Bierzmowanie - II rok

Bierzmowanie - II rok - klasy

7. Szkoły Podstawowej i klasy 2. Gimnazjum

Harmonogram spotkań w roku szkolnym 2017/2018:

Formacja kandydatów do bierzmowania w drugim roku polega na utwierdzeniu włączenia w życie własnej wspólnoty parafialnej. Dokonuje się to przede wszystkim poprzez udział w życiu sakramentalnym oraz doświadczenie spotkania w grupie rówieśników przygotowujących się do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

W II roku formacji kandydatów obowiązują :

9 SPOTKAŃ W KAŻDY PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

Program: 17.30 - Spowiedź Święta 18.00 - Msza święta 19.00 - Spotkanie formacyjne

Terminarz spotkań:

  • 6 października
  • 3 listopada
  • 1 grudnia
  • 5 stycznia
  • 2 lutego
  • 2 marca
  • 6 kwietnia
  • 4 maja
  • 1 czerwca

1. Udział we Mszy św. (cotygodniowa Eucharystia ) –

Trzeba przypomnieć, że nakaz ten zawiera się w Pierwszym Przykazaniu Kościelnym, które brzmi: „W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we Mszy św. oraz powstrzymać się od prac niekoniecznych” i obowiązuje wszystkich wierzących katolików. Msze św. niedzielne odprawiane są w naszym kościele o godz. 7:00, 8:30, 10:30(z udziałem dzieci), 12:00, 14:00, 18:00 i 19:30 dla młodzieży – za wypełnienie tego obowiązku przez dzieci w sumieniu przed Panem Bogiem odpowiedzialni są rodzice

2. Udział w Rekolekcjach Adwentowych.

Są one odprawiane w naszym kościele w III niedzielę Adwentu oraz w poniedziałek i wtorek po tej niedzieli następujące. W niedzielę kandydaci przychodzą na Mszę św. o godz. 18:00, a w poniedziałek i wtorek na Msze św. o godz. 16:30.

3. Udział w Rekolekcjach Wielkopostnych.

Uczniowie uczestniczą w rekolekcjach wraz ze swoją szkołą.

4. Udział w Nabożeństwach Świętego Triduum Paschalnego.

Wierzący człowiek powinien uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach liturgicznych całego roku kościelnego jakim jest Triduum Paschalne, obejmujące Mszę św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek (w naszym kościele o godz. 18:00), Nabożeństwo Męki i Śmierci Jezusa w Wielki Piątek (w naszym kościele o godz. 18:00) oraz Mszę św. Wigilii Paschalnej w Noc Zmartwychwstania Pańskiego (w naszym kościele o godz. 19:00). – za wypełnienie tego obowiązku przez dzieci w sumieniu przed Panem Bogiem odpowiedzialni są rodzice 5 . Udział w nabożeństwie Pierwszych Piątków Miesiąca. Wypełniając zalecenie samego Chrystusa, który w objawieniach św. Małgorzacie Marii Alacoque wyjaśnił sens i potrzebę wynagradzania Jego Sercu za grzechy całego świata, wierzący katolicy podejmują trudną praktykę przyjmowania przed dziewięć miesięcy z rzędu, w pierwszy piątek każdego miesiąca, Komunii św. łączymy to z comiesięczną spowiedzią, aby z oczyszczoną duszą przystąpić do Stołu Pańskiego. Spowiedź należy potwierdzać podpisem kapłana.