15 grudnia - III Niedziela Adwentu - ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - III Niedziela Adwentu - 15.12.2019 r.

 1. Rozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi O. Tyberiusz Nitkiewicz OFM. W poniedziałek i wtorek Msze św. o godz. 9:00, 16:30, 18:00, 19:30. W tym tygodniu w poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy św. roratnich. Roraty będą odprawiane od środy do piątku włącznie o godz. 6.00. Serdecznie zapraszamy. W piątek po Mszy św. roratniej zapraszamy na poczęstunek w domu parafialnym.
 2. W parafii są ludzie chorzy i w starszym wieku, którzy nie mogą przyjść do kościoła. Proszę zgłosić po Mszy św. lub w tygodniu w kancelarii, te osoby które chciałby skorzystać ze spowiedzi i Komunii Św. W piątek – 20 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 3. W najbliższą środę po Mszy św. wieczornej zakończenie katechez o eucharystii. Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin w środę o godz. 17:30.
 4. Opłatki wigilijne są dostępne w starej kancelarii przy zakrystii po każdej Mszy św., a w tygodniu także w kancelarii w domu parafialnym. Złożona przy tej okazji ofiara będzie przeznaczona na budowę naszej świątyni.
 5. W przedsionku kościoła można nabyć sianko na stół wigilijny, które zgodnie z naszą polską tradycją położymy pod obrus podczas wieczerzy wigilijnej. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby dzieci i młodzieży naszej parafii.
 6. Świece wigilijne “Caritas” można nabyć przez wszystkie niedziele po każdej Mszy św. przy wyjściu z Kościoła.
 7. Stowarzyszenie Rodzina Na Plus rozprowadza pocztówki i ozdoby świąteczne wykonane przez parafian.
 8. Zachęcamy, aby zaopatrzyć się w choinki, które znajdują się na placu przy nowym kościele. Dobrowolne ofiary proszę złożyć w zakrystii lub kancelarii. Wolą darczyńców są przeznaczone na budowę kościoła.
 9. Dziękujemy za ofiarowane dary materialne w postaci produktów długoterminowych, środków czystości, słodyczy, które przekażemy do parafii w Mścisławiu na Białorusi.
 10. Dziękujemy za ofiary na fundusz budowy kościoła, w minionym tygodniu w kancelarii i na konto złożyliśmy 1490 zł. W ubiegłą niedzielę na tacę złożyliśmy 11222,82 zł, 5€ i 1$.
 11. W poniedziałek i wtorek kancelaria będzie nieczynna. Wszelkie potrzebne formalności kancelaryjne prosimy załatwić od środy do soboty włącznie. W tygodniu świątecznym kancelaria będzie nieczynna. Osoby, które zamieszkały na terenie parafii zapraszamy do zgłaszania do kancelarii w celu zapisania do parafii i założenia karty parafialnej.

Dziękujemy za okazywaną życzliwość i wyrozumiałość. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł:
+ Jerzy Mnich l. 64
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Ok