Relacja z finałów XVII Mistrzostw Polski LSO w piłce nożnej

W dniach 28-30 czerwca nasza drużyna ministrancka wzięła udział w finałach XVII Mistrzostw Polski LSO w piłce nożnej. Mistrzostwa odbyły się w Kołobrzegu.

W zawodach wzięły udział 113 drużyn z 32 diecezji i 2 prowincji zakonnych w Polsce – razem blisko 1500 sportowców. Mecze odbywały się w ośmiu halach sportowych i na dwunastu boiskach typu orlik na terenie Kołobrzegu, Ustronia Morskiego i Budzistowie.

Misja Kołobrzeg dobiegła końca. Był to wspaniały czas bogaty w różnego rodzaju doświadczenia. Jechaliśmy tam ze świadomością, że szanse są małe. Bardzo szybko to się potwierdziło. Już w pierwszych dwóch meczach cm i kg miały przewagę. Teraz jak każdy mnie pyta: jak było? Mówię prawdę: było super i osiągnęliśmy wynik najlepszy, na jaki nas było na tym etapie stać. Za 362 dni wracając z przyszłorocznych (mam nadzieję, że to będzie bliżej, a może i w Białymstoku) powiemy Wam więcej.

Mateusz, Filip, Szymon, Adam, Piotrek, Jakub, Paweł, Patryk i Szymon to oni stanowili DRUŻYNĘ. To ONI są miarą naszego sukcesu. W tym roku było dużo łez niemocy, bezradności i ... w następnym przekujemy to na łzy szczęścia. Ze swojej strony, jako parafia dziękujemy chłopakom za odwagę, wysiłek i za walkę do samego końca. Ostatni mecz w fazie grupowej, kiedy pokonaliśmy drużynę ubiegającą się o awans z drugiego miejsca pokazał, że to MY w przyszłości będziemy rozdawali karty w turnieju.

W tym miejscu chcemy podziękować całej naszej parafii z ks. proboszczem Piotrem na czele. Panu Marszałkowi Arturowi Kosickiemu za zaufani i możliwość promocji naszego województwa wśród naszych rówieśników z całego kraju. Panom Tomaszowi Grybowiczowi i Przemkowi Tesarkowi za wszelką pomoc w organizacji naszego wyjazdu.

Od września zaczynamy wszystko od kolejnych eliminacji. Zapraszamy chętnych do wstąpienia w szeregi naszej drużyny ministranckiej. Ministrant to nie tylko dyżury i służba przy ołtarzu, ale też świetna zabawa i przygoda na całe życie.

podlaskie

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok