10 października - XXVIII Niedziela Zwykła - ogłoszenia

10.10.2021 r. – XXVIII Niedziela Zwykła

 1. 10.10. – Niedziela – W dniu dzisiejszym zapraszamy dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie organizacyjne w parafii. Na Mszę św. o godz. 10:30 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi uczącymi się w SP 12 a na Mszę św. o godz. 12:00 rodziców wraz z dziećmi uczącymi się w SP 16 oraz szkołach poza naszą parafią.

 2. Zapraszamy dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na Msze św. o podczas których obędzie się poświęcenie i przekazanie różańców.

  • 11.10.2021 – Poniedziałek - Szkoła Podstawowa nr 12: kl. 3a, 3c, 3d
  • 12.10.2021 – Wtorek - Szkoła Podstawowa nr 16: kl. 3a, 3b, 3c oraz dzieci uczące się w szkołach poza parafią
  • 13.10.2021- Środa – Szkoła Podstawowa nr 12: kl. 3b, 3e, 3f
 3. Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 17:15. Nowenna do NMP Królowej Rodzin we środy połączona z modlitwą różańcową po Mszy św. o godz. 18:00.

 4. Różaniec męska sprawa w poniedziałek 11 października o godz. 20:00. Serdecznie zapraszamy mężczyzn do wspólnej modlitwy.

 5. 17.10. – niedziela

  • Msza św. o godz. 9:00 z udziałem ministrantów seniorów a następnie spotkanie w domu parafialnym. Zaprasza ks. Tomasz.
  • Po Mszy św. o godz. 14:00 zapraszamy zainteresowanych tematyka misyjną na spotkanie w kawiarence domu parafialnego z wolontariuszkami naszej parafii, które opowiedzą o swojej wakacyjnej misyjnej posłudze w Kenii. .
 6. Wypominki, czyli modlitwy za zmarłych. Na stoliku za ławkami są już przygotowane kartki na wypominki. Prosimy wziąć kartkę i na niej wypisać zmarłych. Wypominki będą trwały od 2 do 6 listopada. O godz. 17:00 wypominki połączone z różańcem, Nieszpory żałobne oraz Msza św. w int. zmarłych polecanych w wypominkach. Można wybrać dzień, kiedy chcemy się modlić za swoich zmarłych, wybierając kartkę z konkretną przypisaną datą (prosimy zwrócić na to uwagę). Wypominki można składać po Mszach św. w zakrystii lub w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.

 7. Wspierając działania znajdującej się na naszym osiedlu Szkoły Podstawowej nr 12 zachęcamy do oddania głosu w projekcie budżetu obywatelskiego na przygotowany przez szkołę projekt: Ścieżka edukacyjna EpiGloger. Oddając głos wybieramy nr. O50. Link do głosowania:

  https://www.bialystok.pl/pl/dla_mieszkancow/bialystok_obywatelski/karta-do-glosowania-dla-mieszkancow-bialegostoku-na-projekty-budzetu-obywatelskiego-2022.html
 8. Dziękujemy Wam za okazywaną życzliwość i troskę. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła złożone na dzisiejszą tacę. W ubiegłym tygodniu w kancelarii i na konto złożyliśmy 850 zł. Bóg zapłać.

 9. Życzy Wam dobrego tygodnia, niech Bóg Wam błogosławi.

Wasi duszpasterze

Ogłoszenia Kurii Metropolitalnej Białostockiej

 1. Msza św. rozpoczynająca diecezjalny etap Synodu „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”, odbędzie się w niedzielę, 17 października br., o godz. 11.00 w Katedrze białostockiej, pod przewodnictwem bpa Henryka Ciereszko. Synod, zwołany przez Papieża Franciszka, został otwarty w Rzymie w sobotę 9 października 2021 roku. Jego celem jest rozeznanie drogi na jaką Bóg wzywa Kościół Katolicki w trzecim tysiącleciu. Zwieńczeniem Synodu będzie celebracja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów w październiku 2023 roku. Zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia kościelne, do wspólnej modlitwy o światło Ducha Świętego na czas trwania Synodu.

 2. Diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego odbędą się 13 października br. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu Kościelnym. O godz. 19:00 zostanie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci, a po niej procesja różańcowa przy Sanktuarium, która zakończy się złożeniem zniczy przy pomniku św. Jana Pawła II- Patrona Rodzin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i prosimy o zabranie ze sobą lampionów lub zniczy.

 3. Wspólnota Małżeństw Odnowy w Duchu Świętym PETRA zaprasza małżeństwa na WEEKEND Z BOGIEM I DIALOGIEM w dniach 15- 16.10 .2021r. Rozpoczęcie rekolekcji w piątek o godzinie 18.00 w sali nr 10 przy Katedrze białostockiej. Organizatorzy zapewniają opiekę dla dzieci. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie: www.wspolnotapetra.pl

10.10.2021 r. – XXVIII Niedziela Zwykła – Grafik

Godz.

Celebrans

Spowiedź, Taca, Komunia św.

7:00

ks. Maciej

ks. Proboszcz, ks. Tomasz

9:00

ks. Daniel

ks. Tomasz, Ks. Maciej

ks. Proboszcz

10:30

ks. Proboszcz

ks. Daniel, ks. Maciej, ks. Tomasz

12:00

ks. Tomasz

ks. Daniel, ks. Maciej, ks. Proboszcz

14:00

ks. Maciej

ks. Proboszcz, ks. Daniel, ks. Tomasz

17:15

Różaniec

ks. Daniel

18:00

ks. Daniel

ks. Tomasz, ks. Proboszcz, ks. Maciej

19:30

ks. Tomasz

ks. Maciej, ks. Proboszcz, ks. Daniel

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok