Relacja z finałów XVI Mistrzostw Polski LSO w piłce nożnej

W dniach 28-30 czerwca nasza drużyna ministrancka wzięła udział w finałach XVI Mistrzostw Polski LSO w piłce nożnej. Mistrzostwa odbyły się w Rzeszowie.

W zawodach wzięły udział 72 drużyny z 20 diecezji i 2 prowincji zakonnych w Polsce – razem blisko 800 sportowców. Mecze odbywały się w czterech halach sportowych i na 8 orlikach na terenie Rzeszowa, Łąki, Trzebowniska i Tyczyna.

Pierwszy etap rozgrywek, czyli fazę grupową nasza drużyna przeszła jak burza pokonując kolejno ekipy z Rzeszowa, Krakowa, Torunia, Leżajska i remisując z Zamościem. Drugi dzień rywalizacji to faza pucharowa. Rozpoczęliśmy od wygranej 4:0 z reprezentacją diecezji gdańskiej i zameldowaliśmy się w półfinale rozgrywek. Mecz półfinałowy w opinii ekspertów i organizatorów to był przedwczesny finał. Po ciężkiej i wyrównanej walce musieliśmy uznać wyższość rywala i po bramce z rzutu karnego mecz zakończył się wynikiem 0:1. W meczu o trzecie miejsce ponownie spotkaliśmy się z drużyną z Zamościa. Niestety nie udało się. Ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce na kilka tyś. drużyn w Polsce. Nie odbyłoby się to bez pomocy i zaangażowania wielu osób.

W tym miejscu chcemy podziękować całej naszej parafii z ks. proboszczem Piotrem na czele. Panu Marszałkowi Arturowi Kosickiemu za zaufani i możliwość promocji naszego województwa wśród naszych rówieśników z całego kraju. Panom Tomaszowi Grybowiczowi, Grzegorzowi Pełszykowi i Przemkowi Tesarkowi za wszelką pomoc w organizacji naszego wyjazdu.

Od września zaczynamy wszystko od kolejnych eliminacji. Zapraszamy chętnych do wstąpienia w szeregi naszej drużyny ministranckiej. Ministrant to nie tylko dyżury i służba przy ołtarzu, ale też świetna zabawa i przygoda na całe życie. Za rok mistrzostwa odbędą się w Kołobrzegu!

Będziemy tam na 100%

Galeria zdjęć z wyjazdu:

{oziogallery 1875}

podlaskie

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok