebują oraz zorganizować paczki żywnościowe na zbliżające się święta.
  • ✅ Jeśli możesz, zakup odpowiednie produkty lub podziel się przetworami. Można je składać składać przez cały okres Wielkiego Postu w koszu znajdującym się przy ołtarzu w naszej świątyni.
  • ✅ Możesz też przekazać fundusze na ten cel, przekazując je na konto parafialne 05 1020 1332 0000 1402 0026 3749 w tytule przelewu wpisując POMOC CARITAS.

Dziękujemy za każdą dotychczasową pomoc ❤

„Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Mt 25,40.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok