Bierzmowanie - II rok

Bierzmowanie - II rok - klasy 7. i 8. Szkoły Podstawowej 

Kalendarium przygotowań do Bierzmowania klasy 7 i 8 szkoły podstawowej.

  1. 29.09. godz. 14:00 Msza św. oraz konferencja (kandydaci i rodzice)
  2. 27.10. godz. 14:00 Msza św. oraz konferencja (kandydaci i rodzice)
  3. 24.11. godz. 14:00 Msza św. oraz konferencja (kandydaci)

Do 24.11. proszę o dostarczenie wszystkich potrzebnych dokumentów do Bierzmowania.

  1. Rekolekcje Adwentowe
  2. 11 i 18 stycznia 2020 r. - spotkania w małych grupach (podział na grupy i godzina będzie podana w późniejszym terminie)
  3. 8 i 15 lutego 2020 r. - spotkania w małych grupach (podział na grupy i godzina będzie podana w późniejszym terminie)
  4. Rekolekcje Wielkopostne
  5. 5 .04. godz. 14:00 Msza święta i Droga Krzyżowa
  6. Daty prób i data Bierzmowania będą podane w późniejszym terminie.

Kontakt z ks. Adrianem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub w kancelarii parafialnej w czwartki w godzinach 8:30 do 9:30 i 16:15 do 17:45.

 

Formacja kandydatów do bierzmowania w drugim roku polega na utwierdzeniu włączenia w życie własnej wspólnoty parafialnej. Dokonuje się to przede wszystkim poprzez udział w życiu sakramentalnym oraz doświadczenie spotkania w grupie rówieśników przygotowujących się do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

W II roku formacji kandydatów obowiązują :

9 Pierwszych Piątków Miesiąca

Msze Święte w tych dniach są o : 7:00, 16:30, 18:00, - Koniec po nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

1. Udział we Mszy św. (cotygodniowa Eucharystia ) –

Trzeba przypomnieć, że nakaz ten zawiera się w Pierwszym Przykazaniu Kościelnym, które brzmi: „W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we Mszy św. oraz powstrzymać się od prac niekoniecznych” i obowiązuje wszystkich wierzących katolików. Msze św. niedzielne odprawiane są w naszym kościele o godz. 7:00, 8:30, 10:30(z udziałem dzieci), 12:00, 14:00, 18:00 i 19:30 dla młodzieży – za wypełnienie tego obowiązku przez dzieci w sumieniu przed Panem Bogiem odpowiedzialni są rodzice

2. Udział w Rekolekcjach Adwentowych.

Są one odprawiane w naszym kościele w III niedzielę Adwentu oraz w poniedziałek i wtorek po tej niedzieli następujące. W niedzielę kandydaci przychodzą na Mszę św. o godz. 18:00, a w poniedziałek i wtorek na Msze św. o godz. 16:30.

3. Udział w Rekolekcjach Wielkopostnych.

Uczniowie uczestniczą w rekolekcjach wraz ze swoją szkołą.

4. Udział w Nabożeństwach Świętego Triduum Paschalnego.

Wierzący człowiek powinien uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach liturgicznych całego roku kościelnego jakim jest Triduum Paschalne, obejmujące Mszę św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek (w naszym kościele o godz. 18:00), Nabożeństwo Męki i Śmierci Jezusa w Wielki Piątek (w naszym kościele o godz. 18:00) oraz Mszę św. Wigilii Paschalnej w Noc Zmartwychwstania Pańskiego (w naszym kościele o godz. 19:00). – za wypełnienie tego obowiązku przez dzieci w sumieniu przed Panem Bogiem odpowiedzialni są rodzice 5 . Udział w nabożeństwie Pierwszych Piątków Miesiąca. Wypełniając zalecenie samego Chrystusa, który w objawieniach św. Małgorzacie Marii Alacoque wyjaśnił sens i potrzebę wynagradzania Jego Sercu za grzechy całego świata, wierzący katolicy podejmują trudną praktykę przyjmowania przed dziewięć miesięcy z rzędu, w pierwszy piątek każdego miesiąca, Komunii św. łączymy to z comiesięczną spowiedzią, aby z oczyszczoną duszą przystąpić do Stołu Pańskiego. Spowiedź należy potwierdzać podpisem kapłana.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Ok