2 października - XXVII Niedziela zwykła - ogłoszenia

100 ur sw joanny

Ogłoszenia – 02.10.2022 r. – XXVII Niedziela zwykła

W tym tygodniu:

 1. 4 października – wtorek – Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Jest on patronem sąsiedniej parafii w Fastach, która wywodzi się m.in. z terenu naszej parafii. Życzliwą pamięcią modlitewną otoczmy tę wspólnotę parafialną.

 2. 4 października przypada 100 rocznica urodzin św. Joanny Beretty Molla. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 podczas której rozpoczniemy nowennę za przyczyną i wstawiennictwem św. Joanny. Każdy kto zechce modlić się nowenną otrzyma teksty do rozważań na każdy dzień nowenny. Po Mszy św. wspólne świętowanie w stylu włoskim w domu parafialnym. Nowennę zakończymy 13 października Mszą św. o godz. 18:00.

 3. 5 października – środa Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Jest ona patronką drugiej parafii na naszym osiedlu, która wywodzi się z naszej parafii. Życzliwą pamięcią modlitewną otoczmy tę wspólnotę parafialną.

 4. 6 października – I czwartek miesiąca – po Mszy św. o godz. 18:00 modlitwy w intencji powołań i spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium Duchownego w sali konferencyjnej w domu parafialnym.

 5. 7 października – I piątek miesiącaWspomnienie NMP Różańcowej. I piątek miesiąca nabożeństwa wg. stałego tradycyjnego porządku. Od godz. 9:00 z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych z naszej parafii.

 6. Październikowe nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. o godz. 18:OO, a w sobotę i niedzielę o godz. 17:15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 7. We wszystkie niedziele października zapraszamy najmłodszych na Msze św. o godz. 10:30 a po Mszy św. na wspólne nabożeństwo różańcowe dla dzieci w kaplicy domu parafialnego. Dla najbardziej wytrwałych będą przygotowane niespodzianki.

 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie rozpoczynające przygotowania do I Komunii św. Na Msze św. o godz. 12:00 zapraszamy rodziców i dzieci uczące się w Szkole Podstawowej Nr 16 i w szkołach poza terenem parafii a na godz. 14:00 rodziców i dzieci uczące się w Szkole Podstawowej nr 12. Po Mszy św. konferencja w Kościele a następnie spotkanie organizacyjne z katechetami w salach domu parafialnego.

 9. Spotkanie formacyjne do sakramentu bierzmowania w październiku: 8 października (sobota) – młodzież, która uczyła się w Szkole Podstawowej nr 16 a 15 października (sobota) – młodzież, która uczyła się w Szkole Podstawowej nr 12. Spotkania rozpoczynają się o godz. 10:00 w Kościele.

 10. PARAFIALNA SPIŻARNIA DLA UBOGICH prowadzona przez parafialny zespół Caritas to trwająca inicjatywa w naszej parafii i miejsce, w którym przechowujemy długoterminową żywność by móc w każdej chwili przekazać ją tym, którzy jej potrzebują. Ponad 40 rodzin jest objętych naszą wspólną troską. Potrzebujemy Waszej niezawodnej pomocy w uzupełnieniu zasobów spiżarni. Na stolikach za ławkami są przygotowane listy produktów, które są potrzebne na ten moment. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy również do podzielenia się przetworami, które przygotowaliście w tym roku. Dary prosimy składać do 16 października w domu parafialnym lub w pomieszczeniu przy zakrystii. Za każdy dotychczas okazany gest wsparcia serdecznie dziękujemy.

 11. Serdecznie dziękujemy za okazywaną życzliwość i troskę. Składamy podziękowania darczyńcy dzięki któremu udało się zakupić i sprowadzić z Fatimy do naszej parafii Figurę Matki Bożej i Dzieci Fatimskich. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła. W minionym tygodniu w kancelarii i na konto złożyliśmy 4700 zł. W przyszłą niedziele ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na fundusz budowy kościoła. Trwają prace budowlane na wieży kościoła. Proszę o dalszą życzliwość i modlitwę w tej intencji.

 12. Życzy Wam dobrego tygodnia, niech Bóg Wam błogosławi.

Wasi duszpasterze

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:

Śp. Halina Kazanecka l. 81

Śp. Jadwiga Dołkin l. 68

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Archidiecezjalne Ogłoszenia Duszpasterskie

 1. W dniach 4 - 6 listopada br. organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw, przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich.

  Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie.pl

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok